Reálný dosah cívek Detech Ultimate pro detektory kovů Nokta Simplex+

Kategorie: Detech - recenze a testy

Reálný dosah cívek Detech Ultimate pro detektory kovů Nokta Simplex+

Společnost Nokta pře nějakou dobou poskytla Detechu svoje technologie pro vývoj cívek Ultimate. Ty není potřeba nějak rozsáhle představovat, jsou tady s námi řadu roků a ve většině případů představují naprostou špičku toho co si jako doplněk můžete koupit.

K testování dosahu jsem přistoupili hodně zodpovědně a pokusili jsme se nasimulovat řadu nastavení a také několik typů půdních podmínek (Pole, pláž a les). Používali jsme ale vždy nastavení citlivosti 4, tak abychom se vyhnuli co nejvíce prozvukům a duchařině. Výsledný dosah tak není maximální,ale je reálný. Měli by jste ho tak zopakovat při každém testování.

Dosah na 1kčs

Základní cívka simplexu se dostala u tohoto cíle v průměru na dosah 25-26 cm. Sonda Ultimate 13“ 29-30cm a 15“ 30-31 cm. Rozdíl by se mohl zdát někomu docela malý, ale není tomu tak. Mince jako je 1 Kč je poměrně malý cíl a tak se nárůst velikosti sondy neprojeví o tolik. Je to ale jistých 15% a to je ve světě detektorů hodně.

Dosah na drobné ag

Simplex se základní cívkou byl 17-18 cm Znovu připomínám, že nastavení citlivosti byl na 4 a je to průměr všech testovaných programu ve skutečně klidném nastavení. Ultimate 13 se dostala na 21-22 cm a Ultimate 15“ stejný výsledek 21-22 cm. S toho je vidět, že na takto drobný cíl byl rozdíl mezi Ultimatkami nulový. Znovu se tak majitel Ultimátky může těšit na cca. 15% dosahový bonus.

K testovaným místům: Cíle byly vždy zakopaný do míst bez jakéhokoli železa. Jelikož se jednalo o čerstvé vkopy, trochu to dosahu detektoru pomůže. I když tedy Simplex přímo na prázdné díry v nastavení citlivosti 4-5 nereaguje (při zprávně odladěné půdě). Účelem nebylo ukázat maximální dosahy detektoru, ale rozdíl v dosahu mezi většími sondami Ultimate a základní cívkou Simplexu.

Hodocení

Stále se setkáváme s tím, že podobný rozdíl dosahu na mince okolo 10 a 15 % připadá hledačům málo, ale to je realita. Navíc, tady je potřeba vyzdvihnout že u Simplexe se jedná o začátečnický detektor. U řady jednodnoduchých VLF detektorů větší sonda u drobných cílů přidá sice na dosahu, ale cíle se v hloubce již hlásí do „železa“.

Vývoji cívek určitě prospělo, že se Detech na jejich výrobě dohodnul přímo z Noktou a tak odpadnul problém s možností že by po nějakém upgrade detektoru přestala cívka fungovat.

Jako vždy, nákup sondy stojí za zvážení. Jelikož sondy obsahují elektroniku jsou dražší než klasické ultimátky na detektory, které mají celou elektroniku v boxu. Tudíž, vyplatí se mi kupovat sondu za 5000 kč? Nebylo by lepší si peníze přidat na detektor vyšší řady?

Tak jako u všeho, největší cenu má Váš čas. Pokud máte se Simplexem nachozených řadu hodin, budete mít detektor již „naposlouchaný“. Tím se nemyslím, že znáte jeho nastavení, ale to že už dokážete vnímat problematické cíle a dokážete se vyhnout nechtěným cílům atd. K dokonalému ovládnutí přístroje je potřeba něco nachodit. A ten čas Vám nikdo nedá.

Odkaz na cívky pro detektor kovů Nokta Simplex+ na LP: Sondy Simplex+

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Doufám že bude dostupná před Vánoci.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru