Nový detektor kovů Tesoro EuroSabre II

Kategorie: Detektor kovů Tesoro EuroSabre II

Tesoro EuroSabre II, aneb nové Tesoro v barvě noci

Už první kontakt s tímto detektorem je nezvyklý, místo hnědozlaté kombinace je detektor celý v černém. Myslím, že design je velmi povedený, ale to bude muset každý posoudit sám. Detektor je určen pro všeobecné hledání mincí, militarií a šperků s důrazným přihlédnutím k potřebám evropských hledačů. Stejně, jako je tomu třeba u detektoru Tesoro Tejón, se ale jedná o „Rellic“ detektor s velkou citlivostí na oxidované povrchy a se skvělými separačními vlastnostmi.

Ihned od začátku budou k dispozici další doplňkové sondy a tak má tento detektor velkou šanci oslovit velké množství detektoristů, kteří hledají co nejlepší přístroj za maximálně příznivou cenu.


U detektoru máte možnost používat tři diskriminační režimy a režim All Metal. Přístroj pracuje s tónovou odpovědí a má přesný 3,5 otáčkový Ground Balance. Detektor, alespoň dle prvních testů na polygonu, má vynikající dosah a diskriminaci. Určitě stojí za to si vzít jakýkoli vlastní detektor pro porovnání a přijít si zatestovat na náš polygon do Jílového. I když se jedná o přístroj v nižší cenové třídě, 13.900 Kč s DPH, věříme, že většinu hledačů v České republice potěší stejně jako nás.

Eurosabre

 Eurosabre II
 Eurosabre1

Unikátní se také může ukázat diskriminační funkce BLANK, díky které by jste měli mít možnost od sebe rozeznat tvarově zajímavá železa od barevných signálů. To znamená že v mohoha případech matoucí železné podložky nebo matice budou v tomto režimu odfiltrovány nebo vydají charakteristickou odezvu.

Tento režim se používá v místech, která jsou z nějakého důvodu těchto předmětů plná. Hledačům by měl umožnit rozeznat jaká železa stojí za to kopat a která mohou zůstat v půdě.

 

Popisovat celou funkčnost detektoru zatím raději nebudu a pokusíme se přijít co nejdříve s nějakým vlastním základním testem. Tak jak je to ale u Tesoro obvyklé, nenajdete zde žádnou zbytečnou funkci. To, co mě tak opravdu překvapilo je velice účelné použití diskriminačních funkcí Eurasabre II. V režimu Audio ID dávají všecny železné cíle bručivou odpověď a barevné cíle odpověď vysokou. Po přepnutí do Iron ID OFF se detektor chová jako klasické Tesoro (např Vaquero).

 

 eurosabreII

 

Myslím, že pro všechny hledače v ČR může být také zajímavé, že se alespoň malým dílem na detektoru podílejí i Češi. Specifikovat to nemá smysl, jedná se pouze o drobnost :)

Silver uMax plus - Začátečnický detektor se kterým se neztratíte

silverDetektor kovů Tesoro uMax je cenově v začátečnické cenové třídě. Detektor je všeobecně známý a oblíbený pro své velmi dobře čitelné vlastnosti, velkou stabilitu bez matoucích signálů a výbornou diskriminaci. Počínaje datem 14.12.2009 je v prodeji verze "Plus, která se od klasického Silveru nijak zvlášť neliší. Jako základní sonda je ale k detektoru nyní dodávána koncentrická sonda 9x8". Stejná vodotěsná sonda s kevralovým jádrem jako je dodávana například s detektorem Tesoro Cortes nebo DeLeon.


Detektor tak lehce přidá na dosahu a pokrytí. Také se zlepší separační vlastnosti detektoru. Každá koncentrická 9x8" kterou najdete u detektoru Tesoro v balení je testovaná s elektronickou jednotkou. Vždy tak máte jistotu že sonda k detektoru opravdu "pasuje".

Věřím, že pro všechny kdo s "hledáním pokladů" začínají bude Silver uMax Plus více než zajímavá volba. Pro české hledače bude také určitě zajímavé, že cena zůstává stejná jako tomu bylo u verze Silver uMax doposud.

Marek Mlejnský (Elmara) - admin Lovcepokladu.cz

silver umax

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Euro Sabre - podle popisu (diskriminačních funkcí) to vypadá, že to musí být doslova bomba detektor do Sudet. S ničím běžným se v tom železném sajrajtu vůbec hledat nedá. Sudety jsou totiž relativně mladá oblast, plná novodobých rezatých artefaktů znemožňujících najít cokoliv jiného, mám s tím zkušenosti. Sympatické jsou i další vlastnosti - skladnost a napájení z 9V batt/accu.
Osobně tipuji Euro Sabre na trhák nadcházející sezóny. Poměr cena/výkon u tohoto detektoru (obdobně jako u jeho brášky Vaquera - na nějž nenechám dopustit) je naprosto fantastický.

TO ELMARA...Marku půjde na něj taky cívka 2D 30x25 ???Jestli ano,tak udělej testík i na tu cívku...Díky 8-)

Viděl jsem ho na prodejně a fakt pěkný kousek! ;-)

To Simsa: Nyní je k dispozici 12x10 koncentrika. Od ledna budou i 2déčka. Sondy typu H.O.T počítám do léta. Tvoje sonda je pro jinou řadu (Tejon, Vaquero, Lobo a Cibola) :-)

No konečně Silver vypadá jako detík a ne jak plácačka na mouchy :-D :-D :-D :-D :-D

EURO SABRE II- hloubkovej dosah ? vydrž baterie kolik hodin ?

Paráda, novej detík od Tesora. Už se těšim na jeho recenzi:-) Hlavně mě teda zajímá ta funkce Blank.. To sem teda zvědavej o:-) A cena zní taky dobře.. Že bych zase rozšířil svůj vozový park?? :-P :-D

Tp Sekerka. Hloubkový dosah jsem testoval zatím na poligonu. Vše popíšu v testu, ale vypadá to velice dobře. Velice mě překvapila citlivost na nejdrobnější stříbrné mince. Výdrž baterie by se měla pohybovat u alkalické až 35 hodin. Samozřejmě záleží na počtu signálů a zda používáš sluchátka.

Detektor začneme s Libmusem testovat okamžitě, nějaký text ale dříve naž za dva měsíce určitě hotový nebude o:-)

tak to je super dík za info ,ať se daří

To zellis: Na obchodě máme dva kousky, ty jsou v pohodě. Nic to ale neznamená, na to je potřeba jít do terénu. o:-)

Na Tesora obecně nedám dopustit i přez to, že už je dlouho nepoužívám. Chválím při každé příležitosti.

Už je tu nějaký vlastník?

EuroSabre II :-)

Pár jich tady je, ale já je nemůžu nahlásit :-D

:-)No co už..chtěl jsem nějaké ty postřehy s terénu. :-P

Tak jsem si ty postřehy musel udělat sám--))

tibko..Air test je na prd..to se mě zdá,že je dosah menší než v zemi. ;-)Jinak jsem docela překvapený,oproti jiným nejmenovaným detektorům i od tesora je pro mě jednička

Souhlasím s kolegou Cortesem. Maká velmi dobře a dosahy velmi slušné ;-) :-) :-D

Zdravím všechny. Chodí někdo s EuroSabreII na čedičovém podloží?

Já ne..čedič neznám.

U nás se také čediče nevyskytují ;-) :-)

Ahoj.Nerad to píšu,ale čedič mu nesvědčí.Jinak to je jediná věc kterou mu můžu vytknout.

Makumba - Můžeš to trochu rozvést. Díky.

No dá se říct, že na čedičovém kopečku-tady na severu je jich docela dost-sem měl jeden krásný signál za druhým. A od stříbrňáků to nebylo :-)

To makumba: Ty používáš EuroSabre II?

to Elmara - předpokládám, že zapnutá audiodiskriminace nemá vliv na dosah tohoto detektoru nebo ano? a ještě má regulaci hlasitosti? díky

Elmara-Ano,používám.A rád.Sem jeden z těch dvou co u vás minulí týden byli pro e-trac.Černej Patrol.

To Patrosos: dosah se nezmění, regulace hlasitosti u detektoru není. Měl by jsi používat sluchátka :)

To makumba: Takový malý Tesoro typ: až najdeš nějaký takový čedičový kousek, přepni do All Metalu a znovu přímo nad ním odlaď. V 90% procentech případů bude problém vyřešený :-)

Elmara..Nekecej..to si musím zapamatovat. ;-)
Jenže než já se dostanu někam na čedič... :-D

Jó Marku dost dobrý tip. ;-) :-)Dík

To SHORTY: není za co :-D

Elmara..A nwzapomeňte na slibovaný test...Budu si to hlídat. o:-)

Cortes: myslím že bude poměrně rozsáhlý. detektor začal chodit taky Šimon, asi bude společný :-)

Tak to beru.Ten snížek mě udělal čáru přes hledání a testy,ale dělám si poznámky ;-)Hloubky,železo,staré železo,stříbro..atd..Oproti..i X-terra,cortes,troy a pod. :-D

Cortes nebo Elmaro: jak je na tom Euro sabre II. s čedičem ?

Skaj--už jsem to tu psal..tady čedič naštěstí neroste..tak netuším. ;-)

To skaj. Pokud dobře odladíš, pracovat se rozhodně dá! 8-)

Tak jsem to dnes na sucho zkusil.Přišel mě čedič..Hm nechtěl bych v něm bydlet..
Udělal jsem to dle receptu co tu napsal Elmara..Odladil jsem zem přímo nad čedičem...A ono to funguje..čedič mlčel a stříbrné kolečko to bralo i pod ním..Dosah se o dost snížil..ale v tomto případě platí..něco za něco..hromada detektorů v čediči neumí vůbec.
Každopádně to neberte jako směrodatné..každý si to musí ověřit sám. o:-)

Ahoj
Vlastním Golden uMax a zvažuji, že se ho zbavím a pořídím si EuroSabre II a proto by mě zajímal rozdíl v hloukovém dosahu a celkově pro a proti předem děkuji ;-)

Dobrý den
Není tu náhodou někdo z okolí Jičína kdo vlastní nějaké Tesoro? A chtěl by se pochlubit do Jílového se chystám až sleze sníh.Předem dík

To Marten: Pokud najdeš čas napiš nebo zavolej na info@lovecpokladu.cz nebo 731 10 27 13. Rozdílů je přiliš mnoho na popis do chatu. V dosahu se ale posuneš dost výrazně :-)

Já jsem už rozhodnutej,přijde jaro a já si přijdu pro ES II. o:-)

ES II. Co napsat? Jedno překvapení za druhým. Ale samý pěkný překvápka. V úterý k večeru jsem si ho přivezl, zavolal šéfovi že ve středu přijdu do práce dýl, že si potřebuju něco zařídit. A ráno jsem vyrazil do lesa. Vzal jsem si kus starýho rezavýho železa (asi 15x40x2mm) a malinkatej stříbrňáček a zkoušel jsem všechno možný. Byl jsem vyvalenej, jak spermie v zadku, jak blízko od toho železa se mincička hlásí. Před tím jsem měl Minelab Sovereign GT a kdo ho někdy chodil, tak ví, že když byl v zemi starej hřeb, tak okolo něj tak 15 cm nebylo možný najít malej barevnej plíšek. Tak ještě jednou děkuji cortesovi za super videa, který mě více méně přesvědčili a taky děkuji Elmarovi za super přístup, když jsem si ES II u něj kupoval. (akorát je mi vadí ta malá váha, že mě od něj vůbec nebolí ruka a to hledání si tak neužiju 8-) )

Také musím pochválit video které mnoho napoví - často hledám v all metal a z iron přepínám
často na blank v případě mnoho drobných rezavých spon spojené s přepínání na disc jelikož mám slabost na mince - jestli je lepší varianta na mince - v poli - Děkuji za nápovědu a zdravím tím
všechny slušné mrcasníky - tesoro ES 2
;-)

Chtěl bych poděkovat to Elmara za vyzkoušení detektoru v terénu a vřelý přístup k začátečníkům .. :-) :-)
Posílám pozdrav z Jihu))

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru