Porovnání detektorů kovů Fisher F75 a Teknetics T2

Kategorie: Detektor kovů Fisher F75 a F75V2

Jelikož opakovaně slyším a čtu na různých diskusních fórech, že detektor kovu Teknetics T2 je úplně to samé co Fisher F75 a rozdíl je pouze v logu, jménu a ceně, rád bych vše uvedl na pravou míru.

Ačkoli oba detektory opravdu vypadají podobně - tvar tyče, ovládací jednotky a sondy, je to jediné v čem jsou opravdu stejné.  Fisher i Teknetics jsou 2 různé značky firmy First Texas. Ano je pravda, že Fisher Research Lab byl před několika lety koupen velkou korporací First Texas (tou samou, která už předtím koupila i firmy Bounty Hunter a Teknetics), která se mimochodem nezabývá jen detektory kovů, ale funguje především jako investiční společnost. Je to v podstatě podobné jako když firmu Škoda koupil Volkswagen Group, který kromě ní ale vyrábí i další značky jako Audi, Seat, Porsche, Bugatti, Bentley a Lamborghini .

Firma VW dál prodává auta značky Škoda, podílí se na nich i bývalí vývojáři a technici původní fabriky. Stejné je to u Fishera kde pracovníci, kteří měli zájem a chuť se přestěhovat z Californie do Texasu, dále pokračují společně s inženýry First Texas na vývoji a výrobě nových Fisherů.

Nebudu zde dost prostoru všechny rozdíly vyjmenovávat; každý si je konec konců může dohledat a i si prohlédnout  ovládací  panely obou detektorů, které jsou opravdu jiné a s jinými údaji. Zmíním tak pouze jediný a nejdůležitější rozdíl a tím jsou hledací programy. T2 má 1 jediný default program dE, Fisher F75 má programy 4, k tomu základnímu dE zde je ještě JE (extra citlivý na zlomky šperků a drobné tenké věci), BC (zátky) a PF (orané pole, kdy si dolaďuje nerovnosti terénu).

Detektory kovů Fisher F75 a T2

 

Zde jsou zásadní rozdíly mezi detektorem Fisher F75 a Teknetics T2:


1/ HLEDACÍ REŽIMY

Fisher F75 má 3 hledací režimy:  Diskriminační, Pohybový a statický All Metal
Teknetics T2 má pouze 2 režimy:  Diskriminační a All Metal

2/ LCD GRAFY

F75 má na displeji 4 Grafy: Stav baterií, minerály Fe3O4, čistota materiálu a měření hloubky.
T2 má pouze 2 grafy: Baterie a minerály Fe3O4.

3/ PROGRAMY

F75 nabízí 4 hledací programy / procesy:  dE (základní), JE (extrémně malé předměty), BC (zátky), PF (orané pole / nerovné povrchy).
T2 má program pouze 1 - dE.

4/ NOTCH  DISKRIMINACE

F75 má Notch diskriminaci (výběrové odfiltrování)
T2 tato funkce chybí

5/ PAMĚŤ

F75 má paměť nastavení
T2  je bez paměti

ZÁVĚR:

Detektor kovů Fisher F75 je funkčně i uživatelsky na nepřehlédnutelně vyšší technické úrovni než Teknetics T2. Tomu pak logicky odpovídá i prodejní cena. V USA, kde se oba detektory vyrábějí, stojí F 75  o 200,- USD více než T2.

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

pěkný článek :-) sám jsem majitelem Fíši, sice jsem T2 neměl v ruce, ale kvality a možnosti Fíši jsou opravdu obrovské :-)

Ještě by to chtělo porovnání,cena versus užitná hodnota. U obou modelů. ;-) :-)

Shorty, u každýho modelu, od stopadesátky až po třeba super tuper hledátko za sto tisíc, je užitná hodnota nula, když lovíš naštvanej, v blbý společnosti, a nebo pod cívkou nejní nic než bordel bordelovič bordelov. Máro to srovnání je hodně dobrý.

Zajimalo by mne, zda detektor F75, neni moc narocny pro zacatecnika, premyslim o jeho zakoupeni... Diky za pripadne nazory ;-)

Odborný názor Pavla,věřte že má oba detektory přečtený !

Odborný názor Pavla,věřte že má oba detektory přečtený !

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru