Objeven první poklad astronauta Gordona Coopera

Kategorie: Pozvánky

Detektory kovů Minealb Explorer II

Před 54 lety započal astronaut NASA Gordon Cooper jednu z nejvelkolepějších moderních výprav za pokladem. Tehdy začal v kosmické lodi tvořit unikátní mapu, která by mohla v budoucnu vést k objevení stovek vraků z dob objevitelských výprav. Nyní v expedici za možná největším zlatým bohatstvím na dně oceánu pokračuje dlouholetý Cooperův přítel Darell Miklos, jehož pátrání už přineslo první ovoce - lodní kotvu z dob Kryštofa Kolumba. Díky štábu Discovery Channel mohou nyní toto vzrušující putování v pořadu Cooperův poklad sledovat i čeští diváci.

15. května 1963 odstartoval astronaut Gordon Cooper z mysu Canaveral svůj čtyřiatřicetihodinový let. Jak letecký veterán a nadšenec do ztroskotaných lodí později prozradil svému důvěrníkovi, neměl za úkol se při 22 obletech Země pouze kochat výhledem. Byl pověřen tajnou misí k odhalení sovětských jaderných zbraní. Citlivé detekční zařízení dlouhého dosahu, které s sebou měl k dispozici, však zachycovalo i jisté malé hodnoty na útesech v mělkých vodách Karibiku.

Cooper si tyto anomálie poznamenal na kus papíru a ukázalo se, že souřadnice ukazují na trasu, jíž kdysi brázdily španělské galeony naložené zlatem. Tak v průběhu několika desetiletí tajně vznikla podrobná mapa pokladů včetně obsáhlé složky plné plánů, ilustrací a ručně psaných poznámek, které jak věřil mohou vést k pohádkovému bohatství i historickým objevům.

Nyní je Darell Miklos, Cooperův dlouholetý přítel a profesionální hledač pokladů, připraven vydat se na tuto výpravu a proměnit úsilí svého mentora ve výsledek. Kamery Discovery Channel ho při tom doprovázejí na každém kroku.

„K uskutečnění podobné expedice je třeba hodně -  speciální povolení, finanční prostředky, důvěryhodná posádka, výbava a v neposlední řadě spolupráce Matky přírody,“ vypočítává Darrel Miklos. "Většina těchto míst je tak izolována, jste vzdáleni až hodiny od pobřeží. Pokud nemáte potřebné informace, kde přibližně mohou vraky ležet, je to jako hledat jehlu v kupce sena."

Výsledky práce celého týmu podmořských zlatokopů jsou představeny v novém pětidílném dokumentárním seriálu Cooperův poklad, který bude vysílán v premiéře každou neděli od 28. května 2017 ve 22:00.

Detektory kovů Minelab Explorer II

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeNemám kabelovku, budu muset poprosit Pilota, aby mi to nahrál :,-( :-)

Na youtube to bude na 100% :-D

neví někdo jak je to s pokračováním Lovci pokladů-Hadí ostrov II? skončilo to asi před dvěma měsíci osmým dílem a pak to zase opakovali od začátku 1. série :-/

jo toto mozem nahrať neni problém, Hadí ostrov je tiež celkom fajn.... ale uz ma stve ze bola 4 seria ostrova OAK a stale nič. Grrr.

to běželo na history a to nám bohužel už asi 4 měsíce nejde udájně kvůli nějakýmu soudu s O2tv :-(

Mate vltavu potrapte historicke archivy a nemusite cumet do bedny ;-), dunaj je tiez plny lodi z pokladmi napr : poklad kralovnej marie. :-D

v 1963 mali pristroje,ktore vedeli z orbitu detekovat aj tie poklady,otazne je co vsetko dokazu detekovat dnes.

tu je prvý diel nech sa páči :-D https://uloz.to/!ULdeUe3RRIyt/cooperuv-poklad-1-ts

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru