RAPORT - SRAZ DETEKTORÁŘŮ V CHABAŘOVICÍCH 2022

Kategorie: Hledačské akce publikované na LP

Ve dnech od 13. května do 15. května se konal již 6. sraz detektorářů v Chabařovickém kempu. Na akci jsme se sešli v hojném počtu. Lidé byli ubytovaní v chatkách, ve svých vlastních karavanech, a také se stavěl MASH stan.

V pátek 13. května byla akce zahájena na polygonu, kde Tomáš Prejza udělal krátké školení v nastavení detektorů. Od 17:00 probíhala přednáška od pyrotechnika a od 18:00 jste si mohli vyslechnout přednášku od archeologa PhDr. Jindřicha Šteffla. V osm hodin večer začalo losování tomboly, kde byl hlavní cenou  detektor Minelab Vanquish 540 Pro Pack a Minelab Pro Find 15, které do soutěže věnovala společnost Minelab.

Sobotní den začal přednáškou neboli školením v nastavení detektorů ,,Minelab Tour 2022“.

Po této akci následovala soutěž v hledání ve čtverci ve vodě. Cílem bylo najít pět drobných hliníkových mincí v nejkratším čase. S nejlepším časem čtyř minut vyhrál Jarda Rataj, který jako výherní cenu dostal dohledávací detektor PRO FIND 15 od společnosti Minelab. Na druhém místě se umístil Ježíš, ten vyhrál dřevěný svícen. Třetí místo si vybojoval Libor Medvěd a jeho výhrou byla krásná kudla.

Následující soutěž byla lukostřelba. Každý měl tři šípy na terč a snažil se nastřílet co nejvyšší počet bodů. Vítězem této soutěže se stal Olda. Dokonce manžel vítězky třetího místa, zkoumal její výhru – nůž – a pořezal se jím tak, že musel do nemocnice na šití.
 
Další soutěží tohoto dne bylo rozdělávání ohně křesadlem. Původně byla soutěž připravena pro děti, ale zvrhlo se to do boje o oheň mezi dospělími.  Nejdříve Tomáš Prejza předvedl, jak se rozdělává oheň pomocí smolnatého dříví a křesadla. Po pár vteřinách oheň hořel. Soutěžící dostali k dispozici pouze křesadlo. Všechno ostatní si museli najít v kempu sami. Po startu se všichni rozprchli po kempu pro suchou trávu nebo pro  něco do čeho by mohli chytit jiskru z křesadla. Jako prvnímu hořel oheň Liborovi. Výhrou bylo křesadlo a krabička se  smolnatým dřevem. Po soutěži si soutěžící rozebrali křesadla ze soutěže.

V neděli ráno se začalo v kempu uklízet. Vykopaly se cíle z polygonu, zahrabaly se díry a celý prostor se vyčistil.  U ohniště byli znovu lidi s křesadlem a snažili se aspoň o malou jiskru.

Děkujeme, že jste na sraz přijeli a těšíme se na vás zase za rok! Ceny do soutěží věnovala firma Minelab a Zipsy s.r.o.

Pro Zipsy s.r.o. napsala Veronika Prejzová

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Jako vždy bylo to LUXUSNÍ setkání po dlouhé době ;-) :-)

Moc se nám tam líbilo!

Naslo se neco ve vode?

Vybral jsem to před srazem :-)

Super, moc se nám líbilo.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru