Testovacie akcie detektorov na Slovensku

Kategorie: Akční nabídky, novinky

Pozývame vás na testovacie akcie detektorov kovov na Starých Horách a vo Veľkých Úľanoch. Príďte si otestovať horúce novinky Nokta Impact a Golden Mask GM5+. Pre porovnanie a otestovanie si môžete priniesť aj vlastné detektory. V prípade,že by ste si chceli odskúšať aj iný detektor z našej ponuky, nás kontaktujte v dostatočnom predstihu na email: info@detektory-kovov.sk alebo detektorriso@gmail.com ,telefonicky 0948 443 777 alebo 0948 608 417
 
29.4.2017 Staré Hory
začiatok 9,00 koniec 17.00
adresa: Stará Hory 106
www.detektorshop.sk
 
7.5.2017 Veľké Úľany
začiatok 10,00 koniec 16,00
Ekopark čierna Voda www.ekoparkrelax.sk

 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentářepak si vás tam kripo vyfotí a zařadí do databáze :-D :-D

Je to v podstatě ilegální akce :-O

Čo je na tej akcii ilegálne ? Na Slovensku nie je zakázané hľadanie detektorom kovov mince 1918+

Proč by měl být test detektoru ilegální?

Takže ty mince starší než 1918 zakopáváte zpátky do země :-D

Samozrejme. U nas se to delat nemusi ale jinak bych samozrejme kazdy starsi nalez zahrabal zpet. 8-)

Myslim si ze testovat.este neznamena vykopavat! Ale bavi ma nazor ludi ktory z takychto akcij maju srandu..zaujima vobec nikoho slovak z detektorom? Ocividne ano zaujima.. najme slovenskych policajtou,a este skodoradostnych neprajnikou... Na slonensku tiez ludia chodia z detekorom.. ale su to borci... Je to vetsia laska ked robis nieco co celkom nemozes...babovky at kousou klavesnici,namiesto aby prudili..ale tak ocividne by mal niekto strach ist i na testovacou akciu na slovensko..ale ma dost odvahy toto rozobetat..a test je test.. nie archeo. vyzkum..nech sa dari neprajnikom.. vela stastia

Přesně tak jak píše stifuz, jedna se jen o testovani na nějakém polygonu. V cr je nejvyšší povolená rychlost 130km/h, ale na okruhu můžeš jet kolik jen auto dá. Tak je to i s tím testováním detektorů. Jen pro přirovnani pro nechapající.

Jojo kto sa boji na testovaciu akciu z detektorom na slovensko..nesmi ani na pole inu veru ani do lesa.. :-P

Tak mám pocit že s pojebanou EU se budeme mit lip jak naši východní bratři. Kvéry pak detektory pak do každé rodiny bubák, čip pod kůži, píchání jednou za měsíc,žrádlo na přiděl teda ale bez masa......... . Fuck you EU. 8-)

Jenom tak trochu reju, nekňubové :-P Vono se to u nás taky posere, je to jen otázka času :-/ Pa budeme všici v undergroudu 8-)

Kraken1 na svojom pozemku mozes jazdit aj bez vodicaku aj 190km/h, ale vykopy na miestach s archeologickymi nalezmy nemozes robit aj ked si ten pozemok kupis a bude tvoj. Tolko k situacii na SK. K situacii v CR asi tolko ako na videu: https://www.youtube.com/watch?v=8-AFVXTkQPY Teraz skuste pisat porovnanie zakonov CR a SR. / Sifuz do lesa pojdem ale na takto oficialne verejne vyhlasene miesto urcite nie. Vsetko je monitorovane a sranda to nebude. TC 6 rokov je dost nato aby niekto robil hrdinu. Muzi zakona fotia ludi aj na burzach starozitnosti takuto akciu si priamo vychutnaju ;-) PS: ak stretnes na SK hladaca nemusi to byt hladac... A takyto tam urcite aspon jeden bude

A to si vem že všechnu chamraď posíláte k nam. Řiťmus, bonzák Bureš,........ To je v p... že jsme idioti a ještě je volíme a jsme rádi jak nám braťa pomáhajů. 8-)

Tady ani nemáme tolik lan a kandelábrů kolik tu máme pomocníků 8-)

Cakal som ze tu pride niekto obratom riesit nacionalizmus a pridavat nadavky. Davate tu umely ucelovy dovod dovod na vymazanie temy? Tak este nieco pridam. Nech sa paci:

http://www.arup.cas.cz/?p=12890

co dělat v případě setkání s nelegálním průzkumem detektory kovů
Prospekci s detektory kovů na území s archeologickými nálezy je třeba považovat za jednu z metod archeologického výzkumu. Územím s archeologickými nálezy se rozumí území či místo původního výskytu archeologických nálezů nemovitých a/nebo movitých, na němž již byly registrovány jakékoliv archeologické nálezy movité či nemovité povahy, na němž je lze odůvodněně očekávat či na němž jejich výskyt není vyloučen. Za území bez archeologických nálezů lze označit pouze takové území, na němž byly prokazatelně odtěženy veškeré uloženiny čtvrtohorního stáří (viz. pravidla archeologického výzkumu čl. l., odst. 3.6.).
Podle současné platné legislativy (§ 21, zákon č. 20/1987) je archeologické výzkumy oprávněn provádět pouze Archeologický ústav a organizace, které mají oprávnění vydané Ministerstvem kultury ČR a které uzavřely dohodu o podmínkách a rozsahu archeologických výzkumů s Akademií věd České republiky. Z těchto důvodů je prospekce za pomoci detektorů kovů přípustná pouze v případě, že je součástí archeologického výzkumu splňujícího uvedené zákonné podmínky a v opačném případě je třeba ji považovat za nelegální.
V této souvislosti je nutné zdůraznit, že neobstojí ani běžná výmluva, že hlavním zájmem hledače jsou předměty pocházející z doby relativně nedávné, např. z období druhé světové války, protože i ty jsou podle § 23, odst. 1, zákona č. 20/1987 Sb. archeologickým nálezem. (Archeologickým nálezem je věc (soubor věcí), která je dokladem nebo pozůstatkem života člověka a jeho činnosti od počátku jeho vývoje do novověku a zachovala se zpravidla pod zemí.). Rovněž je třeba zdůraznit, že při neodborně prováděné prospekci s detektory kovů zároveň hrozí zcela reálné riziko, že řada archeologických nálezů a jejich kulturně historická hodnota nebude rozpoznána a při neodborné manipulaci může dojít, k jejich poškození nebo zničení.
Zároveň je třeba připustit, že legálně lze detektor kovu využít při hledání ztraceného vlastního majetku (klíče, šperk, apod.). Toto vysvětlení lze však považovat za pouhou výmluvu v momentě, kdy hledač při práci používá zároveň rýč, lopatku nebo podobný nástroj, zejména nachází-li se v lesním porostu nebo na zatravněné ploše. Stejně tak ten, kdo hledá například klíče, nemá žádný důvod sbírat tzv. kovový šrot (drobné mince, dráty, plomby, knoflíky) .
Nelegální prospekce s detektorem kovů by měla být posuzována jako správní delikt podle § 39 zákona č. 20/1987 Sb., který umožňuje správnímu orgánu uložit pokutu do výše 4 mil. Kč.
Archeologické nálezy jsou podle platné legislativy majetkem kraje, resp. státu nebo obce. Nelze proto rovněž vyloučit, že v případě objevení archeologického nálezu, hrozí také spáchání trestného činu zatajení věci podle § 219 trestního zákona, případně trestného činu poškození cizí věci podle § 228 trestního zákona v případě neodborné manipulace s archeologickým nálezem. Provádí-li nelegální prospekci přímo majitel pozemku, může se tak dopustit také trestného činu zneužívání vlastnictví podle § 229 trestního zákona.
Jak pro zahájení správního řízení, tak i pro trestní řízení, musí být v prvé řadě zjištěna totožnost pachatele a zajištěny důkazy o jeho nelegální činnosti. Z těchto důvodů je třeba dodržet následující postup.

Dovoluje-li to situace, upozorněte na nelegální počínání samotného hledače a požádejte ho, aby své činnosti zanechal a vyhnul se tak represivním opatřením.
Informujte Policii ČR, protože pouze její příslušníci jsou oprávněni zjišťovat totožnost osob. Při telefonátu musíte uvést, že jste svědky porušení zákona a že hrozí rovněž spáchání trestného činu. Zároveň je třeba vyčkat příjezdu hlídky, která zjistí rovněž i vaši totožnost. Vaše svědecká výpověď je pro další šetření klíčová.
Pokuste se činnost hledače fotograficky dokumentovat. V případě, že jej policisté nezadrží přímo na místě, může být fotografie hledače v kombinaci s fotografií např. vozidla vodítkem ke zjištění totožnosti.
Pokud jste zaznamenali, že daná osoba nalezla a sebrala při provádění prospekce nějaké předměty, upozorněte na tuto skutečnost příslušníky Policie ČR a požádejte je o zajištění těchto předmětů, protože mezi nimi mohou být i archeologické nálezy. Jsou-li u hledače zjištěny jakékoli archeologické nálezy, je smysl jeho činnosti nepopiratelný.
Vzhledem k tomu, že zákon č. 20/1987 Sb. nemusí být vyšetřujícím orgánům dostatečně známý, budete v rámci policejního šetření patrně požádáni o vysvětlení nebo předvoláni k jeho podání. Při tomto jednání Policie ČR zajišťuje důkazy pro další šetření. Vedle svědecké výpovědi můžete být požádáni a fotografickou dokumentaci a o doklad, že místo nelegální prospekce je místem s archeologickými nálezy. Pro tento účel lze využít databázi NPÚ Monumis, pokud se jedná o místo s vyhlášenou kulturní památkou nebo její okolí, a výpis o archeologických nálezech z katastru dané obce z Archeologické databáze Čech (o ten lze požádat pracovníky Archeologického ústavu AV ČR v Praze).
Při podání vysvětlení nezapomeňte požádat, že chcete být o výsledcích šetření informováni.
Jste-li odborníci v oblasti archeologie a památkové péče, evidujte případy nelegálního využití detektorů ve Vašem regionu (datum, hodina, místo – nejlépe v souřadnicích, jméno osoby – pokud ho zjistíte, její automobil atd.). Opakované zjištění stejných osob a automobilů může být v budoucnu cenným vodítkem k identifikaci nezákonného jednání.

Pepe a tim chtěl básník říct co? Počítám asi rád budeš čist že právě slovenská imbecilita dala největší argument na zavedení nové smernice EU o zbraních a střelivu. A váš pánko vekomozný minister vnůtra mě snad nenasral v živote vic jak jinej slovák když řekl větu My vás čechou chápem ale protože teď předsedáme EU němožeme hlasovat proti tomuto návrhu. Asi tak všechno k aktuálnímu tématu čechou a slovákov. 8-)

A to pozváni jsi myslel opravdu vážně? Nebo je to jen provokace ze stran SIS a kripo? Země kde vládne trio Ki-Ka-Ko nám toho má opravdu hodně co nabídnout. 8-) Počítám už teď bude na hranicích kolona návštěvníků. 8-) A citace pomíleneho panfletu archologu tu byla teda proč?

ak by mal niekto zaujem o takuto akciu ,tak radsej morava alebo cechy,a ma istotu.a ak nie,len jedna rada,treba prist bez auta,alebo ho inde zaparkovat/kvoli spz/ a mat masku.....

Pepe2017: Legendární a nesmyslný text po sto padesáté první. Hledání s detektory u nás zákon neřeší a tečka. Narušení nebo vykradení lokality označené např. jako národní kulturní památka je věc zcela jiná. Nevím jak je na Slovensku řešený zákon o ochraně osobních údajů, ale předpokládám, že i slováci to implementovali vzhledem k členství v EU. Čili Policie rozhodně nikoho nefotí, to je blábol, že to svět neviděl. Pokud bude chtít, tak přece klidně pod jakoukoliv záminkou vyzve k prokázání totožnosti. Pokud tě zajímá co způsobil, Slovenský zákon tak nic. Vykradače archeo lokalit to nezastaví, tam je porušení zákona několika násobné a nějaký paragraf navíc je detail. Zkomplikoval práci archeologům, znemožnil spolupráci s amatéry a zahnal ji do podzemí. Nárůst objevů divočáky, psy, akvaristy co hledají kořeny případně sesuvem půdy je pak přímo pozoruhodný.

Corax tvoje tvrdenie je bud ucelove alebo nicomu nerozunmies. Ten "legendarny text" je na strankach vaseho najvysieho archeologickeho ustavu... Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. http://www.arup.cas.cz/?p=12890

Podstatny je nazor archeologov, policajtov a sudcov, nie predajcu detektorov.
Zakon u vas riesi hladanie takze riesi aj hladanie s detektorom, prutikom, alebo len tak bez nicoho.
K tomu videu ako dostal hladac u vas pokutu za novoveke mince bude co? Ze zle zaparkoval auto? Vyjadrenia archeologov v televizii je podla vas co? Kludne dajte svoje "vysvetlenie", alebo nadavajte aby ste to mohli ako vzdy zmazat.
https://www.youtube.com/watch?v=8-AFVXTkQPY
Ani sa nefoti ani sa nedavaju IP adresy. Vlastne sa davaju odmeny za kazdy predany detektor :-D :-D :-D
Vo videu to mate jasne povedane - archeolokalita je cele uzemie CR. Kopat alebo vyzdvihovat predmety spod povrchu mozete vo vytazenych doloch - to nie je nazor nejakeho blazna to je priamo v zakone.

Zakon na ochranu osobnych udajov? U vas mate kamery na kazdej krizovatke v kazdej malej dedinke a snimaju nielen znacky ale aj tvare. Kameru mas v kazdom policajnom aute a pri kazdom protestnom zhromazdeni sa foti o 106. Neviem co mate implementovane vy ale co ma zakon o osobnych udajoch spolocne s fotenim? Vy mate v registri namiesto fotiek karikaturu alebo ilustracne foto? :-D V CR vas do pasov nakreslia namiesto fotky aby neporusili vase osobne udaje? Ked ides na ministerstvo vypnu na chodbach kamery aby ta neposkodili lebo ty sa vyznas? Nevypnu ich ani na benzinke a kludne si ta tocia a porusuju tvoju implementaciu do reality :-D :-D
Mna nezaujma co sposobil slovensky zakon. Skor ma udivuje ze si niekto nechce priznat aky je v skutocnosti ten cesky V tom novom nebudu uz len pokuty lebo slovensky sposobil to ze podla jeho vzoru upravia aj ten vas. Ako argument stacia zverejnene nelegalne nalezy. Ci vsetko mate povrchovky a nahodne nalezy? :-D

Doufejme, že nebude dlouho trvat a ta úžasná EU půjde i se svými doporučeními, nařízeními atd. k čertu a bratia a sestry si stou pseudoměnou na kterou jsou tak "hrdí" budou moci vytapetovat toalety!

P.S. Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí...!

pepe2017: Čekám na konkrétní zákon, kde je napsán a definován výraz archeologická lokalita a čekám na konkrétní pasáž kde jsou detektory zmíněny :-). Za další, zákon na ochranu osobních údajů poměrně jasně omezuje činnost při které by si policie dělala fotogalerii majitelů detektorů. Dále, Tebou vloženému textu rozumím velice dobře a četl jsem i zápisy z jednání multi oborové skupiny, která pracuje na novém památkovém zákonu již mnoho let a bez výsledku. Dále, jednoznačně jsem pro zákonný rámec hledání a jasné vymezení co se může a co ne. Jasně daná odpovědnost za to kde hledám a co udělám, když najdu munici nebo archeologický nález a aspoň základní znalost těchto věcí. Ten slovenský zákon je skutečně nešťastný a opravdu nic neřeší. A konečně EU je v tom opravdu nevinně :-).

Testovat na Slovači :-D :-D To jsou věci,samá sranda :-D

To Pepe: já jenom doufám, že nehledáš a to CTX 3030 co jsi si napsal do nicku máš jenom pověšené na zdi, aby jsi ohromoval svojí odvahou návštěvy. Jinak by se totiž dalo vše co píšeš shrnout do jednoduchého souvětí " Nehledejte, nesmí se to, já ale hledám a budu".....

Corax - tvoja posledna veta v liste z basy bude zniet: "umlatil som ho detektorom, ale ocakavam milost, sudcovi som povedal nech mi cituje zakon kde sa pise ze DETEKTOROM nemozem umlatit cloveka"

Niektorym by mohli na stene doma visiet diplomy zo sutaze "najvacsi podvodnik roka" za to ako tu vykladaju ludom zakony.

Elmara - hladam po celom svete a snazim sa dodrziavat miestne zakony. Ty mas s tym nejaky osobnostny problem? Nikde na svete som sa nestretol s tym aby komunita hladacov nechcela priznat ako to skutocne podla zakonov v ich krajine je. Tu mi to pripada ze kazdy sa drzi vety" "nehovorte im pravdu lebo si ten detektor nakoniec nekupia"

Ocakaval som ze sa tu niekto vyjadri k tomu textu na strankach archeologickeho ustavu a k tej reportazy z ceskej televizie. Normalnym sposobom. Samozrejme riesia sa tu vtakoviny komu co visi na stene. Elmara a ty co ukazujes svojim navstevam?

To pepe2017: Já nikoho mlátit nehodlám, ale také nehodlám mlátit hlavou do zdi, případně házet perly sviním čili vést zcela zbytečnou diskusi s někým, kdo diskutovat nechce a nedokáže argumentovat a uvádět zdroje. Pokud někoho umlátíš je jedno čím to bude. To o hledání detektorem říci nelze. Stejně to platí o archeologické lokalitě a dalších věcech. Chtěl jsem, aby jsi citoval, případně uvedl zdroj svých tvrzení a tím myslím, ne článek nebo reportáž, ale příslušnou pasáž památkového zákona (1987) nebo jinou platnou judikaturu týkající se naší problematiky. Samozřejmě se můžu mýlit a klidně to přiznám, jen bych rád viděl nějaký důkaz. Znovu uvádím, že současný stav nepovažuji za ideální, ale je to prostě fakt.

Sorry Pepe, ale to by mě opravdu zajímalo, jak to v tom světě děláš. Nějaké zahraniční hledání za sebou mám a to co je pro místného problém je pro cizince neřešitelné.Ty nás tady taháš za fusekly.....

Corax ak je nieco zakazane bez detektora tak s detektorom to bude povolene ak detektor zakon nespomina???????? Preco len pamiatkovy zakon ktory bol u vas novelizovany? V CR nemate v trestnom zakone poskodzovanie cudzej veci? :-O

Elmara namiesto diskusie k tomu zaznamu z televizie a vyjadreniu archeologickeho ustavu ktore sa tykaju ceska sa tu debata taha inam a ja sa dozviem ze zakony pre miestnych su v zahranici ine ako zakony pre ludi z inej clenskej krajiny EU? WTF? Za fusekle tu taha niekto iny :-D

To pepe2017: Tak znovu, kde je to zakázané, co je zakázané ? Kde je něco takového napsáno ? Proč do toho pleteš poškozování cizí věci ? U nás skutečně zákon hledání neřeší, pokud si myslíš opak stále čekám na nějaký zdroj. Zákony jsou běžně dostupné na webu, prosím najdi a cituj. Děkuji.

Corax paragraf mas v tom texte a vysvetlenie ze cele uzemie CR je archeologicka lokalita mas v tom videu. Pojem archeologicka lokalita budu na pripadnom sude specifikovat odbornici ktori pisali to vyjadrenie archeologickeho ustavu a ty ten text oznacujes za nezmyselny. Poskodenie lokality ci chces alebo nechces bude riesene ako poskodenie cudzej veci. Ci si tam mal detektor alebo nemal. Prechadzat sa s detektrom mozes aj po slovensku. Na SK sa nesmu robit vykopy v CR sa nesmie vyhrabavat, vykopavat, vyberat z pod povrchu zeme. Paragrafov mas na to celu kopu. Nezachrani ta ze tam nemas priamo napisany detektor. To je nepodstatne. A fotia ta v kazdej banke a kazdy bankomat okolo ktoreho prejdes. Bez ohladu na tvoj vyklad o ochrane neviem coho. Pri obycajnej cestnej kontrole ta snima kamera v policajnom aute. Na archeolokalitach v CR mas fotopasce a ty tvrdis ze policajti na burzach nebudu fotit lebo by porusili tvoje prava? Skus napadnut ten text archeologickeho ustavu na sude ze navadza na trestny cin vetou "Pokuste se činnost hledače fotograficky dokumentovat." porusuju tvoje prava :-D ci nie? :-P

To pepe2017: To je jako když hrách na stěnu hází :-(. Žádné video ani x let starý článek (s jehož zveřejněním a obsahem již tehdy mnozí archeologové nesouhlasili) mě opravdu nazajímá. Mě zajímá zákon a jeho konkrétní obsah. Slova výkop a výzkum mají z hlediska zákona jasnou definici. Doporučuji si vyhledat, než je začneš používat. Bankomat tě sice snímá, ale ukládá jen do archivu a posléze maže, není možné to jakkoliv použít (vyjma vyžádání policie samozřejmě) a ta to má zrovna tak. Není možné jen tak kvůli pobavení chodit po burze (kdo by taky na to měl čas) a jen tak si fotit lidi okolo. Taky je to zcela zbytečné, když je můžu požádat o doklady a sdělení jak nabyli prodávané předměty. Není možné někoho fotografovat a vytvářet jakousi databázi detektorářů nebo prodejců na burze. To je zcela mimo zákon, když opět pominu, že by to bylo zcela zbytečné. Články na webu, videa, ani reportáže nevytvářejí právní prostředí, to vychází z aktuálně platných zákonů, které si ty vykládáš zcela mylně. Znovu opakuji, že jsem si vědom toho, že současný stav není ideální a je to prostě tak. Pokud se účastníš výzkumů po celém světě, tak znáš jistě nějakého slovenského nebo českého archeologa a ten ti to vysvětlí ;-) .

Stanovisko Archeologickeho ustavu Akademie ved CR povazujes za nezmyselny clanok a zakony vykladas ako snar.
Na verejnej akcii moze ktokolvek kohokolvek fotit preco by to nemohol policajt v civile?
A tu je pozvanka na verejnu akciu :-D
Ak robis vykopy na archeologickom uzemi prevadzas nezakonnu cinnost a co je archeologicka lokalita to ti nadefinuje na sude privolany odbornik - ten stary dedo o ktorom ty pises ze ti nic nemoze...
Keby som ti aj poslal ofoteny pripis co posiela PZSR starostom k tejto problematike, tak by to bolo zbytocne. Ty jednoducho prehlasis ze je to "spatny clanek z Dikobrazu"

Jako když hrách na stěnu hází...

ja sa prídem kuknúť

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru