Na Sibiři byla odhalena Ruská Atlantida

Kategorie: Nálezy a záchrané výzkumy v zahraničí

Podle informací magazínu The Siberian Times objevili petrohradští archeologové „Ruskou Atlantidu“, která se při poklesu vodní hladiny vynořuje v podobě pozůstatků civilizace z doby bronzové, odhaluje také stopy lidské činnosti z dob Džingischána.

Archeologové místo objevili v Tuvinské aratské republice na jižní Sibiři u tzv. Sajanského moře, přehrady pro největší ruskou vodní elektrárnu na řece Jenisej z roku 1963. V létě zde klesá hladina vody až o 15 metrů, což umožňuje archeologům po několik týdnů zkoumat hroby starověkých civilizací, než znovu voda stoupne a zamrzne během chladných zimních měsíců. Dosud objevili na 110 hrobů z různých období.

Již druhým rokem tak odborníci v květnu a červnu objevují pozůstatky lidské činnosti v hrobech různých období. Zvláště bohaté jsou hroby hunské populace z období před asi dvěma tisíci lety. Patří mezi ně dva hroby s mumifikovanými ženami s celou řadou perfektně dochovaných artefaktů běžné denní potřeby včetně různých nástrojů, které se vztahují k jejich povolání. U první, vloni objevené ženy se odborníci domnívali, že byla kněžkou nebo šlechtičnou. Nyní ale tvrdí, že se živila jako kožešnice. Letos archeologové objevili tělo jiné ženy, která mohla být hunskou tkadlenou. Obě byly pohřbeny v hedvábných látkách.

Vedoucí archeologické expedice Dr. Marina Kilunovskaya z Petrohradského institutu kulturních dějin pro The Siberian Times řekla: „Jsme neuvěřitelně šťastní, že jsme našli tyto hroby bohatých hunských nomádů, jež dosud nebyly vypleněny vykradači hrobů. Obě mumie byly nalezeny s částí kůže, nití a vřeten. Mohly mít ve společnosti Hunů významnou roli. Hunové si žen vážili. Nebyl to matriarchát, ale ženy - matky a kvalifikované řemeslnice - byly respektovány s velikou úctou.“

Nejblíže břehu je naleziště hrobů nazvané Terezin, kde bylo dosud objeveno 32 hrobů. Patřily bojovníkům, kteří ovládali tento region v prvním a druhém století před Kristem. Mezi objevenými artefakty jsou např. mistrovská díla zvířecích výjevů na přezkách ženských opasků, zobrazující scény tygrů bojujících s draky. Dále nádherně zpracovaní bronzoví koni, býci, velbloudi či hadi… Mezi dalšími předměty byly nalezeny kousky hedvábí, zrcadla či mince vyrobené za dynastie Han - 206 až 220 n.l. Dále tyrkysové korálky používané ke zdobení opasku, soubor drobných fialových korálků, kostěné spony s krásnou rytinou či železný nůž s kruhovou rukojetí. Součástí hrobu byl také bohatý pohřební pokrm a pytel piniových oříšků – oboje určené pro posmrtný život.

Ačkoli starověká civilizace Hunů byla kočovná, lidé té doby měli také své osady, místa, kde žili trvale. „Byly to bohatí lidé – a my dnes zkoumáme jejich hroby," řekl doktorka Kilunovskaya. Již dříve bylo v místě odhaleno přes 80 hrobů válečníků, mezi kterými nechyběly ani ozbrojené ženy, což tehdy nebyla až taková zvláštnost, jak by se dnes mohlo zdát. I proto byly jejich hroby náležitě vybaveny šperky, z nichž mnohé byly dosud zavěšeny přímo na kosterních pozůstatcích.

Videa

Roman Němec

Zdroj: dailymail.co.uk, siberiantimes.com

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

... zajímavý článek. ;-)

Moc pěkné..děkuji za počtení :-).

Díky za článek. Zajímavé. :-)

Pěkné počtení-Díky :-D

Fantazie..... ;-)

Naprostá pecka, hezké počteníčko, děkuji ! :-O :-D

Pěkné počteníčko díky moc.

Mazec, Cinane to tehdy ovladali daleko, zajimave, diky za clanek ;-)

Paráda 👍

Dobrý den, hovořit v souvislosti s nálezem hrobů hunských nomádů s Atlantidou je poněkud přehnané, nemyslíte ? Podle mne to svědčí o velkohubosti ruské propagandy, která se projevuje i v jiných oblastech, nejen v archeologii. V jiném dokumentu například Rusové tvrdí, že Skythové byli Slované, což mi také připadá hodně přitažené za vlasy. No ale jsou tací, co to zaujme a dokonce tomu uvěří.....

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru