Skotské hry na Sychrově

Kategorie: Hledačské akce publikované na LP

Zbývá již jen 14. dní do 7. ročníku Skotských her na Sychrově.

 

skotPokud máte rádi skotskou a irskou kulturu, potom zde nemůžete chybět. Pro ty, kteří o této skvělé akci zatím neslyšeli je zde link http://www.skotskehry.cz/ veškeré informace a také fotky z minulých ročníků.

Já už se nemůžu dočkat a budu s Vámi všemi doufat v krásný a slunečný den.

Možná se tam někde potkáme :)

 

těším se tacud

 

 



P.S.1. detektor se samozřejmě bude hodit okolo Sichrova je spousta moc pěkných políček.
P.S 2. pokud nevíte proč se úastnit keltských slavností a her, zde přikládám následující :

 

Keltové

Keltové byli nejen výteční válečníci, ale též velcí cestovatelé (že by v nás i tohle po nich zůstalo?). O jejich cestách po tehdejší "keltské" Evropě vypovídá i výskyt mutace G551D CFTR genu.

Relativně vysoký výskyt mutace G551D CFTR genu v České republice u pacientů s cystickou fibrosou objektivně prokazuje, že naše populace je mimo jiné i keltského původu.

„V České republice je druhou nejčastější mutací CFTR genu mutace G551D (Cutting et al. 1990, Kerem et al. 1990). Mutace G551D se vyskytuje ve srovnatelně vysoké frekvenci ve Velké Británii, Irsku, francouzské Bretani a Rakousku (CFGAC 1994) a všech ostatních dosud studovaných evropských zemích je její frekvence zanedbatelná".

„V Čechách, na Moravě a v severním Rakousku nebyli Keltové vytlačeni germánskými a později slovanskými kmeny. Naopak si zde díky vysokému stupni rozvoje zachovali etnickou identitu až do 2 až 4. století n.l. V Bretani se také keltské osídlení zachovalo až do 6. století n.l. a na Britských ostrovech Keltové odolávali silnému tlaku Římského Impéria a nájezdům germánských kmenů do jihovýchodních oblastí Britských ostrovů. Část keltských kmenů z jihovýchodní části Britských ostrovů se v důsledku těchto nájezdů přestěhovala zpět do Bretaně (Dottin 1977, Powell 1985). Na základě těchto historicky doložených dat tak naše hypotéza dobře vysvětluje relativně vysokou frekvenci mutace G551D ve České republice, Spojeném Království, Irsku a v Bretani."

Zkráceno ze studie, kterou v roce 1995 zpracovalo a v roce 1999 doplnilo CF Centrum při Ústavu biologie a lékařské genetiky, vedené Doc. MUDr. Milanem Mackem, Jr., DrSc

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Těším se že se tam potkáme. Určitě to stojí za to hlavně soutěže. Minulý ročník si sice manžílek pochroumal záda, ale oto to byla větší sranda :)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru