Návod na Nokta Impakt a pár podrobností

Kategorie: Akční nabídky, novinky

V příštím týdnu, pokud tedy celý neproprší, budeme točit instruktážní videa. Ta budou v plných verzich umístěná na nášem kanálu na Youtube. Na videu najdete všechny typy základních nastavení a také pár “vychytávek”, na které jsme přišli v průběhu testování (jde hlavně o použití bezpohybových režimů).

Zároveň chceme udělat minimálně jedno veřejné testování. Upoutávku na tuto akci dáme v co nejbližší době na web. Testování budeme dělat společně s Detektory Pilot a Detektory Habánov. Lokalita bude někde u Prahy, přesné místo se ale ještě řeší.

Sledovací číslo dopravy: TNT : 949045451

Návod je ve formátu pdf a stáhnete ho poklepáním na obrázek.

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářePředpokládané doručení do JILOVE U PRAHY, Czech Republic 10. dubna 2017 do 18:00

To platí, nebo to někdy přišlo i dřív?

Jinak díky za manuál, už jsem nastudoval v AJ ale čeština je čeština :-)

Ahoj, no těžko říci. Někdy je to o den či dva dříve, někdy na čas. Dneska jsem jim dávala podklady k proclení, takže uvidíme. Bohužel se u těchto zásilek stává, že jich je část už v Praze a část ještě putuje, ale to v systému není vidět. Budeme upřesňovat dle informací od dopravce. Nicméně je dobré vědět nejzašší termín, když bude dříve, o to více radosti :) Děkujeme za trpělivost :) Tacud

tacud: díky za zprávu, v pohodě :-)

A těším se na videa. Docela by mě zajímalo, jak se bude hlásit stříbro při 20 khz. Mám v plánu chodit ve 20 khz a v módu DI99 nebo Vlx1.

VLX1 mě docela překvapil, rozhodně lze doporučit. Jenom já jsem ho chodil většinu času na 14 kHz :-)

P.S: tu dopravu honíme jako čerti. Už je to v Norimberku, tak opravdu doufám, že sebou TNT trošičku mrskne. :-)

Elmara: Tak dobrý. Ještě ten statický mód, dá se to použít třeba k lepšímu zaměřování okrajů např. když je velký železo, dá se poznat jak velký? Jde mi o to, že se mi hlásí velká železa v hloubce jako barva (což si myslím že je snad u každýho detektoru), tak bych poznal podle okrajů jak je ten předmět velký a nemusel bych to kopat.

Super informace - na videa se rovněž těším ;-)

No už jsem natěšnej ;-)

Je nás více nešťastných :-P , dle manuálu to ale bude bomba! Teď se už dočkáme 8-)

To c4llix: co se týče statických režimů, tak těm se chci věnovat nejvíce právě na videu. Jelikož už něco pamatuji, zažil jsem statické režimy u více značek. Vždy to ale bylo stejné, je třeba neustále dolaďovat hledací výšku a resetovat a resetovat. Pokud by jsi na to šel čistě teoreticky, tak by statický režim měl být vždy ten nejhlubší. Problém ale je, že se prostě takto "rozjíždí". Tudíž sám za sebe jsem byl nejvíce zvědavý, co Nokta v tomto směru předvedla.

Realita mě docela dostala, jelikož jim to prostě funguje. Nemusíš nic resetovat a detektor šlape. Hloubka je zcela mimořádná a taky mě dostalo, že se dá chodit relativně svižně. Je třeba ale dodržet několik parametrů v nastavení detektoru a také při odlaďování půdy (jsou to vychytávky, na které jsme přišli s Peťou v průběhu testů). Také použití je spíše do čistějšího prostředí, režim je to neskutečně citlivý a když jsem ho testoval na hodně zabordelených lokalitách, mohl jsem klidně zůstaz celý den na 20m2. Všechno co detektor ale hlásil, byly cíle!

Ty dva statické režimy jsou splněný sen celých generací hledačů, co tady používali Zetexy a C.Scope 1220 XD, 1220R atd. :-). Na nějaké přesnější vyhodnocování hloubkových želez ale nejsou. Navíc to ani nené potřeba, Nokta má velice slušný diskriminátor a pokud to není čistě železný kroužek nebo nějaký velký kus železa z dírou, tak se bát nemusíš, kopat nebudeš.. tedy když nebudeš chtít ;-)

Elmara: díky za vyčerpávající odpověď, jsem natěšenej ještě víc :-)

Vzpomínám,že nějak podobně se vychvalovala kdysi CS6 a kam to spadlo...viz DoDo atp.

CS6MXi je skvělý detektor, doplatil na to že se zvedla cena díky dražší libře a taky na příchod GM4, které mají prostě větší hloubku. Pro hledače, kteří namají rádi lcd je to ale stále výborná volba, zvláště když se soustředí na hledání drobných Ag.

Tak super, teď jsem v pr...i, už mám vybrané 2 detíky, to budu muset makat nejméně 24 hodin denně. Ale fakt se těším, snad už konečně něco objevím.

5. dubna 2017 13:53 (Místní čas)
JILOVE U PRAHY
5. DUBNA 2017 13:53 Zásilka doručena v dobrém stavu

prosím hned rozeslat :)

Právě jsme se vrátili z Chrášťan a jdeme na to :)

A kdy bude ten slibovany clanek? :-)

Tak zrovna mi doručili balík, sakra ať už jsem doma a jdu testnout :-)

Jupííí a už je doma - sestavuji ;-) :-D

Tak detektor je doma. Musím podekovat za urychlene odeslani. Jinak první dojem super, druhy dojem po zkoušce na zahrádce rozpaky (doteď jsem mel pouze analogy), třetí dojem, po cca 1 hod. zkouseni. "On na tebe ten detektor mluví!?" jsem nasel nastavení a začal detektoru mirne rozumět. Musím uznat, toto je moc dobra masinka, se kterou se bude muset člověk zzit, ale na oplatku mu vše vrati. Zítra nemohu (prace), ale v sobotu se jdu učit do terénu. Jinak zatím nejvíce vyhovuje nastavení vlx2.

Jelikož sem měl Relika tak zvykání u mě bude asi rychlejší, relika sem chodil DI2 tak uvidíme co ty ostatní režimy tady na tom :)

a co update SW, jaká verze je tam nahraná ? jak se provádí update ? v manualu ani na stránkách nokty neni zrovna navod jak na to

Update je momentálně to poslední co me zajímá. Možná tak za tři až šest měsíců, bych to řešil. Dle mého názoru je v detektoru tolik, ze jakékoliv update by bylo spíše na obtiz.Faktem je, ze ale doufám ze tato možnost bude k dispozici.

JJ jak píše Logi76 - jekým způsobem a vůbec z jakých stránek se provádí update ? Já nenašel ani kam strčit konektor miniUSB ??? o:-)

Usb by mel bejt za baterkama co sem koukal na nejaky video nebo obrazek.

Tak testovaci verze se updatovali a tady na LP urcite vedi jak.na to ;-)

No tak moje dojmy: jelikož jsem přecházel z Racera 2, myslel jsem si že to bude absolutně to stejný a jen si nastavím frekvenci 20 kHz a zkusím jiný módy. No realita je, že jsem moc nemýlil, až na ID signálů, který jsou teď jiný, vyšší než u Racera, to mě malinko mátlo, ale jde o zvyk. Jinak jsem zkoušel na zahradě zakopat malý 10 krezuer 1872, 1 koronu 1915 a zlatou 10 koronu 1893. Zkoušel jsem i módy a skončil u VLX 2. Zlatka v tomto módu a frekvenci 20 kHz se hlásí pod číslem 45, což je lepší než u Raceru, kde mi to šlo kolem 30 a tam to bylo spíš fólie a níž železo. 1 korona 1915 se hlásila číslem 68. 10 kreuzer 1872 se hlásil číslem 19. Nevím proč, ale 18-19 se normálně hlásí železo. Pak jsem jel na zkoušku na jedno políčko. Tam jsem ještě nebyl. Bylo to tam hodně bordelu. Fólie se hlásily 45-50, tudíž jako zlato :-D Jinak železa 18-19. Říkal jsem si, musím najít aspoň nějakou mincičku, třeba sockačku. Po dlouhé době jsem našel 2 heller 1897. Hlásil se číslem 66, tudíž jako střibrná korona 1915 :-D Záleží hodně asi na půdě. V jiných módech a frekvencích se ten 2 heller hlásil jinak. No, uvidím jak to bude vypadat při dalším testování.

Ono asi dost zaleži i do jaký hloubky jsi to zakopal každopadně ja testnu pořádně o vikendu.....

Logi76: 20 cm, všechny módy hlásily signál. Ale pak jsem zjistil, že tomu nedělá dobře ta vzduchová kapsa. I když jsem ten kopec hlíny přimáčkl zpátky, stejně tam bylo malinko vzduchu. Nejlepší budou zkušenosti z terénu :-)

Jinak ale, líbí se mi, že zvuk přetížení už není taková hlasitá siréna ale taková decentnější a co musím pochválit je stabilita při ukazování čísla signálu.

Prave jsem rozbalil, skoda ze v panelaku to pipa vsude a vselijak :-) v sobotu otestuju

Jak rozpoznává impact staré,kované železa ? Nemyslím kroužky nebo kování s otvory. Neháže je do barvy ?

Tak jsem se koukal na stránky : http://noktadetectors.com/ ale nikde jsem tam zatím nenašel nic co by vedlo k návodu aktualizace SW Impactu.... Co jsem se tak koukal na mou verzi - jestli to napíšu správně tak : 01.11.09 ??? Tedy né že bych to hned chtěl nějak ladit ale spíš jen ze zajímavosti....

cobra: ta verze sw je 1.11 to jak to skočí pak na 09 to ukazuje předchozí verzi.

A na těch stránkách to zatím nemají, ale čekám, že se to tam objeví v sekci download.
A ještě jsem chtěl napsat k tomu co jsem psal včera, tak v manuálu jsem se dočetl, že detektor je v defaultním módu nastavený tak, že hodnoty ID cíle se zobrazují pro 14 kHz i když je zapnutá jiná frekvence. Změna se provádí zmáčknutím spouště a zároveň tlačítka +.

Software zatím není potřeba aktualizovat,je tam nahraná nejnovější verze.Nicméně po dobu testování co jsme tu impacta měli jsem SW aktualizoval asi třikrát je k tomu potřeba program od Nokty,který nejspíš výrobce uvolní s další aktualizací SW,čekám že by něco mohlo vyjít cca do půl roku.
Nicméně aktualizace probíha přes miniUSB konektor který najdete pod bateriemi.
V tomto okamžiku tedy není zapotřebí nic aktualizovat :D

Jenom doplním, že současné číslo verze sw je 011. Tato verze je nahraná ve všech dodávaných detektorech. ;-)

jaccob, c4llix a Flmara - děkuji za vysvětlení ;-)

Tak nevím, jestli to někoho bude zajímat, ale po dnešním hledání a testování jsem nakonec zůstal u 20kHz, mód DI4 a GAIN 90, skvělá hloubka a mód určený na mince. Našel jsem mimochodem malý 1 kreuzer 1860 v 25cm hloubce 8-) Jsem s detektorem spokojen, dostal jsem přesně co jsem chtěl.

Tak to já dneska testnul místo, které jsem již totálně vyzbiral jinejma detikama. Flek cca 30x30m. A při mém prekvapeni 14 olovenych blomb, 1 filer, 1 krejcar, 1/5 krejcar, 1kc, 5 halir. Detektor supr Na drobot. Nejvic vyhovujici nastaveni vlx2, gain 90, gb (automat) 68, e-sat 1, disc nasraveno Na 30. Detik ma supr odezvu a v tomto modu asi zatim nejvetsi dosah. Jinak v tomto modu je uzitecny prepnuti Na vlx1 a pozna se supr zelezo, misto pinpointu sipky vpravo Na Statickej mod a je vystarano. Momentalne nejlepsi detektor, ktery jsem Mel v ruce (bylo jich hodnd) Elmaro dekuji ze jsi me ukecal, abych pockal.

Omlouvam se za gramatiku, psano z mobilu.

Archybald: schválně testni VLX2 a DI4 při GAIN 90 na hloubku, mě to jde víc na DI4. Ale zase je VLX2 tišší.

Zdravím, taky jsem dnes poprvé vyvenčil impacta, přechálel jsem z Relika, takže jsem počítal že pojdeu v DI2, ale docela sem byl překvapen že zvuk barvy v DI2 je trochu jiny než jsem byl zvyklej, no neva přepl jsem do VLX2 a vesměs jsem střídal Di2 a VLX2 pro kontorlu , lokalita nic moc dost bordelu tak sem ani moc nekopal , nakonec se zadařila 1 Korona FJ :) takže nokta je pokřtěna. Jinak dle meho nejhloubš jde samozdřejndě DEEP a pak DI2 ale chce to vytahnout GAIN fakt kolem 90-95 ale někde to už moc brbla, takže pak asi VLX2. no dnes to byly cca 3h takze nic moc zkušeností ale ono se to podá. Už chci videa a typy jak nejlepe nastavit tak kde to vázne, kde je časák s recencí ... ted už mame klacky tak bacha na nás :) ted pro zmenu chcem informace a v neposlední řadě příslušenství (sluchátka a ochrana jednotky - přinejhorším se přes jednotku natahne nějaky pytlik nebo kondom že :), aby se nezasíraly tlačítka bo nevěřím že se ten bordel nedostane do vnitř a pak se tam muže něco posrat.)

C4llx: Ok zitra testnu chystam se Na mou nej, nej nej lokalitu :-P

Archybald: tak hodně štěstí :-)

Jejda to bude blázinec jak u telefonů,sotva vám to přišlo a už každý chce nahrávat nový software. :-)

Taky jsem zkousel kratce v sobotu. Detekuje opravdu drobne veci. Mel jsem v dohledavace slabou baterii, a zasnul jsem nad tim ze dohledavacka nic a detektot porad pipal. Pak jsem vytahnul 5 mm barevny kov z hloubky okolo 10cm.

Impact zbytecne nebrbla, byl jsem na pomerne ciste kolalite a pripadal jsem si ze nefunguje - do chvile detekce. Nejlip se mi vyhovoval zminovany VLX2.

Krasne poznate velke veci od malych, zelezo od barvy, je to jako pro deti

Tesim se na videa

Mam otazku.Jaj cte dlouho ulozene mince a veci?Tejon je na tyhle veci jednicka.Je na tom stejne ba lip??Diky

Tak v neděli na mé kdysi dávno oblíbené lokalitě, 1 krejcar 1793, 1/5 krejcar 1877, 1/10 krejcar a neznámá mincička průměr 18mm, s vyobrazením nějakého hradu, jinak olověné kule a knoflíky. Jinak na droboť super, kopl jsem i knoflíček průměr 6mm. Jinak pro C4llix: Dosah při Gain 90 je u vlx2 a di2, přibližně stejný, co našel vlx2 tak detekovali i di režim. Trochu mě zklamalo, že kousek od mé lokality stojí anténí stožár, který je obvěšen digitálníma anténama operatorů a v jeho blízkosti cca 300m, má detektor pravidelný cca 2sec. prozvuky. Docela mě potěšilo, že i tak se dá hledat v STA módu, kde jsou prozvuky jasně patrné a během chvilky jsem je již nevnímal. V ostatních pohybových režimech však moc hledat nešlo (v okolí stožáru)

Archybald: DI2 jo, ale DI4 je po módu DEEP nejhlubší. Píšou to i v manuálu, že tyto tři módy jsou nejhlubší: DEEP, DI4 a VLX2. DEEP se ale hodí spíše na relikvie, na mince jsou ty ostatní dva a podle mých zkušeností je prostě DI4 hlubší. Ty stožáry jsou malinko problém, ale jak píšeš, zvuk cíle se dá mezi tím rozeznat. Jinak asi taky projdu znova mojí oblíbenou lokalitu. Gratulace k nálezům :-P

Logi76-Jinak komu nevyhovuje frekvence audio tonovky ,je možné jí přizpůsobit v EXPERT MENU,položka AUDIO TONE tlačítkem SELECT přepínate mezi nastavením výšky audio odpovědi pro železo a barvu (pro DI2),funguje to taky v DI3 a dalších režimech.

jaccob: děkuji vyzkouším ale asi sem to zkoušel a tu položku audio tone mi to v expertu přeskakovalo a nešel vybrat tak nevim ale dnes testnu znovu.

Jinak mě přijde DI2 pravě po DEEP druhy nejhloubš. Jinak v tom 4tónu pokud to neni zrovna mince na plocho a do 20cm tak tam to ID i ten ton docela lítá takže nikdy člověk nedostane čisty signál takže pro dvojtoňáky jako jsem já to bude chvilku trvat než si to osvojím :)

minimálně na větší kusy,ve větších hloubkách bude e-trac lepší

Tak jsem si změnil audio ton u DI2 tak aby vyl vyšší ton pro barvu a super jak u relika hned se mi hledá líp, a musím říct že DI2 s GAIN 95 je stabilní a dle mě je to nejhlubší režim hned po DEEP. Zkoušim ještě přepínat do DI4 a pak VLX2 a jedu jen v těchto režimeh. Za mě za jedna :)

Josko, v okolí Litomyšle budu chodit o víkendu :-)

Já chodím na DEEP Gain 90 a v pro případ ověření přepínám na VLX a je to paráda. Jinak Impact je velice stabilní a přesný stroj! 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru