Tuning sluchátek golden mask

Kategorie: Detektory kovů - Recenze a Testy

Součástí detektoru GM4 byla i bezdrátová sluchátka WS 107. Zvukově na tom nejsou špatně, tedy pokud mohu subjektivně posoudit i když nemám hudební sluch. Mají regulátor hlasitosti, kterým lze např. v hluku způsobeném větrem přidat. To ale raději nedělám, protože pak se mi změní úroveň všech signálů, takže i původně slabý signál řve jak ráfek od auta pod cívkou.

 Co mě ale na nich vadí, je jejich mizerná ergonomie. Poměrně plochý obdélník 5,5 x 7,5 cm, vypadá zajímavě v reklamním prospektu, ale na hlavě se opře o ušní boltec a to je špatně. Protože to tlačí. Tlačí a ještě při každém prudším pohybu o který při práci s rýčem není nouze, tak padají z hlavy na zem.

Rozhodl jsem se z těchto dizajnových sluchátek udělat celouzavřená sluchátka. ˇÚprava je plně vratná, sluchátka lze kdykoliv během 10ti sekund vrátit do původního stavu. Koupil jsem něco, co se nazývá " hygienický set k mušlovým chráničům sluchu " česky řečeno náhradní náušníky. Ovšem neznal jsem rozměr, pouze přibližný tvar, tak jsem to risknul a jedny objednal. Vyšlo to, celkem pasují. Přiznám se, že jsem dopředu neměl vymyšleno, jak je přimontuji, to mě napadlo až později. Montáž jsem chtěl jednoduchou, trvanlivou, ale zárověň sundávací. To pro případ, že by ten nápad byl omyl. Po obvodu náušníků jsem vyvrtal 6 malých dírek, prostrčil běžné kancelářské gumičky a to postupně navlékl na sluchátka. To je celé. Teď teprve je ušní boltec uvnitř přidaných náušníků a ty se opírají o hlavu. Nic netlačí. Překvapivě zůstal zachován i zvuk z okolí, např. vzdálený štěkot loveckých psů apod. Více už na fotkách.

S pozdravem hyena

Článek je zařazen v kategoriích:

KomentářeAhoj.Šikovná úprava.Jen se zeptám,tobě se nevypínaj?Já je měl a Xkrát za hledání jsem je musel zapínat.A v lese kde třeba nebyl ani signál,jsem co chvilku přejížděl okolo cívky lopatkou abych se ujistil že jsou v chodu :-)

Mě se vypínají i v plně nabitém stavu naprosto nevypočitatelně, nekdy bezmála každou půl hodinu, jindy (hlavně poslední dobou) za celé hledání ani jednou, případná delší absence signálu na to (vypínání) nemá vliv.

Zajimave reseni. Ja jsem si prisel na jinou vychytavku - tahle sluchatka nosim nikoli na usich, ale prakticky na spancich a soucasne mam konstrukci sluchatek smerem dozadu, sluchatka tedy nosim jakoby nalezato. Vyzkouseno. Overeno. Pak nepadaji ani pri kopani a soucasne na usich netlaci, pritom velmi dobre slysim okoli (coz chci).

Zdar. Jj, vypínaj se, soudruzi v číně udělali chybu. Dokonce čím víc je nabitá baterka v nich, tím častěji se vypínají, tedy jestli se mě to jen nezdá. Jakoby na spáncích nevím nevím. Před úpravou stačilo, aby sluchátka popojely o půl boltce a už to mělo jiný, slabší zvuk.
Testoval jsem jak slyší srny. Stádečko, pasouce se tak 150 m ode mě a nevěděli o mě. Sluchátka jsem měl na uších. Hodil jsem na zem minci a jednou nad ní mávnul. Okamžitě zvedly hlavy a vzaly do zaječích a to byl jen ten zbytkový zvuk vně sluchátek.

Zdravím . sluchátka mám stejné a mě se nevypínají tak často jak píšete . Někdy za 4 hod. hledání ani jednou někdy za odpoledne tak dvakrát. .Ještě mám ty 101 ty se někdy vypínaly strašně mockrát za odpoledne a někdy jen dva až třikrát . nevím čím to bylo .Při hledání s nimi občas pohnu a netlačí , a že by padaly tak někdy při zachycení za větev, moje zkušenost

Staré 107 s jejich ochranou baterie je taková kapitola sama pro sebe. Proto se už také u GM4 nejsou. Nové 105tky, které tam výrobce dává nyní se ještě nikdy nikomu nevypnuly. Mají jinak řešený software.

Já už jsem moc zvědav na ty nové univerzální bezdráty. ;-)

Moje zkušenost se sluchátky je taky špatná,prostě chodim a pak se vypínají,je to shit!!!to výrobce nevychytal :-( :-O

A hlavně ty sluchátka nejsou dělaný na hledaní s detektorem podle mě.

Též je nepoužívám. Stejný problém- vypínají se :-(
GM4PRO,WS 107,Nokta RS .

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru