Harpidella misera

Tak další druh který je moje premiéra mizeráček jeden malej. No a opravdu TOP dnešního dne povedený ostnáček Diacanthaspis minuta a konečně i rozumná velikost 9 mm.

Diacanthaspis  minuta
Diacanthaspis minuta
Diacanthaspis  minuta
Diacanthaspis minuta
Diacanthaspis  minuta
Diacanthaspis minuta
Diacanthaspis  minuta
Diacanthaspis minuta
Harpidella misera
Harpidella misera
Harpidella misera
Harpidella misera
Harpidella misera
Harpidella misera
5 hlasů
5 hlasů

Komentáře

:-O :-O - už mě z těch potvor jde hlava kolem!! :-D - příteli badateli, já myslel, že trilobit byl jen jeden a ono je to něco jako nynější ploštice, plno odrůd :-D :-D

jináč samosebou gratuluji - a přeji další a další exempláře ;-) :-)

příteli já šel původně na graptolity ale nechytl jsem se :-/ ale tímhle ostnáčkemjsem si udělal fakt radost. :-)a jsemna něj pyšný :-D

tak ty graptolity padnou příště a i kdyby né, najdeš je jindy, anebo zase něco jinýho, činnost je to opravdu zajímavá a nabíjející ;-)

no já pár vzorků našel ale ty by mě sbírku neozdobili.Nebyli to povedené vzorky. :,-(
Jinak s tebou souhlasím.Je.Už jen čekám až na podzim zorají jedno pole kde jsou ti velcí amoniti woollgari tak snad už konečně budu mít štěstí na celého obra i když k svátku jsem dostal od ženy pěkný vzorek bílá skamenělina amonita na šedočerným kameni prostě krása ale je to z Německa z Buttenheimu ne z Čech.Tam mají neuvěřitelně povedený ty amonity radost pohledět.
:-)

tak koukám, že už je to opravdu s Vámi vážné :-D - to je dobře, příteli badateli!!!
- ale na druhou stranu - želízkám a stříbrńáčkům, jako i bahňákům se po Vás již notně stýská!! ;-) :-)

njn ale nedávno jsem lovil přece v rybníce toho Leopolda a válečný lokality jsou teď stejně totál zarostlý...ono to tam na mě počká pokud mě to nevyzobne Míra :-D :-D :-Da ag a zeleninu co je skoro na každým kroku a všade to mě fakt už nebere... ;-)to přeci víš.To radši takový krásný ostnáček ;-)

:-D - nojo, od každýho trochu, člověk by měl jíti na hledačku s tím, že si může vybírat, s čím se dnes domů po krásném dni navrátí a né jít a modlit se, aby padla aspoń brokovka s indulonou a v prázdné kapse si nese omlácenej křemen :-D

už jsem ti mockráte říkal přijeď.Třeba v zimě až vypustí ty moje rybníky.Zazobeme cetky a mařeny.Určitě jich tam ještě dost zbylo a to ozdravný bahno...No řekni doma paní /mimochodem pozdravuji/že jedeš kemě do lází na bahno a ženě z lázní přivezeš třeba hezký prstýnek :-D :-D

:-D :-D
- díky za pozdravení a taky tam k vám pozdrav srdečný zasílám!!
- zrovna mě berou záda, bahenní lázně by bodly, o tom žádná :-D

Kamaráde, já na tebe dočista zapomněl! :-O :,-( Na graptolity vyraž přímo k motolskýmu krematoriu. Adresa je to sice ponurá, ale přeběhneš od krematoria Plzeňskou a jsi na lokalitě. Vypadají jako list lupénkové pilky a jsou jich tam tisíce. Při troše štěstí ti padne i ten smotanej ;-) Ale netuším, jak to tam teď vypadá. Byl jsem tam naposledy tak před 20 lety :-) No a další silurští prckové jsou parádní, gratulace! ;-)

V pohodě kamaráde oni jsou i tady v jednom patře v tom nejniším ale jsou to ty druhý ne ty pilky.Jo po tom fakt prahnu po tom smotaným toje moje další meta.To dořešíme po telefonu.Díky :-)

ještě jsem se chtěl zeptat dorazila ti ta mapa na mail ta rozparcelovaná s tím popisem?Já to hledal v odeslaných a nemám to tam... o:-)jestli jsem to nezapoměl odeslat?

V mailu nic, tak jsme na sebe asi zapomněli vzájemně :-) Vyrazíme spolu na lov Bohemoharpese! 8-)

tak komu sem to poslal.Posílám znovu. :-)Hned teď

Jo někdy na něj vyrazíme ;-)

Ale mezi námi je to spíše utopie že by jsme ho našli i když vím jak si ho moc přeješ. Těch se opravdu moc nenašlo :-/

Silur nesbírám, tak možná mě čeká štěstí začátečníka :-D

:-Djakmile má člověk zběratelské střevo,musí bejt hódně opatrnej s čím si začne :-Dsi se pěkně utrhl ze řetězu a začalo to tak nevině :-D :-DMoc pěknej kousek. ;-) :-)

:-) to máš pravdu Míro ale už si dělám pomalu čas i na detík :-D
Zrovna dneska jsem ho otřel od pavučin :-D :-D
Ba ne předevčírem jsem byl náhodou navštívit kamarády ve Varech a dali jsme společnou hledačku. Něco málo padlo ale vítězem byl samozřejmě Somíra :-D já dal jenom trochu unavený odznáček turnera.

přátelé sběratelé i ostatní badatelé,
ono to odvětví sběratelství se odvíjí samosebou od finančních možností jedince, ale hlavně od skladovacích prostor - že Míro?? :-D

:-D ;-)ano,depozitní prostory jsou velmi důležitou součástí všech muzeí.A dnes jsem velmi rád,že se mi díky spolupráci podařilo vidět i depozity několika velkých muzeí a archivů.A je pravda,že v muzeích ve vitrínách vidíme jen zlomky toho co vše je uloženo v depozitech. ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru