TEST DRIVE AN EQUINOX

Kategorie: Detektor kovů Minelab Equinox 800 a 600

Možná, že už jste majitelé detektoru kovů Minelab Equinox a chtěli byste se naučit, jak ze svého přístroje dostat maximum. Nebo o něm možná uvažujete a rádi byste se podívali, co všechno dokáže a třeba si ho porovnali s přístrojem, který právě používáte. Od konce září do konce října, kdy akce končí, Vám dáme na několika místech v ČR šanci si tohle všechno užít. Pokud se instruktážní akce zúčastníte, můžete se navíc těšit na speciální bonusový certifikát.

Již nyní mohu říci, že první dvě akce proběhnout 29.9.2018. První u Hluku, kde polygony bude připravovat Nord a zúčastníme se jí jak já, tak Jindra Krejčí (PilotK) a Petr Zuklín (Jaccob). Ve stejný termín pak proběhne také totožná akce u Českých Budějovic, kterou dělá Libor Musil (War centrum Český Rudolec) s kluky z Boršovského Hledu.

O týden později pak proběhne Minelab Drive na Proboštských jezerech, kde nejenomže bude klasický polygon, ale Petr Zuklín také všem předvede, jak se s detektorem pracuje ve vodě, jelikož celé roky vodu chodí, a navíc se již také nějaký ten pátek s detektorem potápí. Ve stejný termín pak bude totožnou akci pořádat Jirka Vavřina a spol. v Čáslavi.

Pozvánky na akce, mapky a další podrobnosti budeme průběžně aktualizovat. Co nejvíce informací ale již přidáváme nyní. Za celý tým Lovce pokladů a všech našich prodejců se na všechny hledače těšíme. Stejně jako všechny akce, které LP pořádá, se bude i tentokrát jednat především o přátelské setkání hledačů. Je nám jedno jaký detektor používáte, prostě si přijďte svůj přístroj otestovat a třeba se i něco nového dozvíte:-)
Camping Babí hora - Hluk 29.9.2018

Akce začne oficiálně v sobotu v 10:00 hod. Na místě ale budeme již od pátku v sestavě Nord, PilotK, Jaccob a Elmara. Budeme připravovat polygony a večer asi tradičně posedíme v místní hospůdce. Pokud byste chtěli také přijet v pátek, není problém si objednat ubytování.

Adresa: Camping Babí hora, Boršická 846, Hluk

OBJEDNÁNÍ POBYTU

Objednávky na ubytování zasílejte na e-mail Camping-BabiHora@email.cz
Do e-mailu uveďte následující údaje:
- termín ubytování  
- požadovaný typ ubytování (2-lůžková chatka, 3-lůžková chatka, karavan...)
- jméno + příjmení  (stačí údaje jedné osoby)
- ulice + č.p.
- PSČ + město
- telefon

Na Babí Hoře už se jednou testovalo. Pokud se chcete podívat jak to vypadalo minule, tady je jeden starší článek: https://www.lovecpokladu.cz/home/raport-ze-setkani-hledacu-na-babi-hore-6636
Boršov nad Vltavou 29.9.2018

Sraz v Boršově nad Vltavou 29.9.2018 v 10 hodin před restaurací "Pod skálou". Následně se přesunete na polygon, který je připraven na blízké louce. Akci pořád Libor Musil a kluci z Boršovského hledu. Pokud byste dorazili o něco později, telefon na Libora je zde: 724 577 225.
Přírodní koupaliště Proboštská jezera 6.10.2018

Sraz je přímo v místním kempu a testování proběhne s laskavým dovolením majitele přímo na pláži. Díky tomu, že se jedná o písek, bude připravených cílů opravdu hodně. Na místě bude také otevřené občerstvení, tak to myslím bude takový hezký testovací den. Akce na "Probošťáku" se zůčastní PilotK, Jaccob, Habán a Elmara. Sraz je v 10:00h v sobotu 6.10.2018Čáslav 13.10.2018

Zvolený formát je ve stylu našich tradičních akci Hard&Heavy. Chci vypíchnout, že setkání je otevřené všem detektorům kovu. S tím, že my se budeme prezentovat tentokrát našimi služebními Minelaby.

Program bude zaměřen na specifika hledání, a to: Vliv mineralizace na vyhodnocení cíle a vliv znečištění půdy na vyhodnocení cíle, a též elektromagnetický smog a jeho vliv v praxi. Testovat můžete na svých cílech, někam do slotového polygonu strčit určo půjdou, a také vykopeme pár starých jednoznačných a známých cílů, na přesnost, čili vypichovákem.

DETEKTOR CENTRÁLA poskytuje jako obvykle catering. Budou věci z grilu a také z trouby a nějaké jednohubky, jako vždy, a nějaké nápoje. Akce je limitována počtem, aby to mělo smysl, na 12 účastníků, počítáme spíš s účastí lidí z naší spádové oblasti, nebráníme se ale ničemu, Brno a dál na východ nebude taky problém.

Nevhodné pro psí doprovod (máme kočky) a děti (je předpoklad anatomicky popisného slovníku, když se dílo nebude dařit). Nevhodné pro alergiky, je předpoklad použití otevřeného ohně pro grilování a kontakt s patinou (oxidované kovy).  Registrace na našich stránkách DETEKTOR CENTRÁLA. Parkování na místě. A termín je 13. října od 8.30 do 12.00 hodin. Součástí bude kratší přednáška na polemické téma Etika hledání.

Jirka Vavřina DETEKTOR CENTRÁLA
Severní Čechy Kemp Chabařovice u Ústí nad Labem 13.10.2018

V sobotu od 10:00 do 16:00

Sraz bude v sobotu 13.10. 2018, v 10 hodin v kempu. Kdo bude chtít může přijet už v pátek. Já můžu být od pátku. Ubytování je v chatkách. Ceník najdete na stránkách kempu. https://autokemp-chabarovice.webnode.cz/ Rybník se vypouští, takže je zde možnost, že něco žlutého padne. Z kraje je písek, potom bahno. Gumáky s sebou. Zvaní jsou všichni.

Není nutné objednat ubytování dopředu.

Na všechny se těší Tomáš Prejza - Detektory Zipsy
Západní Čechy - Kemp Relax Teplá 20.10. 2018

V sobotu od 10:00 do 16:00 .

Sraz bude v sobotu 20.10. 2018, v 10 hodin v kempu. http://www.camprelaxtepla.cz/kontakt/ Kdo bude chtít může přijet už v pátek. Já přijedu v pátek. Ubytování je v chatkách za 150,- za osobu, chatky jsou pro tři lidi. Rybník se vypouští a je možné, že padne něco žlutého. Zvaní jsou všichni.Zde je nutné objednat ubytování předem!!!

Objednávky na ubytování zasílejte na e-mail:recepce@camprelaxtepla.cz

Do e-mailu uveďte následující údaje:
- termín ubytování 19-20.
- požadovaný typ ubytování (3-lůžková chatka, karavan...)
- jméno + příjmení (stačí údaje jedné osoby)
- telefon

Stejně jako na severu i na západě se na setkání těší Tomáš Prejza - Detektory Zipsy

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

A severni čechy opět nic??Je škoda že tenhle kraj je dost zanedbavanej..Jsem čekal že tam neco rozjede zipsy.. :-( :,-(

Tomáš je na dovolené, až se vrátí určitě to bude řešit. Akce je až do konce října a tak bych se klidně vsadil že tu svojí také přidá ;-)

Jestli nejsem ten den v práci tak se uvidíme na Boršově,servus :)

Tak to by bylo super.Hned bych vyrazil.Diky za info.. ;-)

Do Čb bych si rád zajel, ale bohužel ten víkend je ve Strakách pouť a mám nabitej celej víkend :(

Super ,na Probošťská jezera přijedu.

To marczus: Teď jme mluvil s Tomášem, vrací se v neděli s dovolené a určitě něco dělat chce. ;-)

Západní čechy? :,-( :,-(

Bohuzel zapabi cechy sou na tyhle akce zaklete

Nemáme tam ty zprávné kontakty. Pokud by někdo z něčím ze západu přišel, určitě by to ale šlo udělat.

No super..pisnu mu.. ;-)

Na západě jsme teď nedávno testovali ve Kdyni na polygonu (hloubkový i separační). Tímto dodatečně děkuji Habánovi za reportáž, foto i cenné rady. ;-) Ale nechtěli jsme to tam nějak moc organizovat, tak to bylo takové komorní, kdo chtěl - mohl si to tam zkusit. Akorát sobotní ráno jsme nějak zaspali, v pátek se trošku ponocovalo. o:-)
Teď jsem tam byl na separačním v týdnu s Márou testovat a jsme docela dost zklamaný, nějaký dobrák to tam asi zkoušel a byl hodně moc zvědavý, co to tam máme za stříbrňáčky. Takže tři ze čtyř cílů byly vykopaný - jasný díry po motice. Ale asi ho zklamalo, že ty mince (ag feniky) měli jenom částečnou ražbu, tak tam ten jeden nakoplej i nechal ležet. Nejsmutnější je, že bez detektoru by to tam rozhodně nenašel. :-/

To Vondrejs: Takto jsme přišli o jeden celý polygon, věci tam byly zakopané tak 5 let. A udělat to musel někdo, koho jsme tam s detektorem učili. Asi ty agečka bral jako bonus :,-(.

Neskutečny hovada jsou mezi nama :-(Dolamat mu klacek a euce.. :-/

Me by teda i dost zajimal vyvoj ohledne velke civky, na detectivalu ji vyzkouseli dost by me zajimal test u nas a i cena

Doufám,že se cívky objeví u nás rychleji,než tomu bylo s detektory.Taky by mě zajímalo,jak na tom detektor s touhle cívkou bude.Dle Minelabu účastníci Detectivalu 2018 prohlašují,že je to bomba,tak uvidíme. ;-)

To Elmara.Marku můžeš prozradit více o speciální bonusovém certifikátu.Oč jde?Díky. ;-)

Zeronico,ja muzu prozradit to ze se ti tam kuli tomu opravdu vyplati dojet :-P

To Zeronico: je jasné že se to po akci v Hluku a u Libora provalí, ale do té doby...nemůžu :-) :-)

Takže hurá do Hluku ;-)

A jak ta akce v Hluku bude probíhat? Testování na polygonu?Nějaké podrobnosti?Na jaře na tom Mikulčáku to bylo super.

A na Moravě neplánujete nic?

To Clansman...Hluk je na Moravě.
To Rome...bude to v podobném duchu,jako na jaře.

Omlouvám se, ale měl jsem na mysli severní Moravu :-)

Kurnik, je to kousek...že bych to zkusil porovnat s těma mýma plečkama? 8-) :-D

Já bych se za SM region taky přimlouval. Díky!

Ahoj všem, už jsem z dovči zpět. Akce na severu určitě bude. Rád udělám akci i v západních Čechách, zkuste navrhnout město. Nejlíp kemp u vody. Přivezu ukázat i nové prosívací lopaty.

:-D Mě už taky před pár lety někdo vybral polygon před krámem, vzal jenom ag a bronz římana, koruny mi tam nechal :-D

Jo něco kolem K.varů nebo Chebu by bylo fajne :-) :-)

Kluci tentokrát je to východ Moravy- malinko jižněji.Do konce roku už se sever nezvládne.Ale zase tu cestu můžete spojit s hledáním tady u nás. :-)

To Misak123 : tam někde to asi bude :-)

Norde, problém není vzdálenost, ale špatný termín :-/

No tady u nás na západě kdyby to bylo tak to bych se určitě přijel mrknout ....My tu totiž máme taky pěkný věci v zemi ....jen je najít :-)je někdy problém :-).

Tomáš (zipsy) mi to zítra pošle. Každopádně na západě akce bude :)

To Ital1981: Už to píšu. Je Teplá dost na západě? :-)

To zipsy: a je dost Teplá? .. tedy, na konci října :-)

Teplá je dost na západě,jen s tou teplotou to bude horší ;-)

Ital1981-Anfibio co máme jako testovací je předvýrobní vzorek,takže ještě není možné ho někde veřejně prezentovat. Dostali jsme ho v rámci finálního testování.Na veřejné testování jsi budeš muset počkat až vyjedou první finální kusy z linky.
Jinak Nějaké testovací zlato a stříbro sebou vezmu :D.K vidění budou hlavě detektory co jsi přivezou lidi,takže tam bude taky možnost porovnání.

Ital1981- sorry ,zakaz od fabriky :D,je možný že budou ještě něco dolaďovat tak proto by se mělo testovat až s finální verzí.

Nal polygonu v Hluku bude krome Ag i AU.Pro Itala.Nemusi nikdo nic brat.Polygon bude komplet pripraveny.

To Ital: Je to akce Minelabu, tudíž co si kdo přiveze na porovnání je jeho věc, ale mi tam budeme mít Minelaby. Až budeme dělat akci s Fišerem a nebo Noktou, tak to bude stejné. Porovnávat s detektory jakou jsou levná BH atd. smysl nemá. Tam si takové detektory na žádný cíl nesáhnou.

Petr Zagorku rozhodně nedělá, pokud se jedou na něčem dohodneš s výrobcem, tak to prostě platí. Testovali jsme předprodukční detektor a stejně jako je tomu u dalších značek s kterými spolupracujeme, to co je určeno k otestování se nikam netahá. I fotografie jsme mohli zveřejnit až po tom, co byl detektor představený minulý týden v UK.

Ital1981, to bylo na Karlos76, jsem se překouk :-)

To Ital...bude to hodně náročný polygon.Všechny cíle budou na hraně dosahu Eq600 a Eq800.Asi bude hodně zklamaných majitelů jiných detektorů.Chtěl jsem napsat majitelů jiných značek detektorů,ale myslím,že budou zklamáni i majitelé jiných detektorů od Minelabu ;-)Každý si bude moc vyzkoušet sám.Těším se na to. ;-)

Tak přidány i mapky na sever a západ. Plus luxuní foto Zipsyho s Angličanem co by lákadlo na výuku chození ve vodě :-)

za západ palec hore ;-) přijedeme se s klukama z HP Tachov podívat ;-) ;-)

Nějak kolem Hradce Králové +- se něco nechystá? :-P

Tak zítra v Boršově... usmlouval jsem to :D

A bude prosím zítra na tom polygonu možnost srovnání Equinoxu 600 X Terra 705? Četl jsem o ní recenze a zajímalo by mě jejich srovnání.Děkuju moc

To Elmara: budeš tam mít nějaký sluchátka pod vodu na noxe na prodej?

Hlásím se na starou Boleslav..

;-)

To flyfish215: EQ600 mají kluci ssebou, pokud bude na místě XT705, určitě je možnost srovnání, ale ssebou ji určitě nebrali.
To Mgrcz: sluchátka jsou skladem, tak lepší se předem přihlásit, nejlépe emailem, aby je ssebou kluci vzali.

Tak v Hluku bude k videni,CTX s malou i velkou sondou, EQ 600,800 s zakladni a malou sondou,sluchatka do vody a sito LP,to jsem si dovezl soukroume kdyby me cestou upatky meco zaujalo 😂😂

To...Nord ... - by ma zaujimalo...mozete potestovat Equinoxa na starom a novom firmware?..

Vrátil jsem se z Hluku...a mám o čem přemýšlet :-/ :-D

Elnino 77...dosahově je to na vlas stejné.

Nord .....dakujem ti za odpoved ... Tak nejak to vidim tiez..u mna dosahovo s ID uplne rovnako..mozno odozva na vysokych recovery speed 6,7,8 je pre mna lepsia u noveho firmware...Samozrejme som aj zvedavy na nejaky clanok a alebo video z Test Drive u Vas v Hluku... :-)

Máme natočená videa a příští týden uděláme to samé na Probošťáku. Porovnání obou lokalit, kdy na jedné staně je vysoce mineralizovaná půda z velkým obsahem oxidu železa a na druhé straně mírně mineralizovaný písek, bude myslím pro všechny hodně zajímavé :)

Estetik ..Tesora nám nestíhají ? :-(

stavyp: Nevím, jestli to bude na tom videu. Řeknu to tak, že jsme odsouzeni ke kopání tolarů :-D :-D

Tak jsem čekal kolik tu bude komentářů z akce a ono skoro nic. :,-(

V Hluku jsme testovali na tzv.pochozím polygonu. Cíle byly umístěny z boku do svahu do vysekaných otvorů,aby se nenarušila půda. Polygon se procházel stejným způsobem,jako při běžném hledání. Délka polygonu byla 10m. Chtěli jsme zabránit stání a mávání nad cílem a kouzlení různých nereálných pazvuků. Prostě to co nejvíc přiblížit realitě.Jdu svým tempem,mávám svým tempem a buď mám nebo nemám. Tím pádem i horní část polygonu zůstala neupravena, tlející listí a větvičky-prostě tak,jako je to ve skutečnosti . Navíc se jednalo o poměrně složitou půdu s obsahem železa, která měla tendenci barevné cíle maskovat do železa. Cíle :1. replika keltského obolu ve 14cm, 2.gram zlata ve 12cm, 3.vídeňský fenik ve 20cm, 4.replika římského denáru ve 25cm, 5.dukát ve 27cm, 6.pražský groš ve 32cm , 7 .tolar ve 37cm natočený, 8.replika bronzové tul.sekery ve 40cm a 9. železná sekera ve 45 cm. Snad jsem to nepopletl :-)

Pokud mám říct sám za sebe jednoznačného vítěze tohoto testu mezi detektory. Tak na této těžké půdě si dle mého " neobjektivního" pohledu poradil nejlíp CTX3030 a ETRAC což jsme až tak moc nečekali. O chloupeček za nimi se umístili detektory EQUINOX 600 a 800. U těchto detektorů platí,že měli všechny cíle , byť např. bronzovou sekeru ve 40cm neměly Equinoxy tak výrazně(spíš nevýrazně:-),jako CTX a ETRAC. A zase o malinko výrazněji vzaly Equinoxy gram zlata a keltský obol oproti Etracu a CTX .

Z dalších detektorů, které si myslím určitě nepropadli byl White MXT s Ultimate sondou, Goldmaxx Power s Ultimate sondou.U těchto detektorů platí,že měly většinu cílů,ale ne všechny.

Bohužel nepomáhalo na tomto polygonu některým detektorům ani podladění půdy a ani zvýšení citlivosti např. na 99.
Zklamáním pro mě byl Rutus Altner , Deus s 28cm sondou a Tesoro Cortes.Ve čtvrtek jdeme chystat Probošťák ;-)

Ještě pár doplnění.Pro všechny co se mě dnes ptali,jaktože tady v Hluku chodil Etrac a Ctx dobře,když např.v Brandlíně na polygonu to rozhodně tak slavné nebylo.Rozdíl je určitě v půdě,ale ten hlavní je podle mě v tom,že tady jsme se opravdu snažili přiblížit maximálně realitě.To znamená detekovalo se z chůze , nepomáhala žádnému detektoru hrana polygonu kolmo k cívce a ani neexistovala vzduchová kapsa ve které byl cíl umístěn,jako např.v již zmíněném Brandlíně.Zůstala zde původní horní vrstva tlejícího listí .Pro všechny kdo mají zájem přiblížit se co nejvíc realitě,doporučuji takový pochozí polygon s vysekanými bočními otvory pro cíle.Výsledky Vás určitě překvapí.I když žádný polygon, ani ten co byl v Hluku, bohužel zatím nedokáže úplně nahradit reálnou situaci v terénu.

Je to plný informací. A bude to ještě tučnějši. Hledač si to přebere, že. Supr kluci!

Ahoj, napadla mě taková blbost...Nešel by někde vytvořit nějaký STÁLÝ testovací uzavřený polygon s několika okruhy náročnosti, kde by si člověk přijel, zaplatil třeba vstupné a vyzkoušel si něco najít, poučit se, poradit? Postupně by třeba absolvoval všechny okruhy a identifikoval všechno poschovávané a třeba by dostal nějaký odznak zdatnosti, či tak něco :) Ale především pocit a důkaz, že tu svojí mašinku ovládá. (Nevím, třeba už něco takového je...) A nekamenujte mě, jsem technický antitalent, raději historii studuju v knihovně... ale ježíšek mi asi přinese detektor, tak nechci být úplně k smíchu, až mě potkají houbaři (třeba se vyhnu otázce "proč ten blbec kosí v lese trávu?")
Můj "nápad" trošku souvisí i se starším příspěvkem: www.lovecpokladu.cz/home/detektor-kovu-e-trac-testovani-v-extremni-pude-s-nasi-uhersko-brodskou-pobockou-c-1-5887
A jinak díky za všechny články a reportáže, jste fakt dobří.

Upřímně mi nepřijde, že by zrovna s E Trac-kem by to v Brandline nebylo nijak slavny, myslím, že tam s Eq mely dost navrch (vyrovnane vysledky). I když i s Eq to bylo o obsluze detektoru a ne o detektoru samotném.

Ano v Brandlíně byl Etrac a Equinox dosahově velmi podobně.Pokud si vzpomínám tak EQ tam na drobné ag byl trošku lepší.Zaostávalo tam na tyto dva Ctx 3030.Tady v Hluku naopak bylo Ctx3030 asi úplně nejpřesvědčivější,ale jen tesně před Etracem a Ctx.Jak se tu zveřejní příští týden videa z akce, tak si každý udělá obrázek.

Mario Czernay.Dobrý nápad ;-)

Je to o půdě. Množství oxidů železa, solí atd. Máme videa z polygonu od Norda a v sobotu natočíme Probošťák. Samozřejmě půdní podmínky budou jiné a výsledky budou také jiné.

Pro Minelaby ale obecně platí, že čim horší jsou půdní podmínky, tim větší je rozdíl mezi multifrekvencemi a konkurencí. Prostě Minelaby tyhle podmínky umí.

Uděláme s toho článek, který vyjde na LP někdy v příštím týdnu. Budpu tam navíc naše nastavení EQ a také řada nastavení z Velké Británie. Ty myslím budou pro všechny zajímavým zpestřením, jelikož ty kluci to tm chodí uplně jinak než mi tady. ;-)

Nejake presnejsi info o tom jak to bude probihat v Teple? Diky

Také chodím jinak. Jak s Trakařem, tak s Eqx. Chodím all metal, žádná diskriminace, žádný automat. Jen odladím zem, dám pětitón, rychlost 4, popř. 5. A jde to 8-) :-D :-D :-D

To Zajda444: V Teplé, to bude stejné jako na předchozích akcích. Budou zakopané cíle a každý si může otestovat svůj detektor a svoje nastavení. Potom bude školení o nastavení detektorů Minelab. Předvedu moje nadstavení Equinoxe a CTX 3030 na polygonu.

Ve které Teplé, prosím? A kdy?

Mario. ČIST UMIŠ??Vše je tady v članku.omg..😯😁😁

marczus: Omlouvám se. Jsem se v tom zamotal, to je tak listovat v telefonu a krotit malýho, který po mě háže hračky. Díky :-)

TO MaroiCzernay: Sraz bude v sobotu 20.10. 2018, v 10 hodin v kempu. Relax. Přikládám odkaz na kemp. http://www.camprelaxtepla.cz/kontakt/ . Kdo chce může přijet už v pátek od 17:00, ubytování je potřeba domluvit předem. Zavolat na recepci v kempu. Já budu v kempu už v pátek.

zipsy: Díky za info. Ač pocházím ze západních Čech a mám tam rodinu i kamarády, žiju a rodičovské dovolené si užívám na druhém konci republiky, na Valašsku. :) takže má účast je naprosto nereálná... Navíc 20.10. už něco mám. Ale ještě jednou díky!

Tak změna, rybník je plný vody. Polygon bude v lese, vedle kempu.

49.954597,12.849874 souřadnice polygonu

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru