S Jindrou na druhém kopci, aneb vše má svou cenu

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR, Akce LP a Archeo LP 2010

Tak jsme s Jindrou Šteflem po cca 14 dnech vyrazili na další kopec. A rozhodně to stálo za to. Akce proběhla znovu v sestavě Seveřan, Archeo LP 2010 a kamarádi. Kluci ze Seveřanu by brzy měli napsat nějaký článek a trochu se představit, jak to bude hotové, přidáme ho na LP.

V 8h ráno vyzvedávám Pilota, trochu nestíhám a tak mu volám, aby byl jako připravený. V Líbe je ale evidentně plesová sezóna v plném proudu a Pilot tak do akce naskakuje takřka z parketu. Cestou mi vypráví co všechno vypil, jak mu šel tanec a vůbec je ještě ovíněný a připadá si tak mimořádně vtipný. Sraz máme z Křemílkem na OMV, ten ale zdržuje převlíkáním a tak jedeme napřed. Pilot si hraje s navigací a díky tomu si uděláme takový malý, cca 40 kilometrový okruh severočeskými okreskami. Následně nás Křemílek naviguje po telefonu a tak stojíme ani ne s 15 minutovým zpožděním na kopci.:-)

Bereme saky paky a jdeme na místo srazu s Jindrou. Je docela kosa, cesty jsou plné bahna s trochou ledu. Doufáme, že se brzy ukáže slunce. Mezitím Jindra a Křema vysvětlují “kde to bylo” a děláme úlitbu bohům, kterou jsme minule ošidili. Křemílek, který tady už byl, nám dělá průvodce a jdeme prohledávat “vysokou trávu”. Cílů je tedy pramálo. V první hodince mám jeden brokospodek a oko z řetězu. Po cca 2 hodinkách má Křema, myslím, první barvu a hned sekera. Na fotkách to není moc vidět, ale sekerka má dva zajímavé zářezy. Osobně jsme takovou neviděli, ale Jindra ji zná. Zaměřuje místo a něco si tam štětečkuje. My zatím pokračujeme dál.


Křema s Pilotem

Na prvním kopci dala nejkrásnější nález Míša... tedy ta Míša a tady to byl pro změnu Míša, tedy ten Míša. Tomu se povedly dva, naprosto neskutečně krásně zdobené nože. Kdo by řekl, že Vaquero bude takhle chodit na čediči :-) Tradičně to v poledne zapíchneme a jdeme péct buřty. Les je promáčený a suchého dřeva je pomálu. Situaci zachraňuje hromada březové kůry. Je vidět, že je to tady samý zálesák. Pilot chce zpívat oranžový expres:-)


Tradiční opékačka


Chvílemi vykouklo i slunce


Největší porce adrenalinu, ale přichází po obědě. Kluci ze Seveřanu dostanou v jednom místě signálek a když začnou odkrývat hlínu objeví se keramika. Místo tak začne zpracovávat Jindra. Keramiky přibývá a vykopaná hloubka také roste. Je to jasné, prostě je to tady, další "Déčko". Poskakujeme okolo díry a všichni jsou natěšení co vyleze. Obří cívka na Veloxu nálezce, dává naději, že by se možná nějaký ten náramek dal sundat někomu z nohy i u protinožců. A navíc i když je už vykopaná hloubka značná, dohledávačky nic nevidí. Jindra pomalu motyčkuje a vyndává další keramiku a mi nad ním stojíme a kibicujeme. Bohužel, nakonec se vyndá velký kus železa nicneříkajícího tvaru, nevadí i tak to byla zajímavá chvilka a Jindra si do muzea ponese dva pytlíky keramiky.:-)Je půl třetí a začíná drobně sněžit a my, co to máme přeci jenom dál, balíme. Loučíme se s Jindrou a mažeme skrz promáčený les k autům. Tři krásné nalezené věci, super pocit. Ještě plný dojmů najíždím pod kopcem na hlavní, když mi z boku vyskočí laň. Instinktivně šlapu na brzdu a jediné, na co myslím je, aby auto zůstalo na silnici, příkopy jsou tady opravdu hluboké. Auto míjí bílou prdelku laně o decimetry, bohužel pravidlo dvou platí i dnes a druhá laň mi naráží do boku auta. Rozmlátí hlavou zrcátko, pomele dveře a zmizí v hustníku naproti. Nejde se podívat co se stalo, tady se zastavit nedá. Po cca 200 metrech mohu konečně zaparkovat a jdeme prohlížet auto. Plechy dostaly co proto, servisáci u Škodovky budou mít radost. Holt nic není zadarmo. Příště budeme tu úlitbu bohům ještě muset vypilovat...o:-)

Elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeSuper akce . Škoda že jsem pokaždé v práci . Tak snad příště mi to vyjde a s Hankou se zúčastníme .

Krásné čtení :)

Ty nože jsou neskutečný.... hlavně ten první. :-)

Ta moje služba mě mrzí ,mohl jsem to vidět naživo - PARÁDA ;-)

Jo sever

Hodně pěkný. Všechno. Nakonec i to auto dopadlo dobře. :-)

Super akcička - s tou laní to dopadlo víc než dobře, plechy sice zamrzí ale mohlo to být mnohem horší. Ty hože jsou fakt luxusní - bohužel jsem měl v ruce jen ten jeden.....a sekerku vidím až teď ;-)

Krásná reportáž, super nálezy, díky za pěkné čtení na jedno nadechnutí. :-D

Ještě bych chtěl poděkovat "Michaelle" za vynikající koláčky 8-)

Moc se to povedlo. Zářez na pažbě za nález bronzu mi chyběl 10 let a teď si můžu udělat rovnou dva 8-) Ty laně jsou všude jak šílený a když viděj takovýho alfa samce od Prahy jako je Elmara, tak se nelze divit, že mu chtěli nechat něco na památku ;-)

Joj škoda že jsem nemohl také. Jsem na lodi cca 1000km daleko. Ale snad se poštěstí na příští výpravu. Jinak dobrá práce kluci a holko.

To George: bylo to super, příště se snad uvidíme. A propo, v jakých mořích se zrovna plavíš? :-)

To sallyk: mám na to určitou teorii. Minulý rok jsem přestal kouřit a ... trefil jsem prase. Letos nekouřím asi 15 dní.... skočí po mě laň. Mám pocit, že zvířátka nechtějí abych přestal :-)

Mega bronz , Gartuluju ! ;-) Hezky se to čte !

Krásný nálezy i článek! Jen škoda auta ale to se opraví.

také mám z toho kopce dobrou reportáž a nálezy také - tehdá mě ji Jindra nedovolil publikovat. Už to mám jen v PDF - je to z období 2015-2016 Matrine Veslo - pamatuješ ??

Super čtení a krásný nálezy,jen tak dál 8-)

Ten první nůž je nádherný! :-)

Ty nože jsou parádní !

To Elmara. Jo Antwerpen ,Amsterdam a teď Rotterdam nyní Kolin n/Rynem. No musím to vydržet do 14.12.Snad do vánoc ještě stihnu nějakou hledáčku.

Dobrá akce i když jsem nic ale pranic nenašel...
Na sever moc nejezdím ale, když už se tam dostanu, vždycky mě dojme ta krásná krajina ty kopečky jsou prostě boží... ;-)

Koiko - to byla ta akce jak tam padl D u toho pramene?

Koukám, že oba kopečky pořád dávají. Před lety na ŠH padaly moc hezké věci. I naproti.

Bože :-(

Super nálezy. :-O :-O :-)

Pilot je jasnej z mejdanu a Křéma už spí :-O :-D ;-)

Chytrej - depot srpů a kopí v luxus stavu.

Jo jo měl jsem tu možnost vidět něco málo fotek. Co vím, kdysi se tam kopl meč, ale to bylo prý skoro na konci. Ale o tom nejspíše archeologové ani neví.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru