Největší římsko-barbarský festival GERMANIA SUBACTA

Kategorie: Pozvánky

2.-3. 9. 2022

Přijďte a vychutnejte všemi smysly jedinečnou atmosféru místa, na kterém se po téměř 2000 letech opět setkají římští legionáři a germánští bojovníci. A jak toto setkání dopadne…? Na to si musíme ještě chvíli počkat.

Celý festival provází AKCE, ZÁBAVA, POUČENÍ, NAPĚTÍ, HRY, ADRENALIN a hlavně VÝJIMEČNÉ OKAMŽIKY.

A na co se konkrétně těšit?

Páteční přednáška významné historičky Jarmily Bednaříkové s názvem Způsobili Germáni středověk? zaujme nejenom historické nadšence, ale i úplné laiky.

Po celou sobotu můžete navštívit ŘÍMSKÝ VOJENSKÝ TÁBOR a OSADU BARBARŮ. Zde si na vlastní kůži vyzkoušíte, jaká ŘEMESLA ovládali lidé v pravěku a starověku, nebo se dozvíte o vývoji vojenských FORMACÍ ŘÍMANŮ, GERMÁNŮ I KELTŮ.

Úchvatnou podívanou budou JEZDECKÉ HRY NA KONÍCH, vystoupí zde vyhlášená divadelní a kaskadérská skupina Štvanci Roberta Šlapanského. Zábavu při sledování římského rugby HARPASTUM si můžete užít i vy, ale také vaše děti, které se mohou vyřádit při výcviku malých legionářů a DĚTSKÉ BITVĚ.

Vyvrcholením sobotního programu bude ŘÍMSKO-BARBARSKÁ BITVA a pozor! pozor!!! Slyšeli jsme zvěsti, že na Hradisko u Mušova má přijet sám veliký císař MARCUS AURELIUS. To si přeci nemůžete nechat ujít!

NAVŠTIVTE NEJAUTENTIČTĚJŠÍ MÍSTO V ČESKÉ REPUBLICE, KDE SE MŮŽE ODEHRÁT BITVA ŘÍMSKÉHO VOJSKA S BARBARSKÝMI VÁLEČNÍKY.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jjjjé to zase bude :-D 8-)

Super! Teď v neděli na Pohansku byla moc pěkná akce a tentokrát na Mušově taková paráda, těším se. ;-)

..se to kreje s MH😲🤔😟

Mám to v kalendáři zakroužkované červeně, mám volno a jedu :-)

Já se bohužel nezúčastním. Žena jde v pátek na operaci a já musím hlídat zvíře. :-/ všem barbarům příště si dáme po růžku ;-)

Též tam budu - opět ve zbrani, připraven pocuchat centurionovi chochol a rozahrát s bratry Germány sekerama zvonkohru na římských helmách :-D Ale vzhledem k tomu, že bitka bude opět dle scénáře a ten píší na tom svém kopci Římáci, tak je valhalla jistá - stejně, jako loni a předloni. Tak aspoň večer řádně zapijeme prohru.

Tož to tam budou aj valkýry, to bude velké mazec ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru