Sondy S.E.F forsage pro váš detektor kovů a jedna velká detektorová novinka!

Kategorie: Detektor kovů Detech EDS, Sondy pro detektory kovů

Jak se snadno můžete dočíst na řadě detektorářských fór, jsou sondy S.E.F mezi hledači opravdu hodně oblíbené. Přidaná hodnota na dosahu a citlivosti u většiny značek, pro které se vyrábí, je již neoddiskutovatelný fakt. Sondy se také často testovaly na různých srazech nebo závodech, a bylo někdy až s podivem, kam ve výsledcích dokázaly posunut i jednoduché začátečnické detektory.

V současnosti společnost vyrábí sondy pro tyto značky: Tesoro, Minelab, Whites, Fisher, Teknetics, XPlorer a Garrett. Všechny sondy najdete v nabídce na Lovci pokladu a také si je můžete přijet k nám otestovat.

Sonda Detech 20x15 cm Sonda detech S.E.F 38x30 Sondy S.E.F

Dostupné sondy S.E.F pro Garrett

Sonda S.E.F 2D 20x15 cm pro Garrett cena 2.600 Kč s DPH - sonda je určena jako přímá náhrada standartní koncentrické sondy. Navíc získáte jak dosah, tak pokrytí. Použitelná je pro řadu Ace: Ace 150, Ace 250 a EuroAce 350.

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro Garrett cena 2.700 Kč s DPH - sonda je určena pro zvýšení dosahu u detektorů kovů řady Ace. Jejím použitím vzroste jak citlivost, tak dosah detektorů. Použitelná je pro detektory Garrett: Ace 150, Ace 250 a EuroAce 350.

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Garrett cena 2.990 Kč s DPH - jedná se již o větší sondu použitelnou i pro hledání větších předmětů v hloubkách, o kterých se při použití standartních cívek nedá ani uvažovat. Sonda ale neztrácí nic na citlivosti na drobné předměty. V celé řadě sond pro detektory kovů Garrett je to určitě nejprodávanější sonda vůbec. Použitelná je pro detektory řady Ace: Ace 150, Ace 250 a Ace 350.

Dostupné sondy S.E.F pro Tesoro

Sonda S.E.F 2D 20x15 cm pro Tesoro cena 3.400 Kč s DPH - sonda pomůže všem, kteří se snaží nacházet drobné cíle v místech s velkým množstvím odpadu. Přitom si zachovává skvělý dosah. Naposledy si ji každý mohl otestovat na Mistru hledači 2011, kdy byla prezentována na detektoru kovů Tesoro Lobo ST H.O.T a myslím, že řadu borců dostala do kolen. Sonda se vyrábí jak pro řadu uMax (Silver uMAX, Golden uMAX, EuroSabre II, DeLeon a Cortes), tak pro řadu Lobo ST (Lobo ST, Tejon, Vaquero a Cibola).

Sonda S.E.F 2D 30x20 cm pro Tesoro cena 3.990 Kč s DPH - určitě nejprodávanější sonda pro Tesoro od Detech. Používá ji neuvěřitelné množství hledačů a k detektorům obou základních řad skvěle pasuje. Nejtestovanější je na Tesoro Cortes, Tejon, EuroSabre II a Silver uMAX. Zde je také nejvíce hodnocení a velmi kladných ohlasů. Sonda se vyrábí pro všechny detektory Tesoro a její použití je maximálně všestranné.

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Tesoro cena 4.590 Kč s DPH - pro všechny, kteří touží najít ve stokrát překopaném bunkru to poseldní IDčko, je to jasná volba. Sonda je velmi oblíbená mezi válkaři a to díky nárustu hloubky u předmětů větších než drobná mince. Cívka se vyrábí pro obě základní řady Tesoro.

Dostupné sondy S.E.F pro Minelab

Pro značku Minelab společnost Detech vyrábí největší paletu sond a to jak na PI detektory, tak na klasická VLF. V konečné fázi příprav jsou také sondy pro řadu Minelab X-Terra (technologie VFLEX), které by měly být do konce roku v prodeji.

Sonda S.E.F 2D 20x15 cm pro Minelab cena 3.590 Kč s DPH - sonda je určena pro celou řadu multifrekvenčních detektorů Minelab (Quattro, Safari, detektory řady Explorer a Etrac). Určena je především pro hledání v železem zamořených lokalitách. K mojí velké lítosti se prozatím nevyrábí pro PI detektory řady GPX, což by se ale mělo velmi brzy změnit.

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro Minelab cena 3.990 Kč s DPH - universální sonda pro všestranné využití. Stejně jako menší 20x15" se vyrábí pro celou řadu multifrekvenčních detektorů Minelab a bohužel zatím ne pro řadu GPX. Sonda má výborný dosah a také skvělé boční krytí. Nejčastěji si ji dokupují hledači, se kterými se rozloučila jejich základní sonda.

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Minelab cena 4.590 Kč s DPH - jednoznačně nejčastěji dokupovaná sonda pro Multifrekvenční detektory Minelab. Skvělé pokrytí a dosah, nulová ztráta citlivosti otestovaná při řadě akcí. Určitě nejlepší možná alternativa pokud se nepohybujete ve vyloženě odpady zaneřáděných lokalitách. Sonda se také vyrábí pro řadu GPX, bohužel jsem ji ale zatím neměl u těchto detektorů možnost osobně otestovat, tudíž se mohu pouze spolehnout na zahraniční fóra, kde je hodnocena velmi kladně a často porovnávána se sondami Coiltec.

Sonda S.E.F 2D 46x38 cm pro Minelab cena 5.190 Kč s DPH - možná se Vám může zdát, že větší kolo se už ani na detektor nedá nasadit. To je ale omyl, protože tohle je pouze druhá největší sonda S.E.F pro Minelab. Sonda je určena pro co nejhlubší dosah a to v místech, kde není příliš mnoho překážek. V hustém zarostlém lese by byl pohyb s takovým koláčem velice obtížný. Sonda se testovala mnohokrát a bylo to vždy doslova nekonečně úmorné kopání. Pro hledače "velkých pokladů" a dosahů 1 metr je to ale vysněná cívka. Vyrábí se pro celou řadu multifrekvenčních detektorů Minelab a také pro řadu GPX. Ještě bych měl dodat, že obě největší sondy jsou stavěny především pro hledání zlata. Jak toto zadání ale ovlivnilo konstrukci netuším :). Cena verze pro PI detektory je 5.390 Kč s DPH.

Sonda S.E.F 2D 53x43 cm pro Minelab cena 5.800 Kč s DPH - největší sonda ve výrobním programu společnosti. Cívka je to tedy opravdu hodně velká a v současnosti se dělá pouze pro PI detektory GPX, GP a SD. Cívka je určena pro hledání do maximálních hloubek a s co největším pokrytím. Sondu jsem netestoval a ani jsem k ní nenašel příliš informací. Stejně jako menší 46x38 cm byla ale konstruována pro hledání zlata a i přes svoje obří rozměry by si měla zachovávat citlivost i na nejdrobnější zlaté nugety.

Dostupné sondy pro Fisher

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro Fisher cena 2.890 Kč s DPH - cívka se vyrábí ve třech verzích pro detektory F2 a F4, verze pro F5 a ve třetí variantě pro F70, F75 a F75 LTD. Sonda plně nahrazuje základní sondu 28 cm 2D a má výrazně lepší vlastnosti než koncentrické cívky dodávané k F2 nebo F70. Při objednávce pro modely F2, F4 a F5 je potřeba specifikovat, s jakým typem konektoru je váš detektor osazen. Cena verze pro F70, F75 a F75 LTD je 3.990 Kč s DPH

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Fisher cena 4.590 Kč s DPH - cívka se v současnosti vyrábí pouze pro modely F70, F75 a F75LTD. S velkou převahou je to ale u Fishera nejprodávanější doplňková sonda. Z řady testů a reakcí hledačů vyplývá, že sonda výrazně přidává na dosahu a také na citlivosti.

Dostupné sondy pro Whites

Sonda S.E.F 2D 20x15 cm pro Whites cena 3.400 Kč s DPH - sonda se vyrábí pro modely detektorů Whites V3i, DFX, MXT a M6. Použití sondy je určeno především pro nejvíce železem zamořené lokality. Sonda výrazně pomůže detektoru jak v dosahu, tak v citlivosti. Navíc, díky rozměrům, má i skvělé separační vlastnosti.

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro Whites cena 2.890 Kč s DPH - Sonda se vyrábí ve dvou variantách pro detektory řady Coinmaster a Prizm a v dražší pro řadu M6, MXT, DFX, VX3 a Spectra V3i. Sonda je náhrada za základní koncentrické sondy dodávané k detektorům Whites. Má skvělou hloubku a navíc neztrácí nic na citlivosti. Nezanedbatelné je také boční krytí sondy. V současnosti díky modelům Prizm a Coinmaster je to nejprodávanější doplňková sonda pro Whites. Cena verze sondy pro V3i, VX3, DFX, MXT a M6 je 3.990 Kč s DPH

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Whites cena 2.990 Kč s DPH - Větší hloubková sonda vyvíjená pro hledání zlata. Sonda by neměla ztrácet nic na citlivosti a výrazně přidat na dosahu a pokrytí. U nás byla s velkým úspěchem testována na modelech MXT, V3i a Prizm. I u ostatních modelů ale výrazně přidá a ohlasy jsou jednoznačně příznivé. Sonda se vyrábí ve dvou variantách pro modely M6, MXT, DFX, VX3, V3i a řadu detektorů kovů Prizm a Coinmaster. Verze pro profesionální řady detektorů je za 4.590 Kč s DPH

Sonda S.E.F 2D 46x38cm pro Whites cena 5.190 Kč s DPH - Největší dostupná sonda pro Whites. Sonda je snem mnoha válkařů na extrémně vychozených lokalitách. Dosah je doslova vyjimečný a rozhodně nelze mluvit o žádné ztrátě citlivosti. Problémem samozřejmě u těchto velkých cívek je dohledávání. Určitě tak můžeme doporučit si k cívce rovnou pořídit dohledávačku. Sonda se vyrábí pro detektory M6, MXT, DFX, VX3 a V3i.

Dostupné sondy pro Teknetics

I když detektory Teknetics a Fisher vyrábí jedna společnost First Texas a design třeba detektoru F75 a T2 je podobný, přístroje to v žádném případě stejné nejsou. To se samozřejmě týká i sond, a tak nelze zaměňovat sondy pro Teknetics a pro Fisher.

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro Teknetics cena 3.990 Kč s DPH - Cívka se vyrábí pouze pro model T2 a plně nahrazuje základní 2Dčko 28cm. Pro řadu hledačů, kterým se základní sonda rozloučila je to vítané řešení. Sonda má vynikající citlivost a dosah.

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro Teknetics cena 4.590 Kč s DPH - Cívka se vyrábí pouze pro model T2 a určitě je nejprodávanější ze všech sond určených pro značku Teknetics. Stejně jako u konkurenční F75 přinese majiteli jak větší hloubkový dosah, tak pokrytí a citlivost. Sondu této velikosti jsem měl možnost testovat pouze na modelech  F75. Dle reakcí na webech se ale dá předpokládat, že hloubkový bonus je stejný jako u F75.

Dostupné sondy pro XPlorer

Sonda S.E.F 2D 30x25 cm pro XPlorer - cena 3.990 Kč s DPH - Sonda se vyrábí ve dvou verzích, pro XPlorer Gold Maxx a ve druhé pro ostatní detektory pracující na frekvenci 4kHz (Gmaxx, Adventis, ADX 250 a AXD 100). Sonda pně nahrazuje základní 22cm sondy a v mnoha ohledech je tyto nové 2D sondy překonávají. Jak v dosahu a citlivosti, tak při pohybu ve více mineralizovaných půdách, byste při jejich použití měli dosahovat výrazněji lepších výsledků.

Sonda S.E.F 2D 38x30 cm pro XPlorer - cena 4.590 Kč s DPH - Sonda se prodává stejně jako menší 30x25 cm a stejně jako ona se vyrábí pro obě základní řady detektorů XPlorer. Nový majitel se tak může těšit na výrazný nárust hloubky, ale také třeba na snadnější dohledávání cílů, než tomu je u standartních 2D sond.


EDS - první detektor kovů od DeTech

Co dodat. Myslím si,  že se již dlouhou dobu řada lidí podivuje, že společnost, která vyrábí sondy pro většinu značek detektorů kovů a která již opravdu dokázala, že její inženýři něco umí, nevyrábí vlastní detektor/y. To se ale dneškem mění a v naprostém utajení DeTech dokončil vývoj svého vlastního nového detektoru. Detektor začneme prodávat v druhé polovině září, kdy nám přijdou první kusy. Koncová cena zatím není stanovena, ale přístroj se bude pohybovat mezi nejlepšími přístroji na trhu.

A co o detektoru říká výrobce:

Detektor kovů Detech EDS (Extreme Depth and Sensitivity)

EDS je zcela nový, inovativní detektor kovů s velkou hloubku a citlivostí. Je výborně vybaven a skvěle vyvážen. Všechny funkce detektorů jsou řízeny a kontrolovany Mikroprocesorem. Detektor má vynikající diskriminaci a absolutně uživatelsky přívětivé uživatelské ovládání.

Detektor kovů Detech EDS

Detektor pracuje na frekvenci 14kHz a ta rozhodně nebyla zvolená náhodně. Je výsledkem mnoha let experimentování s různými frekvencemi a funkčními prototypy. Tato frekvence je podle společnosti Detech ta nejuniversálnější jak při hledání ukrytých památek, šperků a mincí, tak při hledání zlatých nugetů. Mimo všechna vylepšení a zlepšení bude detektor osazen novým typem sondy Detech S.E.F Pro.

Obsah balení detektoru kovů

Balení detektoru obsahuje box elektroniky, třídílnou vodící tyč, nabíjecí blok s nabíječkou a 3 hledací cívky Detech S.E.F Pro.

Rozměry sond jsou 30x30 cm, 23x23 cm a 15 cm.

obsah po vybalení Nové hledací sondy S.E.F PRO, součást balení detektoru kovů Detech EDS.
Nové sondy Detech S.E.F PRO Nová sonda S.E.F PRO 30x30cm
Vodící tyč detektoru kovů Vodící tyč detektoru s podložkami, pro uchycení do oček sondy
Loketní opěrka Loketní opěrka pro detektor kovů EDS
Box v kterém Vám detektor přijde Box detektoru kovů Detech EDS

Návod na obsluhu, prozatím pouze v Aj, si můžete stáhnout poklepáním obrázku.

Detektor kovů Detech EDS

Související produkty

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Vapydá zajímavě a kdy se máme těšit? ;-)

První kus tady bude příští týden. Ten je ale pouze na pousouzení pro distributory. Sérivová výroba by pak měla následovat po odladění chybek, pokud se na ně příjde.

Můj odhad je začátek října ;-)

A odhad ceny? ;-)

No, jestli na str. 17 -18 nekecaj tak nový EDS dá na prdel v hloubce a to s pouhou cívkou 9ˇˇ x 9ˇˇ i Tejonovi s proslulou cívkou 30 x 25 od De Tech. :-O ;-)

Tady jsou video testy na ten zázrak.
http://www.detech-metaldetectors.com/component/k2/item/6.html

hloubka paradni teda aspon na videu! dival jsem se v anglii stoji 999 liber což je cca 27000 :-(

Podle toho videa ho beru hned + dva černochy na kopání, tak kdy bude :-)

To George: detektor byl testovaný se sondou 9x8 koncentrickou. Kde jsi prosímtě vzal tu S.E.F?

Jsou to testy na vzduchu, až budeme testovat v zemi, uvidíme. Určitě to ale nebude propadák, společnost Detech už něco dokázala, dá se tak čekat slušný strojek.

Naše cena, co by distributora v ČR bude 26 900 kč s DPH

Vypadá zajímavě,dalo by se říct, že v duchu rčení "v jednoduchosti je síla". Jednotón,základní ovládací prvky,osvědčená frekvence,...
Laťku nasadil vysoko, inu, počkáme jestli ji obhájí... 8-)

Tak to je brutální hloubka. Asi začnu chodit koupaliště abych našetřil :-D

Já nepsal , že byl testovaný se S.E.F , ale cívkou 9ˇˇ x 9 ˇˇ De Tech což ve uvedeno v manuálu na straně 17 v té tabule.Jsou tam uvedany i hloubky cílů s cívkou 6ˇˇ.

(Panika...!)
Doplňková kopací Učka lze sehnat v Praze u Výstaviště (Julda Fulda).

Jo Voxi za 150 Kč na hodinu. :-D

Trochu mě mrzí, že na c.scope žádná sonda S.E.F. není a nové DD od c.scope jsou jen na nové tipy. :,-(

To SnoopDog: Na CS3MX, CS4MX, CS6MX a R1 jsou sondy v plánu. Nejsem zatím ale schopný říci kdy. Určitě to ale bude v první polovině příštího roku. ;-)

No jestli je rychlost dodání a komunikace s výrobcem stejně rychlá jako v létě 2011 tak jich moc na trhu nebude a už vůbec si nedovedu přědstavit vyřízení případné reklamace....No ať jsou s nimy všichni svatí ;-)

Tomopik: Tomu nerozumím, on je u Detechu nebo C.Scope problém v komunikaci? Já tedy o ničem nevím.....

Videa vypadají dost zajímavě. Jsem zvědavý, jak dopadnou testy v našich podmínkách v zemi.

koukal jsem na sondy S.E.F pro Minelab a pro X-Terru 70 není nic. Nebo jsem se špatně koukal?
:,-(

To Elmara: no je to asi tak, že jsem sháněl sondu SEF na můj klacík a úspěch 0. U nás v Čechách ani náhodou a po několika pokusech o komunikaci s výrobcem jsem se na to už radši vy....
a zakoupil jsem jinou. Nevím jaké zkušenosti máš ty, ale nechám se překvapit. Spíše bych raději viděl místo airtestu něco ze země ;-)

Marek napsal:To SnoopDog: Na CS3MX, CS4MX, CS6MX a R1 jsou sondy v plánu. Nejsem zatím ale schopný říci kdy. Určitě to ale bude v první polovině příštího roku.
To by bylo skvělé. Budou od S.E.F či od c.scope?

To SnoopDog: Od C.Scope budou ještě letos, od Detechu v průběhu příštího roku.

To Mopík: Nepíšeš pro jaký detektor, ale Detech je továrna, oni neřeší koncové zákazníky. Na to jsou v jednotlivých zemích distributoři a nebo dealeři. Pokud se ale sonda pro detektor který používáš nevyrábí, tak pro jednoho hledače ji asi dělat nebudou....

To Elmara: není to žádné tajemsvím, ba naopak je to ten nejobyčejněší ACE 250 a byl jsem zklamán i distributory v ČR. Ta střední velikost, tuším 25x30 prostě k mání nebyla... :-(

To Mopik: moc tomu nerozumím, sonda na Ace 20x25 cm 2D S.E.F je naprosto běžná a nejlevnější S.E.F.

Moc nechápu jaký mohl být problém u jedné z nejprodávanějších sond vůbec? Kde jsi ji prosímtě chtěl kupovat? A asi bych si nepletl distributora a dealera. Protože u nás jsi ji určitě nepoptával :-)

Zajímavá mašina,jsem zvědavej jak na tom bude separace,když má takovej dosah.

Testovat začínáme ve středu :-)

Dobrý den,tak co ta recenze,už se nemůžu dočkat.Děkuji

mam ji a jsem velice spokojen. nemá chybu. první pipnuti a hned stribrny krasna práce $

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru