S Equinoxem 800 na Staroboleslavských pískách

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Již několikrát jsme dělali testy EQ v extrémních podmínkách. Tak tentokrát jsme ukázali, čeho je možné dosáhnout v podmínkách které jsou relativně příznivé. Dali jsme si z klukama sraz u Staré Boleslavy a udělali si doslova testovací den. Jelikož všichni zúčastněný bez výjimky chodí EQ 800 již od uvedení na trh, tak prostě umí. Bylo to tak velice příjemně strávený den, kdy jsme se v podstatě trumfovali v tom co z detektoru dokážeme dostat. Pro porovnání jsme si vzali i další detektory, nebudeme tady ale uvádět jejich čísla, test byl vyloženě na EQ a nemá smysl tady zbuzovat vášně s tím, proč ten a ten detektor bral tak málo atd. :). Nastavení se ale můžete držet :)

ID vyhodnocení na LCD

Je docela zajímavé sledovat vyhodnocení u multifrekvence. Testovali jsem toho opravdu hodně, ale prostě nemá konkurenci (až na CTX 3030, které je tedy ještě o jednu úroveň jinde). Aby se mince od 10 cm po 25 v půdě hlásila v podstatě stále stejným ID je zcela mimo to, co je normální u 1 frekvenčních detektorů. Jako příklad mohu složit již zakopané cíle.

2h RU – režim pole 2

15 cm – ID 16-17
20 cm – ID 16-17
25 cm – ID 16-17
30 cm – ID 12-13
35 cm – ID 12-30 – nestabilní
40 cm – v režimu pole 2 ID jednostranné, bez stabilního vyhodnocení. Prospekting 1 – cca 10, prostě barva.

Poznaňský denár

15 cm – ID 9-8
20 cm – ID 10-8
25 cm – ID 8-4

Doporučená nastavení

1. Les – nízký počet cílů a železného odpadu

Cívka 15“ (nebo základní 11“)
Režim Pole 2
Multifrekvence
Citlivost 22-23 (dle okolních interferencí, vždy doporučuji vypnout data na mobilním telefonu)
Diskrimnace – buď podkůvka nebo zavřít čísla -9 a -8
2 tóny
Rychlost 3
FE 0-1
Treshold na hranici slyšitelnosti

2. Les – nízký počet cílů a železného odpadu

Cívka 15“ (nebo základní 11“)
Režim Prospekting 1
Multifrekvence
Citlivost 21-22 ((dle okolních interferencí, vždy doporučuji vypnout data na mobilním telefonu)
Diskriminace -  zavřít čísla -9 a -8
Rychlost 3
FE 1
Treshold lehce slyšitelný

Standartní – pole/ les

Prostě lokalita se střením množstvím cílů a také železných odpadů

1.Chodím na pohodu

Pokud si zároveň s hledáním chcete trochu odpočinout a nezabývat se milimetrovými plíšky na každým třetím kroku je z pohledu efektivity dobře použít některý jedničkový režim. Rozhodně se nikdo nemusí bát, že by minul nějaké byť nejmenší Ag. Pouze citlivost detektoru je lehce menší.

Cívka 11“
Režim Pole 1
Multifrekvence
Citlivost 21 - 22 (dle okolních interferencí, vždy doporučuji vypnout data na mobilním telefonu)
Diskriminace – buď podkůvka nebo zavřít čísla -9 a -8
Multitone
Rychlost 4-5
FE 2-3
Treshold na hranici slyšitelnosti

2.Tlačím na drobné cíle

Typickým příkladem muže být nějaké „stříbrné“ políčko, které už chodíte roky. Zde se dá i počístat že v místě bude už relativně hodně železa (3-5 železných signálů na mávnutí)

Cívka 11“
Režim Les 2
Multifrekvence
Citlivost 21 - 22 (dle okolních interferencí, vždy doporučuji vypnout data na mobilním telefonu)
Diskriminace – buď podkůvka nebo zavřít čísla -9 a -8
Multitone
Rychlost 4-5
FE 1-2
Treshold na hranici slyšitelnosti

Etrémně železem a odpady zamořená lokalita – malé cíle

Každý, kdo nějakou dobu chodí už taková místa zná. Kam dáte cívku, tam něco je. A v tom šmelcu jsou někde velice dobré malé cíle.

Cívka 11“ (ideálně 5“, která Vám dá dokonalé separační vlastnosti a funguje pak doslova jako břitva)
Režim Les 2
Multifrekvence
Citlivost 20 (dle okolních interferencí, vždy doporučuji vypnout data na mobilním telefonu)
Diskriminace – buď podkůvka nebo zavřít čísla -9 a -8
Multitone
Rychlost 5 -6
FE 2-3

Tolik asi moje oblíbená nastavení.


EQ podle Zipsyho s přesahem na čediče v severních Čechách

Zdravím všechny příznivce detektor huntingu. Dlouhou dobu jsem srovnával Equinox s CTX 3030 , protože jsem s ním hledal přes šest roků. Asi po sedmi měsících jsem došel k výsledku, že CTX prodám a nechám si Equinox 800. Ze začátku jsem se s ním hodně trápil. Ale potom jsem si našel svojí cestu a s detektorem jsem se skamarádil. Nebudu řešit co umí nebo neumí, ale rovnou se vrhnu do vlastního nastavení detektoru. Protože žiji na severu Čech, mám jich hned několik.

První a zároveň nejtěžší je asi ČEDIČ

Režim Park 1, automatické odladění půdy. 5 tónů. Diskriminaci mám začerněnou od -3 do 0 a potom až od +2. V podnastavení mám kostičky začerněné až do +2. Rychlost odezvy 4 a Iron bias na 1. Citlivost 18-20.

Naše místní louky – pastviny a les

Tady používá pouze velkou cívku 15x12. Režim Park 2, ruční odladění půdy. 50 tónů. Diskriminace začerněná od -1, podnastavení začerněno do 0. Rychlost odezvy 3 a Iron bias 1-2 podle želez. Citlivost 20-22

Roudnický písečný políčka

Sem si vozím velkou i základní cívku a podle zamoření pole moderním odpadem řeším cívku. Režim Pole 2, ruční odladění půdy. Diskriminaci začerněnou od -1, podnastavení začerněno do 0. Rychlost odezvy 4. Iron bias 0 - 1.

V případě, že je v okolí nějaké rušení ( vysílač, železnice el. ohradník) je potřeba snížit citlivost nebo přepnout z režimu 2 na režim 1.

Hledám už pěkně dlouho a rukama mi prošlo hodně detektorů a Equinox 800 je podle mě nejlepší detektor na trhu.

Zipsy

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Ahoj všem

Článek měl vyjít již minulý rok. Ale šotek v našem redakčním systému ho dokonale zašil mezi zveřejněné, ačkoli nebyl. Tak trochu se spožděním... :) Ale myslím, že to bylo hezké testování a všechno co jsme tam zkoušeli stále platí :)

Elmara

Dobrá práce ;-)

Pěkné

Dobrej a zajímavej testík. Dali jste si práci.👍😁🐱
Vzbuzovat emoce může pouze ta úvodní fotografie. A to ještě jen u hledačů opačného pohlaví 🥰🥰😍(snad).

Ahoj všem

Byla to legrace, hezký den. Točili jsme tam i video, ale část toho prostě nemám. Důvodem bylo, že jsem dal zuklošovi kameru se zapnutým natáčením. On ji vzal a znovu zapnul, takže vlastně vypnul :) Na záběrech jsou tak vždy naše kecy, pak řeknu ticho jdeme to natočit a pak nic :). Holt máme ještě určitý mezery, které musíme doladit. ;-)

Díky za zajímavé příklady nastavení v určitých podmínkách.S tímhle detíkem se je pořád co učit ;-) Už jsem se ptal sice před pár dny ve fóru,ale zeptám se zde. Používá tu někdo občas program pláž i u nás,nebo jen u moře.Byl sem hledat teď v neděli,pole(louka) děsně podmáčené,tráva mokrá...dost mi to propípávalo i na jedničkový park a tak mě napadlo tam dát Pláž1 a detík byl klidnější ,nějaký ten nález byl.

Pláž používám už rok a mám klid. Sice nejdu úplně hluboko ale aspoň nic nepřejdu. Občas zkusím přepnout na les 1 ale stejně se vrátím na pláž.

Jako že hledáš jen v režimu Pláž? Všude?

Pláž má výrazný filtr na salinitu. Přicházíš tak pokud chodíš po polích o velký kus hloubky a citlivosti.

No já chodím převážně na Park1 všude,pole i les...ikdyž mi když sem Eq kupoval Nord při učení říkal ať chodím všude na Pole2 :-) Já tu Pláž tam dal jen jako pokus,říkal sem si na louce když chodím jak na bažině,tak u moře je to taky hodně v mokrým,jak to pak bude reagovat. Ale jinak bych Pláž u nás asi nikdy nenastavil ;-)

Jo vím, že přicházím o hloubku ale já mám rád radši klid. Zítra si teda zkusím den hledat v les1 ale jestli mě to neustálé pípání nasere, tak jdu znovu na pláž :D Protože to neustálé kontrolovani každého druhého pipnuti jestli náhodou to není ono.. mě štve. Možná zkusím ještě zvýšit FE na 3 nebo 4 jestli to pomůže.

Tak je pravda že občas mi to pípá víc než bych chtěl,ale dá se to jakž takž laborováním odladit. Někdo to umí víc,někdo míň,občas s tím dost bojuju.Ale jinak Eq mi přijde na vylazení docela v pohodě...Holt,každý si tu svou cestu najde ;-)

Moc hezky napsaný, jako vždy. Dobrá práce kluci. Jen tak dál, více testů a rad k odladění EQ. Díky borci!!! ;-)

Jako jo zkusil jsem les1 na místech kde to bylo opravdu v pohodě stejně jako pláž 1 ale je to místo od místa, louka od louky v závislosti na obsahu železa a čediči atd. Tam ten les1 strašně pohořel jak jsem dělal co chtěl...FE9 Cit 19 20.. stále na mavnuti 3-5 cílů. Tam se mi hodí pláž 1 a je klid. Zkusil jsem objet místo kde jsem byl na pláž 1 s lesem 1 a nic nevytahl navíc, ani alobal.

Asi by nebylo špatné kdyby kluci z LP,kteří do toho vidí fundovaněji nám tu napsali něco víc o programu Pláž.Třeba proč to tak máš s tím zklidněním detíku ale taky co to obnáší-výhody i nevýhody. ;-) Předem dík za všechny které to zajímá ;-)

Mantikore: FE 9 je zcela mimo realitu a do našich podmínek je to blbost. Problém je myslím v tom jak se ten problém snažíš vyřešit.

Pokud jsi v lokalitě, kde máš na každé mávnutí 5 cílů, je potřeba na to jít jinak.

FE maximálně 3, ale já nasavuji 0 až 2. Zvedni si rychlost, doporučuji 5-6. Zem dej do automatu, v takových místech se většinou rychle mění mineralizace. Sniž si citlivost, klidně mužeš ji na 18. Pokud můžeš, použij menší cívku, budeš mít lepší separační vlastnosti a budeš hezky ty cíle separovat. Otevři si diskriminaci. Maximálně nech zavřenou -9. (to kvůli zemi). Pokud tě železo ruší, mužeš snížit jeho hlasitost, deflautně nasavených 12 je ale myslím super. Osobně v takové lokalitě volím nastavení pouze na 2 tóny. Tak abych každou barvu slyšel výrazně.

Pláž nechám popsat Jaccoba. Ne že bych nevěděl, ale on ty moře opravdu jezdí a tak to má úplně jinou hodnotu :)

Tak jsem včera zkusil to Elmarovo doporučené nastavení.Pole kde mávneš a tam několik signálů(většinou železo,drobky železných hřebíků atd) Dal jsem Pole1,zem automat,dvoutón,rychlost jsem zkoušel 4-6,FE na 1. Ikdyž to dost pípalo,takhle jsem v tom množství cílů mnohem líp nacházel ty ojedinělé drobné barevné cíle. :-P Tam kde vím že to může padat se oplatí to mít takhle nějak naštelované ;-) S EQ je pořád se co učit a včera mě to fest bavilo :-D

auuu, já přeci nikde nepíšu FE 4 až 6. To je špatně. Maximálně 3 ale v podstatě všude od 0 do 2. :)

Možná jsem to šppatně napsal,obnova 4 až 6, a FE na 1 ;-)

Aha sorry, teď na to koukám. Já tam přehlédnul tu čárku :) Tudíž, dobře to děláš :)

Děkuji za pochvalu :))) Ale s Eq je i po 4 letech co jej mám pořád se co učit.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru