V nacistickém bunkru našli hledači archivní vína

Kategorie: Nacistické poklady

Nález munice z druhé světové války není nic neobvyklého. Jenže dvěma polským hledačům pokladů se podařil lepší kousek. V nacistickém bunkru našli dvě láhve vína. Obě dvě pochází z Francie. Jedno je červené, druhé bílé. Mají už přes sedmdesát let. Podle odborníků na víno mohou být dokonce ještě pitelná.

Nalezené láhve vína

Hledači nechtěli být v médiích jmenováni. Nicméně prohledáváním skrytých nacistických míst se věnují roky. Zaměřují se především na tunely vybudované takzvanou Třetí říší v okolí polského Svinoústí (okresní a lázeňské město v Západopomořanském vojvodství v severním Polsku).

Láhve jsou nejméně sedmdesát let staré. Jedna pochází z roku 1938, jedná se o červené - Chateaux Grand Barrail Lamarzelle. Druhá flaška pak z roku 1939, bílé -  Chateau Latour-Matillac. Láhve byly neporušené.  Vína dokonce mohou být stále pitná. Vzhledem k tomu, že byly uložené v podzemí s chladnější teplotou, je to pravděpodobné. „Myslím si, že některým sběratelům archivních vín nebude záležet na tom, zda se dají tyto vína pít, ale jejich stáří a historie. Tím budou hodnotná,“ míní expert na víno Izydora Wysock. „Takové vína ani nechcete otevřít, ale chcete je mít prostě ve sbírce,“ dodal.

Před čtyřmi lety finští potápěči našli několik beden šampaňského, vína a piva v potopené lodi, která byla na dně Baltského moře už téměř dvě století.  Víno se dalo pít. „Nejpřekvapivější byla jejich svěžest. Stáří nemělo na víno negativní vliv,“ řekl odborník na víno Ella Grussner.

Nicméně investovat do koupi takového vína je stále riskantní. Investoři by měli být sami odborníci nebo by si měli nechat poradit. „Na trhu s víny se pohybuje mnoho podvodníků. Hodně případů řeší policie,“ varoval Grussner. Například letos létě byl odsouzený americký obchodník s vínem Rudy Kurniawan. Dostal deset let vězení a musí zaplatit náhradu škody ve výši neuvěřitelných 48 milionů dolarů. Předstíral, že prodával velmi cenné víno. Mladá francouzská vína nabízel jako archivní. A falšoval také etikety, na kterých uváděl nesprávné údaje.

Foto: www.money.aol.co.uk
 

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

Mít vína ve sbírce, to byl vždycky můj sen. :-D :-) ;-) :-O 8-)

Silvestrovský přípitek s tímhle by měl docela úroveň a já rád červené! Takže všem symbolicky připíjím na úspěšný rok 2015 a v prvé řadě těm, co mají zásluhu na chodu tohoto (našeho) webu!!! Na rok 2015. :-D :-D :-D :-D

Jj máš recht.. ;-)

no PL těm nevěřim ani ň

další foto
http://www.armyweb.cz/clanek/polsti-hledaci-pokladu-nasli-v-bunkru-osmdesat-let-stare-nacisticke-vino

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru