Nejkrásnější nález února 2020

Kategorie: Akce LP a Archeo LP 2010

Nálezy detektorem kovu

Vyběr za únor nebyl jednoduchý. Míra shody nad nominacemi byla natolik malá, že do finále jde pouze 10 návrhů :-). Navíc pouze 3 získaly plný počet hlasů. Jsou to ale nálezy za únor, období kdy má panovat třeskutá zima. A no to se toho našlo tedy požehnaně.

Za nejlepší nález února si vítěz odnese zcela novu dohledávačku Minelab Pro Find 25, kterou tedy již normálně nekoupíte a přitom byla opravdu neskutečně skvělá. (máme ještě jednu, do březnové soutěže. Navíc první tři od nás obdrží tričko z limitované edice Vanquish. Tyto trička jsou neprodejná. Stejně jako jsme podobnou limitovanou edici již několikrát udělali (Zero, Equinox atd.).

Zároveň bychom již nyní chtěli oznámit, že na konci roku uděláme finálovou soutěž ze všech měsíčních vítězů. A tam to bude o velký detík :-).

Každý přihlášený uživatel na LP má jeden hlas. Soutěž končí 31.3.2020 o půlnoci.

Tričko pro detektor kovů Minelab Vanquish


1. Tolar No.2

Nálezce Hofr61

Nálezy detektorem kovu

2. Gryf

Nálezce marczus

Nálezy detektorem kovu

3. Markus Sittikus von Hohenems

Nálezce mylan

Nálezy detektorem kovu

4. Okovy

Nálezce Gimli

Nálezy detektorem kovu

5. Spona od Židličky

Nálezce židlička

Nálezy detektorem kovu

6. Nedělní radost

Nálezce fifanec

Nálezy detektorem kovu

7. Spona od Iva74

Nálezce iva74

Nálezy detektorem kovu

8. MÁLO NÁS!

Nálezce Mejedobre

Nálezy detektorem kovu

9. Denár

Nálezce cisar

Nálezy detektorem kovu

10. Za zranění

Nálezce cobra

Nálezy detektorem kovu


Nejkrásnější nálezy Února 2020
1. Tolar No.2
16
2. Gryf
19
3. Markus Sittikus von Hohenems
10
4. Okovy
51
5. Spona od Židličky
5
6. Nedělní radost
10
7. Spona od Iva74
2
8. Málo nás!
86
9. Denár
19
10. Za zranění
7
Celkem hlasovalo 225 lidí

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Za me okovy... uz jen za to, kolik si s tim dal Gimli práce. Luxuska 8-) :-)

Šable z bronzu :-)

Ty jo takový krásný nálezy a já tam s tím vejcetem :-D :-D :-D No potěš 8-)

Vyhraje meč, ale já hlasuji pro slovanské kování. Všechno je to nádherný ;-)

To Cobrety: za válečné artefakty tam byla ješte P08... ale nakonec padlo vejce ;-) Ta válka nějak nepadala ;-)

Tak to je v kelu ,mám minimálně tři favority(nálezy) 😏musím to pořádně promyslet .

Málo nás! Bronzový meč. Jedinečný nález, jedinečný přístup.

Meč je dobrá volba na vítěze .👍 Mám sice slabost pro spony a to kování stalo za úvahu, ale hlas dám pro meč👍 Jinak celkově všechny nálezy v těsném závěsu 👍

Za mně okovy. Meč je krásnej ale nevkládá ho nálezence.

Nálezce ne nálezence :-D

Sander má recht .. škoda to pečetítko by bylo hodno soutěže. Přehlédnout se je lidské ☝

to sander: jsou to nálezy, na kterých je největší shoda. Jinak každý navrhuje 15 věcí. Úplná shoda byla v únoru pouze na třech. ;-)

P.S: navíc jsme to nepřehlédli, ale ten uživatel tam už jeden nádherný nález měl a na něm byla shoda 100%. Každopádně i když 50 lidí navrhne 15 nej, tak je to problém. Jelikož preference jsou prostě u každého jiné. Třeba já tam z celého výběru mám pouze dva. Grifa a meč :)

Chci se zeptat, může se zde hlasovat o nález i když není odevzdán do muzea? :-D

Ja už to chápu, nevěděl jsem jak se dělá výběr 👍

Ač válkař, nebo i proto...méééééč :-)

Jelikoz tam za unor zadne zlato neni tak jsem nucenej se presunout k planu B a to hlasovat pro stribro😂,Takze muj hlas vyhral Salzburgskej tolarek kterej jsem taky navrhoval ;-)

Minule jsem hrozne fandil zlatemu stateru ale nakonec ho strcil do kapsy bronz😂

To Elmara: jasně tak to vše vyjasňuje, i když kdyby jsem volil mezi tolarem a pečetítkem, určitě by jsem vybral pečetítko, přeci jen je to jeden jediný kus svého druhu.
No a trochu neskromně jsem doufal, že padne výběr i na mě, ale asi ta 1/24 není dost dobrá, to chápu ;-)
www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/zlaty-den-1-24-222289/

Ovšem toto je luxus pane Sander ;-)

To Sander: je to těžké, jak jsem jsem to napsal. Nálezy už vybíra docela dost lidí ... a stejně ta shoda je menší. Ta osminka měla jenom dva hlasy. :-O ;-) Asi byla moc malička. Jo stater, to by byla asi jiná :). Navíc jsou vždy předměty, která by normálně nikdo neocenil, jako třeba ty okovy. Zlato to není ani zelenina. Přesto opravdu hodně vyjímečné. Snažíme se, aby tam bylo z každého troška ;-).

Jo okovy jsou super, taky jsem jedny našel, ale keltské. Zatím čekáme až to archeologové nakonzervují, pak snad bude i nějaké foto, jsou to jedny z nejstarších co se u nás našli 8-)

Jo a čteš to špatně, není to osmina, ale čtyřiadvacetina statéru, někteří si to tu pořád pletou :-D

Aspoň by mě zajímalo, když už jsem teda nedostal odpověď na 1. otázku, tak by mě zajímalo, kdo a jakým způsobem se vybírá nález, který bude zařazen do soutěže. Jako jestli najdu např. plácnu 2 heller 1892 tak také můžu být zařazen do soutěže?
Jako vůči ostatním hledačům mi to přijde trochu nespravedlivé. ;-) ;-) :-)

No odznak za zranění bych sem rozhodně nedával v takovéto prezentaci. Když by bylo foto po očištění tak ano ale tahle prezentace. No nevím no. ;-) ;-)

Meč ;-)

Denár ;-)

To vopicak: už jsme to psal několikrát, tak tedy znovu. Nálezy vybírají členvé Archeo LP a nyní také acheo admini.

P.S: když vyberou filmy do soutěže, asi taky ty nevybraní brečí. A i když to děláme ve velkém počtu na shodu, stejně je to částečně subjektivní. To se změnit nedá.

Bylo to těžké rozhodování, všechny nálezy jsou výtečné... Nakonec jsem dal hlas okovům, považuji to za vyjimečný nález. Teda ne že by ostatní nebyly.. ;-)

Chapu adminy že vybrat ze všech nálezu za měsíc jen deset neni jednoznačně jednoduché .Možná by bylo dobrý udělat deset kategorii dle podobnosti nalezu a z těch vybírat nej.Někdo je valkař,někdo mincičkař někomu se libi kelt a tak se těžko zavděčit všem. A tak vybrat z každé kategorie po jednom nálezu.
Ja sám jsem překvapen že sem s nálezem mezi deseti top ,už toto je pro mne Velká čest.

Zdar a sílu všem ...jednička je zřejmě jasná,dvojka také a tak ukazujeme všechny vybrané nálezy naší mamině. Té se líbí číslo 2...prý,ta brožička je pěkná,pronesla :-D ...Takže gryf má od nás hlas .Jinak všem gratulace,jak jsem psal minule,laťka je velice,ale velice vysoko.Ať to pípá všem pánové a děvčata ;-) PS: tolar cuká s tatíkem a se mnou,málo nás....hlavně se teď všichni opatrujte ;-)

To cisař: uvažujeme nad třema, docela jsi to trefil :)

Meč je pecka,akorát má zrovna smůlu, že teď ulítam na železu. :-D ;-)

Vopičáku máš recht.

Okovy ! ;-)

Od začátku sem věděl že okovy, jen sem nevěděl jak to rozepsat.Nebet to už rozepsal takže dávám hlas ;-)

nebet to napsal pěkně okovy jsou parádní ale kolik je v nálezech bronzových mečů a kolik jich je celých , myslím že jich u nás v ČR moc nebude , za mě to bude Málo nás :-)

Okovy.... ;-)

Stojím si za svým,

Omlouvám se, někde se stala chyba a neodeslalo se to celé původní, stojím si za tím, co bylo již napsáno, MÁLO NÁS, nalezeno, odevzdáno.!!!!

Poslušně hlásím: dodány nové fotografie po očistě,narovnání a konzervaci. Konec hlášení 8-)

Tak u mě je to jasné.Okovy ;-)

Určitě Málo nás. Meč je parádní.

přátelé drahý,
je tu jeden předmět, který má isto nejsilnější příběh, který změnil a ovlivnil osudy mnoha lidí - a možno je i doprovázel na jejich poslední cestě.....áno, ide o klepeta
- a jak tu již zaznělo, moc se teho nenachází, navíc, tyto jsou v moc pěkném stavu, Gimli si zaslouží můj hlas, bo zachránil tohoto krásného a zároveň i neveselého, němého a železného svědka minulosti.......

Je to netradiční soutěž, tedy dám hlas netradičním nálezu. Okovy.

Vidím že to bude ještě napínavé , víc k tomu psát nebudu .

Áno, je tu jeden nález, který má jistě nejsilnější příběh, který mohl, a asi jistě i ovlivnil osudy mnoha lidí, ale i mnoha dalších generací – ano, je to bronzový meč. MÁLO NÁS! Jak pravdivě napsáno, málo jich nalezeno, ale taky zřejmě málo jich v té době vyrobeno.
Vžijme se do role majitele bronzového meče před několika tisíci roky. Už jen získání surovin, výroba, koupě či směna a samotné vlastnictví bronzového meče, znamenalo nepředstavitelná úsilí a oběti. A co za nedozírné důsledky znamenala jeho ztráta? To asi v dnešní době nedokážem posoudit. Ohrožení života nejen samotného majitele, rodiny, či celého blízkého společenství. Tudíž, za osud, zachovalost nálezu po tisíci rocích, a taky za přístup nálezce, který svůj životní kop odevzdal bez výmluv a nároku na odměnu, a tímto činem zachoval nález pro další generace, je pro mě a jasná volba – číslo 8.

V tomto případě to nemusela být nutně ztráta, mohlo se jednat o objetinu. Za lepší počasí, za lepší úrodu, za lepší zítřek, dar bohům za uzdravení svých blízkých...... Důvod uložení meče do země už se stejně asi nikdy nedozvíme ;-)

Záleží v jaké poloze byl nalezen. Pokud kolmo je velká pravděpodobnost obětiny. Existují teorie, že nejčastější obětinu prováděl přímo výrobce artefaktu, i ve více souborech. Zřejmě se jednalo o obětinu ve formě poděkování. Taky ho tak nemusela mrzet ztráta. Soubory kolmo zabodnutých mečů byly nalezeny v místech ložisek rud potřebných k výrobě artefaktu. Odtud tedy tato teorie. Ležmo uložené meče by mohli být součástí hrobové výbavy ale zde se asi bude jednat prostě o ztrátu.

Ono je možná i snažší zatlačit nebo zapíchnout meč kolmo do země ,než zakopat ležmo.

Dobrá myšlenka!

V tomhle případě by byly nálezofky naprosto jedinečné.

To tam hodil dodatečně. To znám. Dělám to dost často u mincí. Napřed to pořádně vosliním, vošoupu a pak ju hodím zpátky do díry. Jé, mince! ;-)

Áno, nehovořte tu o obětině, totok je jasná ztráta!!!
- představa, jak celá rodina čeká v jeskyni na tatíka - teda spíše na jeho úlovek - a on stále nejde, bo se bojí návratu a peprných slov své choti....no nakonec se odhodlá a šourá se k domovu - filoména už zdáli volá - kde si byl?? - a kde máš maso??? - ty troubo a kde si nechal náš jediný meč - jediný evidovaný meč na okrese, možná i v kraji??
- jak chcete vysvětlit nasra-é hladové ženské, že se vám povedlo ztratit pomalu půlmetrovou věc.....

Na ten meč by bylo potřeba minimálně mít slintavku ☝😁 Ten vypadá že byl ležák 👍

odysseus,
to, co píšeš, jasně hovoří o tvém charakteru, ale uvědom si, že málo z nás jedná tak, jak ty a hlavně si uvědom, že většina nálezců tvé zvrhlé způsoby nezná a nepoužívá

kolega odysseuss je humorista ryzího charakteru, už nějakej pátek ho znám a pravda - shlédl se ve uvědomělé zvrhlosti odevzdávání.....

Zpět k tématu, už někdo někdy našel nůž nebo meč zapíchnutý kolmo do země? :-D :-D :-D
Když pominu bajonety, tak snad ani ne. V době železobronzové to musel být celkem rituál ztratit takový meč :-)

pochybuji o humoristovi, a snaha o záchranu charakteru je jaksi mimo a pozdě

Mám pocit ,že na Slovensku se našlo několik mečů vedle sebe kolmo zapíchnutých. Ztratit bronzový meč si nedovedu představit,ale to že někdo narychlo meč ukryl je víc pravděpodobnější , než dar bohům.

@Cement: díky za info ;-)
@adsrdcebije: když tak morbidní humorista :-D :-D :-D

Zapíchnuté meěe se nacházeli od třicátých let na Oravě a dole pod Tatrami. Většinou na kopci,kde byl pramen. Ale to byly super meče. Můj jmenovec o tom natáčel v 80 letech v bratislavské tv krátké archeologicko-populární pořady. Je to na Y.

srcce bije se nezlob. Vy jste tady všichni chytlavý, nikdo tě neobvinil z toho, že jsi ho nenašel nebo s ním manipuloval po vyzvednutí. Tady něco napíše, třeba i ironicky a každej hned je na nože. Přeji ti nález , a jenom jsem reagoval na Obíka, a jestli jsi meč fotil dřív než jsi na něj v díře šáhl víš jen ty. Souviselo to s určením jestli je to ztráta či oběť. Pro brat Lukegoss, mě je přece úplně jedno co si kdo dělá s nálezy. Já odevzdávám, protože v muzeu je pěkná šéfka.

a teď se mě ještě popletlo srdce bije a meje dobře. To je jak u indiánského kmene. Kde je ta co vaří brambory?

:-D Jsem psal že to bude ještě napínavé až do samého konce :-D zdá se že o výtězi soutěže a druhém místě je rozhodnuto i když jeden nikdy neví ale líbí se mi souboj o třetí místo , Gryf kontra Denár , jsem zvědavý komu dřív dojdou esa v rukávu :-D

O třetí místo to ještě bude boj ;-)

Nějakou cenu by si tady zasloužil každý nález,třeba i v režii muzea .. vstupenky zdarma nebo aspoň lízátko 👍 .Jsem rád že to vyhrává ten meč .. jakou anabází si od doby vzniku prošel si asi nikdo představit neumí ,ale pro někoho je to prostě top....Jo pouta jsou v terénu bezesporu vzácný nález ,ale v inventářích hradů a zámků jsou jich spousty a některé mají příběh.Každý to ohodnotí jinak a votom to je 👍🗽😁

Nenám muzeum :) Lízatka nejsou problém, ale když stojí poštovné 130 kč, je to setsakramentsky drahý kus cukru :)

Elmaro, to by se i dobře četlo. Muzeum Lovce pokladů :-D :-) ;-)

Maro ,já jsem dostal za odevzdané nálezy od muzea Zlín v Malenovicích, vstupenky pro dvě osoby na rok zdarma👍☝😁 Píšu to snad nesrozumitelně nebo co😁mám si sehnat korepetora ☝😁😁😁

:-D V bublinkové obálce by poštovné i s lízátkem vyšlo na nějaké čtyři pětky , to by snad LP finančně nepoložilo ;-)

:-D Já chci taky lízátko !!! :-D

Ty by jsi si ho mohl koupit i sám,když platíš archeologům kontejnery ☝👍😁😁😁😁

:-D to sice jo, ale zadarmo by to potěšilo víc... :-D :-D

To Cement: dvě vsupenky do muzea ve Zlíně jsou fajn, ale nesmíš být z Chebu .)

Já mám rád hodně srandu a jsem splachovací ,ale tady se naváže nějaká jako vážnější nit a pak se to zvrhne a chytá se za slovo😁😁😁.No ale myslel jsem to dobře 👍 já jen že soutěž není o bůh ví jakých cenách a ani o tom kdo je našel 👍 👍😁

P.S: Kurťák vymyslel ještě jednu speciální soutěž, do konce týdne to nějak zpracujeme a pustíme ;-)

Tak to jsem zvědaví 👍👍doufám že to nebude rozborka a zborka Tigra ☝😁😁😁

Oč se bude soutěžit , teda jestli to není tajné ;-)

Pardón (sborka) 😁to mobil ☝nejsem žádný češtinář,ale ani ne až takový dement 😁😁😁

Uvidíte, do pátku to bude na stránkách :)

Elmara tak ted jsem zvedav jak se to rozsekne o 3 misto.Zrejme kazdej dostane pul trika :-D

Gratuluji výhercům - opravdu parádní kousky ;-) :-)

Tak máme 4 výherce borci. :) Prosím všechny pošlete mi do obálky adresy kam máme poslat ceny :).
P.S: trika dáme dvě :)

Super.diky moc vsem za hlasy a ucast.. ;-) :-)


Nálezce bronzového meče děkuje tímto za soutěž, obdržené hlasy, podporu, všem soutěžícím a hlasujícím přeje mnoho podobných nálezů.

Vážení výherci, gratuluji k výhře.... :-) ;-)

W464...................asi se podívali všichni hlasující ...............těch je bohužel jen kolem těch dvou stovek .............. :,-(...............................................................................................................................................................................................................................................................................................

Je to bída s tou učastí.. 200 hlasujicich kterym dekuji a 8000 čumilu.. :-( :-/

marczus to neni 8000 čumilů to je možná těch 200 hlasujících.Pokaždé když dá někdo komentář tak se podíváš a už je shlédnutí takže ich máš cca 100 jen ty

Medis. to by se každej musel podivat 40krat.Což je blbost..A to asi nesedí ne??Ja tak max 10krat.. ;-) :-)

marczus je tam 96 komentářů u každého mi došel zvoneček tak sem se podíval.Ono se to nezdá ale to přibývá ;-)

Já tu byl od mého hlasování do teď 90 krát a to vždy když mě přišlo upozornění,že tu někdo psal.Plus dalsi kliknutí ,když jsem si stahoval obrázky a kochal se nálezy...cca 25 krát možná i víc.celkem 115 krát 👍😁

Taky jsem dostx nahlédnul , zajímal mě boj o třetí místo , první místo bylo jasné od samého začátku , ani agitace za okovy aj když jsou parádní nepomohla :-) jak už se tu psalo , takových je na hradech k vidění spousty , mečů málo :-)

Tak já přidám 100 komentář a asi 8500 shlédnutí s oznámením, že cena v pořádku dorazila na adresu nálezce, a tak ještě jednou všem a hlavně pořadatelům DÍK!

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru