Oživlá historie v Českém Krumlově

Kategorie: Experimenty a výroba kopií

Ahoj Všem

Dovoluji si zde vložit po delší době můj první příspěvek . Bohužel pro někoho to neni tématicky o hledání a ukazování nálezů,ale o lidech kteří se zajímají historií všeobecně a prezentují ji pak i svojí tvorbou pro širokou veřejnost. Ti co mě znají z dřívějška,tak vědí že mě bavilo ne jenom nález najít, ale taky se ho pokusit i vyrobit a poznatky pustit najivně do éteru.

Mám tu ještě někde pár příspěvků různé návody testy atd..díky lovci pokladů, jsem začal prostě dělat to co mě opravdu baví a zajímá. Chtěl bych podotknout ,že jsem příspěvky dával pro informaci a ne abych na sebe poutal pozornost nebo machroval.. Takže teď ikdyž jsem byl účastník oživlé historie na každoroční akci v Českém Krumlově (Krumbernowe )a odléval jsem pro veřejnost bronzové předměty.. budu prezentovat práci stejně zapalenych lidí pro dobrou věc. No a na konec bych taky rád konečně ujasnil nebo spíš zduraznil, že já cement jsem nikdy nevyrobil žádné padělky kupříkladu zlatých mincí atd pro nikoho natož pro rusaky !!! Nikdy mě to ani nenapadlo a tuto zhovadilost vymyslel jeden co má v hlavě vymeteno a historie ho zajímá z jiných důvodů! Tak teď už slíbené fotky pro hledače a kamarády, které to zajímá.

Díky ahoj cement

Trubka Keltů
Trubka Keltů
Kovolitci
Kovolitci
Zbraně
Zbraně
Dobová kuchyně
Dobová kuchyně
Zbroj bojovníků
Zbroj bojovníků
Odlitky do různých forem
Odlitky do různých forem

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Moc pěkný, škoda že jsme se tam nedostali. Tak snad někde příště :-)

Tohle já můžu.Myslím,že právě sem to patříA ohledně pomluv,bohužel lidi jsou strašný hovada,jak někdo něco umí co oni ne,tak je to špatně.Drž se,myslím,že my tady jsme stebou. ;-)

Skvele, moc rad jsem se podival alespon na prispevek a pro me zafungoval i jako pozvanka, protoze toto bych rad videl na vlastni oci. Ono to podle me s hledanim souvisi - snad kazdy z nas, pokud najde neco hodne stareho, chce se dozvedet vic, vc. toho, jak se dana vec vyrabela. Navic to pomaha odhalit padelky, pokud tedy nebyly vyrobeny stejnou technikou, jako v davnych dobach.

Cemente, drž se, já sice nikdy nepíšu žádné komentáře, spíše jen koukám, žasnu a obdivuji znalosti kolegů hledačů. Na nějaké pomluvy se vykašli, pust to za hlavu, znám to ze své zkušenosti, stejně člověka pomlouvají lidé, co závidějí že někdo něco umí a sami jsou stejně k ničemu. Viděl jsem Tvou práci na Mistru, sám se věnuji odlévání, ale jiných materiálů, a vím, co tato záliba obnáší. Hodně úspěchů do další práce.

Cemente, tady už jsi legendou. Určitě se příští rok přijedu podívat. Taky už jsem něco v životě odlil (např. pár stovek hliníkových disků :-D :-D :-D), takže se rád podívám. ;-)

Ahoj ogaři :-D Bylo to tam naprosto perfektní ,kamarád Pepík mě foukal na měch..bronz tekla proudem dokonce se mě konečně v terénu podařilo odlít pár hezkých věcí a hlavně lidí to zajimalo :-) a ostatní řemeslníci a řemeslnice naprosto perfektní ;-)

Díky tobě jsem se do toho pustil i já. Na pomluvy se vysrat. To dělaj jen pitomci, co nemají co na práci.
Eště se mám hodně co učit.
Pokračuj ;-) ;-)

Já měl v plánu Krumlov ale vlezla mi do toho parní mašinka a každoroční jízda s ní a zároveň to klukům umouněnejm nafotit. Muselo to být perfektni

Ahoj Cemente , jsem rád že Tě tu zase vidím :-D :-D

Ja jsem také rád, ciao. :-) :-D

Je to krása, moc mne mrzí, že jsem nemohl navštívit...

Ahoj ogaři,tak příští rok 👍takových to podobných akcí bývá po republice spousta a jsou tam k vidění rekonstrukce různých předmětů ;-)mnohdy to může pomoct při určování nálezů ,když vidíte celý předmět na vlastní oči 👍 Jj zase sem něco šoupnu 👍Diky ;-)

Budeme se těšit,jak na fotografie,tak na osobní setkání ;-)Ať se daří ;-)

Zdar Cemente, akce byla fakt super, nebyl jsem na Mistrovi, tak jsem se k Tobě hlásil v Krumlově :-D. Když takhle jezdíš po těchto akcí, mohl bys sem dávat pozvánky? A jak píšou ostatní o lidech co (nejen Tebe) pruděj.... No však víš co :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru