Vikingský poklad

Kategorie: Poklady

Vikingský poklad z Yorkshiru

 

Jak jsem doufám správně pochopil, depot byl nalezen již v lednu a předán pracovníkům Britského muzea.

Archeo-BM

Poklad byl nalezen otcem a synem Whelenovými. Sami jej označili jako sen. Já ale oceňuji, že po tomto kotlíku šli naprosto cílevědomě.

Depot

Informace o depotu zveřejnila BBC 19.7.07. Dle archeologů z Britského muzea se jedná o nejvýznamější nález na území Anglie za posledních 150 let.

Pohled snů

Britské muzeum tvrdí, že místním archeologům poskytl poklad velmi cenné informace o situaci na území Anglie v počátku 10. století.

9.století

A není se čemu divit. Depot obsahuje 617 stříbrných penízků a 65 dalších stříbrných a zlacených předmětů.

Po očištění

Věk předmětů je odhadován na první polovinu 9.století. Nález nyní ocení Independent Treasure Valuation Committee a šťastní nálezci se mohou těšit na 50% z ceny depotu. Druhou polovinu dostane majitel pozemku, přesně tak, jak bylo předem dohodnuto !!!

Komentáře nechám na vás.....

 

Elmara

Článek je zařazen v kategoriích:

Komentáře

jak krásné kdyby to fungovalo takto i u nás. Kdyby muzeum chtělo, tak by si to nechalo a zaplatilo, kdyby nechtělo mohl by to šťastný nálezce buď sám vystavit nebo prodat. Vše legálně, vše bez problému. To by však museli poslanci, kteří berou nezdanitelné náhrady i za použití záchodu taky sem tam něco dělat pořádného a ne vymýšlet takové hovadiny jak třeba zrušit 1.máj jako svátek. To v této zemi zajímá opravdu asi jenom ty darmožrouty v poslaneckých lavicích.

Politiku nekomentuji. Mám už trochu pošramocený žalůdek. Pravda je ale taková, že malá skupinka mladých archeologu minulá léta obcházela poslance. Měli v rukách návrh na zákaz hledání pomocí detektoru kovu. Tak že šrouby se budou spíše utahovat :(

Myslím,že ten Anglický způsob (50% nálezce a 50% majitel pozemku)u nás nezavedou nikdy...spíš nám to budou chtít zakázat úplně...Ale já budu hledat i když to zakážou...jinak pěkný pokládek...asi by mně píplo tohle najít...Ať se daří...

A jak ze to je vlastne u nas s tim to zakonem nalezneho?Ja slysel neco o 20%,ale snad jen z ceny kovu?Pak se vubec nedivim tomu ze je v tehle zemi samej zlatokop...

Nalezl jsem na internetu článek, že nějaký ferda ohlásil muzeu v Chebu nález pokladu cca 80kusů fenigů ze 13.stol. Handrkoval se s nima snad 3/4 roku, aby si to vzali. Nakonec mu vyplatili nálezné 112,-kč.Připsal jsem tam, že když si k tomu náleznému přidá ještě něco ze svého, bude mít na taxi k tomu muzeu. Prý se do toho kvůli té ostudě vložil starosta Chebu, že mu něco přidá z městského. No prostě socialismus s kapitalistickou tváří jako vystřižený. Sranda je, že archeologová hlásili, že je to nesmírně cenné v řádu několika settisíc kč. Šel jsem po tom a zjistil, že jsou to obyčejné Hall-fenigy ze 13.stol, které se dají koupit tak kolem 5-9.euro za kus, takže když to přeženu, všeho všudy ani ne za 500,-euro. Začal jsem je jen tak pro legraci skupovat v německu a až dám do hromady stejný počet, co odevzdal ten ferda muzeu, pak ho najdu ať mi povykládá historii nálezu. Až to bude v kupě, dám to na tyto stránky.

Harrogate Hoard bol vraj ohodnotený na 750000,-libier

Co třeba v nadpisu použít správné přídavné jméno, tj. vikinský? ;)

Neviem ako je to v češtine, ale v slovenčine je to správne napísané. Boli to vikingovia, nie vikinovia...,

budu hledat aj kdyby se mel kuli toho sam klaus posrat:!!!!!!!!§ :-O

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru