PRŮVODCE PŘED PRVNÍM POUŽITÍM VAŠEHO DETEKTORU

Kategorie: Co se jinam nevešlo , Pro začátečníky s detektory

Děkujeme, že jste si zakoupili detektor kovů právě u nás. Aby Vám nejlépe sloužil a přinesl spoustu krásných nálezů, věnujte prosím chvilku následujícím řádkům, kde je popis charakteristických vlastností detektoru, řešení obvyklých problémů začátečníků a nakonec i pár praktických rad do začátku.

1) NAPÁJENÍ DETEKTORU / POUŽITÍ KVALITNÍ BATERIE

Detektor kovů je z principu funkce citlivý měřící přístroj, proto je nutné pro jeho správnou funkci zajistit kvalitní a stabilní napájení. V detektoru vždy používejte pouze kvalitní baterie. Použití nekvalitních baterií se projevuje poklesem napětí při vyšším proudovém odběru, což může způsobovat nestabilitu detektoru a náhodné vypínání i přes to, že ukazatel baterie nesignalizuje vybitou baterii.

2) ELEKTROMAGNETICKÉ RUŠENÍ / FALEŠNÉ SIGNÁLY / NESTABILITA

Citlivé detektory kovů jsou náchylné na okolní rušení od ostatních elektrických zařízení nebo i jiných detektorů. Toto rušení se projevuje velkým množstvím falešných signálů bez přítomnosti kovu. Abyste mohli využít plný výkon detektoru kovů, doporučujeme detektor testovat na odlehlejším místě s vypnutými datovými přenosy na mob. telefonu a mimo všech ostatních zdrojů rušení, nikoliv doma, v dosahu množství elektrických přístrojů. Detektory kovů ruší např.: dráty vysokého napětí, ohradníky pro dobytek, železnice, trafostanice apod. Pokud chcete detektor i v těchto místech používat, pak v závislosti na intenzitě rušení může pomoc snížení citlivosti.

3) NASTAVENÍ CITLIVOSTI

Každý detektor kovů disponuje nastavením citlivosti. Tuto hodnotu nastavte tak, aby byl detektor na dané lokalitě stabilní, tzn. bez falešných signálů. S přidáním citlivosti se sice zvětšuje detekční hloubka přístroje, ale snižuje se komfort hledání. Zejména při vyšším nastavení citlivosti začíná být detektor náchylný na falešné signály a otřesy sondy, popř. na pohyb kabelu sondy. Doporučená hodnota nastavení citlivosti se obvykle pohybuje okolo 70% z celkového rozsahu. Toto nastavení Vám většinou poskytne optimální dosah při zachování dobré stability detektoru. Vyšší nastavení citlivosti se používá většinou pouze při dohledávání konkrétních cílů k maximalizaci hloubky, ale celodenní chození s takto nastaveným detektorem bývá značně nekomfortní.

4) PRINCIP DISKRIMINACE A JEJÍ VLASTNOSTI / VELKÉ ŽELEZNÉ PŘEDMĚTY

Diskriminace detektoru slouží k odladění některých typů nechtěných cílů (zejména železných) podle jejich tzv. povrchové vodivosti. Tento pojem si lze značně zjednodušeně představit jako součin plochy a elektrické vodivosti detekovaného předmětu. Proto diskriminace železa spolehlivě funguje zhruba do velikosti menších kombinovaných kleští. Železné předměty větších rozměrů nebo prstencových tvarů může detektor, v závislosti na velikosti, vyhodnocovat jako barevný kov nebo kombinaci železo-barevného kovu.

UPOZORNĚNÍ: Naše současné platné mince mají železné jádro a povrch pokovený barevným kovem, detektor je tedy bude špatně identifikovat, nejčastěji kombinací železo-barevného kovu.

5) PŮDNÍ PODMÍNKY / MOŘSKÉ PLÁŽE / ČEDIČ A JINÉ ŽELEZITÉ HORNINY

Použití detektorů na některých místech (zejména České středohoří) s velkým výskytem železitých hornin (např. čedič), může významně ovlivnit identifikaci, stabilitu a hloubuy detekce detektoru. Na těchto místech se může stát, že detektor bude díky velkému obsahu železa v půdě vyhodnocovat barevné cíle jako železné kovy. Problémy můžete mít i na místech, kde je písek nasáklý slanou mořskou vodou.

6) PŘIPOJENÍ SONDY – KABEL / KONEKTOR

Sonda detektoru je velmi citlivé zařízení. Skládá se většinou ze dvou vinutí (přijímacího a vysílacího), která jsou vůči sobě velmi přesně vykompenzována a zalita v epoxidové pryskyřici, aby se vůči sobě nepohybovala. Z toho důvodu může sonda vlivem větších otřesů, které způsobí změnu této kompenzace, vydávat falešný signál. Kabel od sondy detektoru je dobré ovíjet okolo tyče vždy stejným směrem, abyste předešli ukroucení kabelu. Také nenechávejte na kabelu v blízkosti sondy velké očko, které by se při hledání pohybovalo a sonda by tak detekovala vlastní kabel složený z měděných vodičů. Pokud je na konektoru sondy převlečná matice, je dobré ji pečlivě utáhnout, aby byl mezi stíněním konektoru v detektoru a na cívce elektrický kontakt. Konektor sondy udržujte vždy v čistotě, aby byl mezi konektory dobrý elektrický kontakt, Předejdete tím případným falešným
signálům.

Celý tým LP Vám přeje spousty zážitků a krásných nálezů s Vaším novým detektorem.

ŘEŠENÍ PROBLÉMŮ

POTŘEBUJI PORADIT S NASTAVENÍM NEBO OBSLUHOU DETEKTORU?

Pokud Vám po přečtení návodu a ani tohoto listu není něco jasné, nebo potřebujete pár rad do začátku, můžete se na nás bez obav obrátit. Jsme dlouholetí hledači a jistě Vám dokážeme pomoci. Veškeré informace naleznete v záložce Kontakty na Lovecpokladu.cz (www.lovecpokladu.cz/kontakt) nebo zde:

Marek Mlejnský (majitel společnosti) +420731102713 (Po-Pá 9-18hod)
Petr Zuklín (servisní technik) +420608661161 (Po-Pá 9-18hod)

nebo na emailu: info@lovecpokladu.cz

V případě že potřebujete udělat nějakou změnu v objednávce, fakturaci nebo nějaký další administrativní problém, je nejlepším řešeném kontaktovat:

Jana Mlejnská (vedoucí kabceláře) +420604490003 (Po-Pá 9-18hod)
Tomáš Mlejnský (vedoucí obchodu) +420605748944 (Po-Pá 9-18hod)

MÁM POCIT, ŽE S DETEKTOREM NENÍ NĚCO V POŘÁDKU NEBO MÁM JINÝ TECHNICKÝ DOTAZ

Pokud máte pocit, že je s Vaším detektorem něco v nepořádku, kontaktujte ještě před odesláním do servisu servisního technika na tel: +420608661161 nebo přes email: servis@lovecpokladu.cz. Některé problémy se podaří vyřešit bez nutnosti zasílat detektor na servis a Vy tak nemusíte postrádat detektor a můžete se věnovat hledání v naší krásné přírodě.

Prosíme věnujte pozornost následujícím doporučením:

  • Ještě před odesláním zkuste v detektoru použít novou a kvalitní baterii (viz bod 1 – Než začnete).
  • Detektor otestujte v nezarušeném prostředí (viz bod 2 – Než začnete), např. na místě, kde předtím fungoval bez problémů.
  • Pokud máte k detektoru i jinou sondu, zkuste detektor otestovat i s ní, abyste vyloučili problém se sondou.
  • Pokud Vám servisní technik neřekne jinak, zašlete s elektronikou detektoru i sondu.

PO DOHODĚ SE SERVISEM MUSÍM DETEKTOR ZASLAT NA SERVIS

Do zásilky přidejte tyto dokumenty a údaje:

  • Kopii faktury - faktura slouží jako Záruční list.
  • Popis problému - popište co nejvýstižněji závadu detektoru. Pokud jste si všimli nějakých i drobných souvislostí nebo detailů, určitě je do popisu závady uveďte. Často to může pomoci s diagnostikou problému.
  • Kontakt na Vás - email a telefonní číslo, na kterém Vás v případě dotazů zastihneme společně s adresou, na kterou budete chtít opravený detektor zaslat.
  • Obsah zásilky - s detektorem posílejte vždy pouze ty části, které souvisí se závadou. NEPOSÍLEJTE např. sluchátka, apod. pokud jsou v pořádku a nemají souvislost s popisovanou závadou. Detektor odstrojte od všech krytů elektroniky, sond a dalších věcí, jako jsou např. dobíjecí baterie apod. Zamezíte tak jejich případné ztrátě během servisu.
  • Přeprava – !! Detektor před odesláním očistěte !!
  • Doporučujeme zásilku zaslat jako křehkou a určitě dbejte na kvalitní zabalení, abyste zabránili případnému poškození zaslaného přístroje během přepravy. Po opravě bude opravené zboží zasláno ve stejné krabici, ve které jej k nám zašlete.
  • Servisní protokol můžete také sami vyplnit v sekci Služby - servis detektorů kovů. Zde nalezeznete objednávku servisu. Objednávka servisu.

ADRESA SERVISNÍHO STŘEDISKA:
Detektory Mlejnský s.r.o.
SERVISNÍ STŘEDISKO
Masarykovo náměstí 18
254 01 Jílové u Prahy
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

V chatu není žádný příspěvek.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru