Setkání hledačů v Maďarsku a přemíra nových detektorů C.Scope CS4MX a CS6MX

Kategorie: Co se jinam nevešlo

Jak to viděl Elmara

Když jsem zjistil, že premiéra detektorů se odehraje na největším setkání hledačů v sousedním Maďarsku, byl jsem trochu skeptický. Moje jazykové vybavení není zrovna excelentní a z Maďarštiny znám pouze to, co jsem okoukal ze Švejka “nerozumím a za tři koruny”....... s trochou štěstí bych ještě byl možná schopen dát dohromady větu “nevyklánějte se z oken”, tím to ale definitivě končí. Naštěstí majitel naší pobočky na Slovensku Fero má Maďarštinu naprosto v malíčku a tak jsme se s chutí mohli pustit do přípravy celé akce.

stánek lovceJelikož součástí setkání jsou i závody, nemohl jsme odolat a pozval jsem další naše borce z klubu. Podobná šance se nemusí opakovat a bylo potřeba aby Čeští hledači v Maďarsku zanechali co nejlepší dojem. To se myslím bezezbytku potvrdilo. V obou vyhlášených soutěžích jsme jednoznačně měli na vítězství, bohužel se ukázalo, že v druhé se Maďaři značně nalomeni naším vítězstvím v hodu detektorem rozhodli chovat značně nesportovně a podvádět. I když jsme se snažili zachovat stejně podle, bylo jich více a tak týmovou soutěž národů těsně vyhráli. 

Nové detektory C.ScopePopis celé akce najdete barvitě vylíčený Pilotem v následujících odstavcích a já Vám tak pouze stručně popíši co společnost C.Scope připravila na září a na co se tak můžete těšit. Detektory budou nové dva a ponesou typová označení CS4MX a CS6MX. K dispozici jsem měli přístroje z předsériové výroby a originály z výroby se budou ještě v určitých maličkostech lišit. CS4MX bude detektor s dvojí diskriminací, manuálním nebo procesorem řízeným odladěním půdy. Součástí je také bezpohybový režim a navíc velice přesné nastavení citlivosti s prahovým tónem threshold. Přístroj bude osazen zcela novou 2D sondou o průměru 28 cm a k dispozici budou i další cívky. Hned v září 20 cm koncentrická. Celý detektor je ve slušivé černé barvě, pouze s trochou červené na popiskách funkcí.

Naši borci Druhou novinkou je detektor CS6MX. Tento přístroj bude disponovat audiodiskriminací s možností samostatného nastavení odmítaného železa pomocí funkce Iron Audio, a odpadu - disk audio. Tyto funkce jsou navíc postaveny tak, že se nechovají jako klasická diskriminace a nemají tak vliv na dosah přístroje. Přístroj má také velmi přesné nastavení citlivosti a snad ještě rychlejší reakci na cíl, než tomu je například u CS3MX! V základu bude detektor osazen zcela novou 2D sondou 28 cm a k dispozici bude ihned také 20 cm koncentrika. Samozřejmostí je, že sondy budou vodotěsné a boxy elektroniky prachotěsné a voděodolné. První letmé hloubkové testy ukázali, že detektory jsou na tom s hloubkou takřka stejně, dosah na minci, netradičně 1 euro byl při doporučeném nastavení citlivosti 30 cm a myslím, že se tak všichni fanoušci značky mají na co těšit!

Víc asi nyní nebudeme prozrazovat, snad jen tolik, že v ČR a SR budou oba přístroje představeny na Mistrovství České republiky Mistr hledač 2011 v září na Brandlíně.

Jak to viděl PilotK - Cesta do Zalaköveskút

Po rozhovoru s Elmarou jsme se s Meldou rozhodli navštívit jeden detektorářský sraz v Maďarsku. Elmara tvrdil, že je to někde u Balatonu, pod Vídní, tam co je Bratislava. Inu, je to zkušený navigátor. Snažili jsme se vylákat i Wiťáka, ale ten se bránil a snažil se argumentovat, že pátek je pracovní den a taky, že za Jihlavou končí civilizace a tam prý běloši nejezdí.
    
Ve stanovém městečkuSlabší vozidla s výkonem do 105 koní /Citroen-Elmara+Strážce,Peugeot- Libor+Šimon/ vyráží v pátek ráno, silnější vozy /Škoda-Pilot+Melda/ v poledne. Cesta probíhá bez významnějších událostí. Trochu mě mátlo, že moje navigace ukazuje o 60 km delší trasu než Meldova a tak máme na předním skle obě. Nakonec jedeme podle Meldy, je to přece jenom blíž. V Maďarsku opouštíme dálnici ve městě, které nedokážu ani napsat, natož vyslovit a po státovce míříme směr Balaton. Po 3 hodinách jízdy s výhledem na kukuřičná pole jsme v místě konání, vesničce Zalaköveskút. Balaton zatím nikde.

klacky na stánkuV místním zooparku nacházíme mini bufet, kde sedí u piva Elmara a spol. Libora nemůžu chvilku poznat, nemá totiž na sobě modráky, ale slušivý obleček, inu Jaruška ho do ciziny vyfešákovala. Místní pivo se jmenuje nějak divně a tak pro chlapce vyndávám chlazené gambáče z autolednice. Stávám se populárním. Lezou po nás mraky much.

Po pár pivech stavíme na louce stany. Elmara láká Strážce do svého jednomístného pidistanu. Snažíme se ho zachránit a poskytujeme mu nocleh u nás. Protože je host, tak spí mezi námi. Večer pijeme, grilujeme a Libor nám vypráví  co  jsme všechno mohli před 20 lety najít v Rudoleckém lágru. Všichni okolo mluví maďarsky a nikomu nerozumíme. Libor začíná zpívat. Noc probíhá klidně, pouze několik prostatiků mi šmejdí ve stanu a ze tmy směrem od Elmarova kapesního stanu se linou zvuky těžce postřeleného hrocha v posledním tažení.

Počítání kroužkůSobota: Ráno vstáváme překvapivě brzo a čile šmejdíme v bordelu okolo stanů a hledáme něco k jídlu. Pouze jedna nevrlá osoba nechce vylézt a dokonce nás osočuje:  "Pitomci, takhle brzo mě Čumáček nebudí."
Pijeme ranní kávu a pozorujeme Libora, který se snaží předávkovat prášky na zahnání poalkoholové nevolnosti. Jeho naříkání nás opravdu dojímá, ale jinak na něj kašlem.

Všichni, kromě mě, staví výstavní stánek, kde bude Elmarův prodejce Fero prezentovat kouzelné hole Tesoro a CScope. Fero je nejdůležitější člen výpravy, mluví totiž maďarsky a taky slovensky, jinak by nám to bylo na prd.
Sjíždí se cca 60-70 maďarských hledačů, pár Němců a Rakušáků. Všichni fasujeme trička CScope a snažíme se reprezentovat Lovcepokladů. Elmara má pocit, že když mluví pomalu a zřetelně, tak mu Maďaři musí rozumět, každopádně mu přikyvují.

klacky na stánkuZkoušíme detíky na polygonu, bohužel na X-Terru jsou cíle trochu moc hluboko a Tesoráři se mi smějí. Není to od nich hezké, smát se hendikepovanému. Snažím se zahnat žal maďarským gulášem z lamy/alespoň tak to Ferry přeložil/ a trochu si opařím jazyk. Naštěstí se opaří i Libor se Strážcem, takže mám hned lepší náladu.
Po obědě je vyhlášena soutěž v hodu do dálky železným detektorem. Soutěž netrvala dlouho, Elmara jim totiž detektor zahodil, Maďaři mu zatleskali a odešli. První vítězství pro LP je doma.

hromadná soutěžHromadná soutěž je pro mě do dneška trochu záhadou, Fero byl mimo a pravidla v maďarštině poněkud nejasná. Louka je plná signálů, kolečka, prstýnky, kroužky, lahvičky kořalek, tak kopu všechno. Po nějaké době se počítají nalezené cíle, zjišťujeme, že se počítají pouze měděné kroužky. Všechno ostatní jsou falešné cíle. Rychle je sesypáváme a Melda si jde pro cenu, bohužel Maďaři sesypali taky a je jich víc. Takže tohle nám uteklo.


Začíná pršet a tak zbaběle prchám do stanu. Ostatní statečně drží pozice v lijáku u stánku. Na rozdíl od nich nejsem mokrej jako myš. Škody po dešti: BeBe sušenky jsou v tahu, nápis Líbeznice na vlajce se rozmočil a všechny mouchy se schovávají v Elmarově C4.

Akce je u konce a všichni odjíždějí, počasí je na prd a tak to balíme taky. Libor odjíždí směr Sopron / nebo Soluň, nebyl si jistej/ a naše skupina /já, Melda,  Elmara, Strážce/ se jedeme podívat na Balaton. Cestou trochu bloudíme, ale asi po hodině už si dáváme kávu na pláži. Začíná znovu pršet a tak v 8 večer vyrážíme k domovu. Aby se nám na Balaton lépe pamatovalo, tak servírka na rozloučenou loupne Elmaru o 4000 forintů, inu na cizáky se musí tvrdě.

Pilot v akciDomů naviguje Elmara, na druhé křižovatce moje navigace radí, odboč vlevo, Meldova vpravo a Elmara jede rovně. Následuje etapa cesty, kterou bych nazval, poznáváme maďarský venkov, bylo to sice dál, ale zato horší cesta.

Konečně dálnice, samozřejmě začíná pršet a prší až do Prahy. Cesta v dešti zdlouhavá, příjezd domů v půl 3 ráno.
Byl to poeticky strávený víkend, ale příští rok asi vynechám:).

Najeto  1100km, spotřeba 6,6 l na 100 km, průměrná rychlost 88 km/h.

 

 

madarsko Stanové městečko maďarští hledači
Soutěž číslo jedna klapla montáž stanu hod
hromadná soutěž melda Strážce
     

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Je paráda,že jste toho napsali dost o těch nových a rok mlhou zahalených detektorech. Díky,že jsem se nic nedozvěděl. Tomu září nějak nevěřím. ;-) :-)
Ale dle pilotova líčení útrap bělochů v Hungarii to mohlo být pro neřidiče zábavné. :-D :-D :-D

Zajímavá exotická akce. Gratulace k výsledkům. Konečně vidím první střípky informací o novinkách c.scope. Tyhle si určitě své fanoušky najdou. A jestli budou DD cívky přenosné i na předchozí typy, tak jistě budu mezi prvními zájemci.

To Shorty: kdyby jsi s námi jel, mohl jsi si s nimi hrát celý víkend. Takle si musíš počkat na Mistra hledače.

Už tak jsem toho prozradil víc než bych měl ;-)

Jsou země,do kterých se chci podívat,ale Maďarsko mezi ně rozhodně nepatří. :-D :-D :-D :-D :-D
Víš že u mě je rozhodující hmotnost a napájení. 8-)

To Shorty a Kobra: vývoj nové CS6MX trval 3,5 roku. Postavit zcela nový stroj není zase tak jednoduché, pokud to tedy nemá být jenom nějaký oprášený bastl.

Jelikož jsem tak trochu u toho, chápu že C.Scope nechce nic uspěchat. Detektory jsou hotové a v září se začnou prodávat. Česko-Slovenská premirea proběhne na Mistru hledači. Každý si je tam bude mít možnost otestovat.

Já myslím že to stálo za to čekání, ale konečné hodnocení bude na každém hledači. :-)

To kobra: otestuješ, uvidíš :-D

To musel být hezký výlet :-P :-D :-D

to raněný hroch: Hezké.

Moc pěkně napsáno :-D :-D :-D

Takže původně avizovaný CS7MX bude mít ve finále označení CS6MX, nebo se jedná o jiný detektor? A cena??

Basamacamráš,asi pěknej vejlet :-D

Ceny obou detektorů jetě nejsou úplně přesně stanovené, v českých korunách by to mělo být cca. CS4MX 11 000kč s DPH, CS6MX 14 500kč s DPH.

Máro nechci nějak rejpat, ale nemělo být v názvu premiéra?? :-D Ale akce super, na rozdíl od Pilota bych jel zas:-)

melda: dobrý postřeh, já si toho vubec nevšim :D

Už to tak nechám, docela to sedí :-D

Super text a akce asi taky :-D

Budúci rok to bude možno bližšie, už sa dohadujú nový organizátorí. Inak bolo tam podľa posledných výpočtov 175 ľudí, skoro o polovicu menej ako minulý rok. ;-)

Jsem netušil, že je Pilotk spisovatel :-D moc pěkně napsané, škoda že to nebylo o týden dřív když jsem byl na Slovensku, bych se přidal. ;-)

Tak to je škoda Míro, tak příště :-D

Poutavě napsáno Pilote a detíky vypadají zajímavě ;-)

:-) dobré čítanie.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru