Prázdninové plážové hledání

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy , Detektor kovů Garrett Ace 250 a 150

Hledání na prosolených píscích I.

pláže na Mljetu

Doufám, že si na prázdninový výlet k moři berete váš detektor stejně jako my. Rozhodně by byla škoda ho nechat doma odpočívat, protože hledání na plážích má svůj neodolatelný půvab.


Z předešlých let máme spoustu osobních zkušeností, ale letos poprvé jsme se rozhodli vše shrnout v nějaký jednotící test alespoň několika detektorů.

Obecně se dá říci, že mnoho slušných detektorů má na pláži hodně problémů. A pokud používáte nějaký univerzální přístroj, chce si to trošku pohrát s citlivostí a s nastavením diskriminace.
Nejvíce umí potrápit do naprosto titěrných kousíčků rozemleté kousky alobalu. Na těch se skutečně vyzkouší co váš detektor dokáže.
Také jsme narazili na neuvěřitelně "vodivý" druh mořských řas, který měl docela slušný signál, který se kope a tak jsem měl celý týden náběh na infarkt :-)


Z předešlých let, a také ze zkušeností mnoha přátel, doporučuji volit spíše menší průměry cívek (zvláště u univerzálních mašinek). Pokud jste náhodou šťasným majitelem plážového speciálu, tak vás tahle rada samozřejmě naprosto míjí ;-).

Za lovce pokladu vám slibuji co nejpodrobnější test Minelab Quattro, Ace 250 a multifrekvenční lahůdky Garrett Infinium LS, což je v Evropě stále naprostá novinka a výkony, které výrobce slibuje, no to je prostě paráda.

vrak
S Infinium se také podíváme pod hladinu což samozřejmě okomentujeme, ale vzhledem k nulovým zkušenostem s potápěním se asi hlubších rozborů zdržíme :-).

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Z vlastní zkušenosti vím že né všechno co hledá u nás, nemusí zákonitě hledat na pláži.Sám jsem zkoušel XP Goldmaxx a výsledek byl ,že jem měl od mokrého písku signál, jako velká měděná plotna.

Nové verze Goldmaxxpover už je na tom lépe , ale ke slušnému nerušenému hledání to má daleko.

Na letošní plážov hledání jsem pořídil Minelab Sovereign.

Loni zkoušeno a v moři neměl sebemenší problém.Na druhou stranu v moři a mokré pláž se nedá předpokládat že detekujeme drobné zlato.Prostě detektor, aby byl sabilní tyto drobnosti odfiltruje.

Podrobnosti až v září , kdy jedeme proluxovat italské pláže.

To Gor8: blíží se listopad, tak jak to dopadlo?

Tak jsem se tu dlouho neukazal.Hledani dopadlo dobre.Vychytal jsem jediny tyden kdy se da na plazi solidne hledat. Zrova se plaze sklizely.Ovsem konkurence mistnich duchodcu se Sovereingama a Excaliburama je velka.Mel jsem dve civky 20 cm a 27 cm.S malou se da dyl hleda, ruka tak neboli.Dosah s malou civkou je dost dobry.

Na eura je Sovereign velice dobrej. Ma na ne svuj ton a hned vis ze tam bude eurovka.Proste jen letis po plazi, mavas s detakem velice rychla a uz to pada.Celkem jsem tam nasel za 4 dny 160 euro, ktere jsem vypra Cilitu a pak jsme je s kamosem menili v trafikach za papirovky.Tak jsem se tu dlouho neukazal.Hledani dopadlo dobre.Vychytal jsem jediny tyden kdy se da na plazi solidne hledat. Zrova se plaze sklizely.Ovsem konkurence mistnich duchodcu se Sovereingama a Excaliburama je velka.Mel jsem dve civky 20 cm a 27 cm.S malou se da dyl hleda, ruka tak neboli.Dosah s malou civkou je dost dobry.

Na eura je Sovereign velice dobrej. Ma na ne svuj ton a hned vis ze tam bude eurovka.Proste jen letis po plazi, mavas s detakem velice rychla a uz to pada.Celkem jsem tam nasel za 4 dny 160 euro, ktere jsem vypra Cilitu a pak jsme je s kamosem menili v trafikach za papirovky.Už se na ty pláže těším

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru