Poradíte s Karkíkem?

Potrebuje vyčistit a srovnat.

Zdravim, našel jsem Ag groš Karla VI, ale je prohnutý. Rovnat nebo nechat byt? A co cistení? Radi mi roztok octa nebo kyseliny citronove. Je to rozimný? Nemam a tim zkusenost. Diky.
Pred umytím v destilované vodě
Pred umytím v destilované vodě
Po opláchnutí
Po opláchnutí
2 hlasy
2 hlasy

Komentáře

Karkík bude krásný až ho vyčistiš ;-) Spíš bych tady hledal toho nejlepšího na čištění mincí a od toho bych si nechal poradit :-) jediné co vím,že bych nepoužil ocet ;-) :-D Určitě tu je někde návod ,mám pocit že ,tady byl nedávno krásný příspěvek. ;-)

Koukám překlep hned v názvu. Pochopitelně potřebuji poradit s Karlíkem. :-D

A kdo tu je nejlepší?

Podívej se na příspěvek od tuman a on na to něco použil ;-) určitě ti poradí kdo mu to poradil a bude ;-)A z toho překlepu si vůbec nic nedělej ,nejsi sám a je to aspoň veselé ;-) :-D

na stříbro můžeš určitě použít citronku a narovnáš ho když ho dáš mezi 2 puky :-) 8-)

Mezi dva puky to nestačí jen dát, musíš po tom ještě klepnout ;-) :-D

Šétrně, jedlou sodu, ale netlačit, jen přejíždět mezi prstama, taky to vezmi destilkou a klidně to namoč na dýl a pak když to dycky vyndáš tak párátkem a dloubákem do ucha očisťuj, párátkem netlač. A nenarovnával bych ho, je pěkný takle 8-) ;-) ;-)

To zní snadno, teď ještě sehnat ty puky. Snad nepraskne. Na toho tumana juknu. Díky.

cemente ty jsi hroznej hnidopich :-D :-D :-D ale máš pravdu,napsat jsem to mohl,už vidím jak ho dal mezi 2 puky a za půl roku zjistil že se nic neděje :-D :-D :-D 8-) :-P

:-D :-D lonere taky by jsis určitě do mě rypnul ;-) :-D No a já bych ho taky nerovnal ,nechej ho tak ;-) To vždycky kámoš něco rovná a pak mu to prdne, i když mu říkám ,vole nerovnej to prdne ti to :-D

Když se na něj tak pořádně dívám,tak tenhle by ti neprdnul ;-) stačí když si poskladaš několik vrstev alobalu, dát je z každé strany mince a přez dvě prkýnka jemně klepkat ,dokud se nenarovna ;-)

Prdim na to, ja mam smulu, me by prdnul.

Máš recht ;-) :-D

Já už Agéčka nerovnám,páč i mezi pukama mi ruplo :-/ ;-)

Díky moc všem, pánové. Zase jsem o neco znalejší. Ještě par let a bude ze me detektorář. 😀 Zatím to mám jen tejden, ale uz teď vím, že koupě detektoru byl dobrý napad.

Detektorařem se staneš srdcem a ne léty ;-) :-D

Puky jsou dobrý tak na kalhotech, lepší křivej stříbrňák než ruplej. Do teď jsem čistil citronkou, ponořit, sledovat a opatrně čistit. Jak začne červenat tak z citronky ven. Soda je jak hadrák, spíš leští a je po patině. Po pokusech s chelatonem už jinak čistit nebudu. Je to sice pomalé ale jisté :-D

Super, tak ja to zkusim. Jen jeste, ta citronka je redena, ze?

Kupuju u vietnance tu v tom plastovém citrónu a neředím

Tak tu mam doma. O vikendu Karlika vykoupu, snad mu to prospeje

Ale,jak začne citronka zelenat,tak to vyndej a pokud je ještě potřeba,tak proces opakuj ;-)jinak to pak dávám do destilky :-)

Copak mezi dva puky, dej ho mezi půlky... A potom jdi do domu hrůzy :-D ;-)

:-D :-D

;-)není špatný ty puky,nebo hoblovaný deštičky namastit,aby se nesekl,já to dělám ve svěráku,utáhnout,povolit,tohle by mohlo projít,ohyb není velkej. :-)

No, tak ted jsem na vážkách. Osobne bych ho rad srovnal, ale nerad bych nadelal vic skody nez uzitku. Jeste to zvázim. Diky za rady, cenim si jich.

Tož každý máme ty svoje metody :-D někdo má silné sedací svěrače :-D někdo má běžné doma dva puky ... :-D Teď už záleží na tom,podle které té rády si to sám dodr..š :-D :-D

Dávám do destilky,klidně na několik dní-každý den měním a jemným kartáčkem otírám to co povolí.Trvá to déle a výsledky jsou dokonalé-pro dokončení používám tkaninu na číštění stříbra ;-) ;-) ;-)
S citronkou musíš opatrně-když je to nutné používám kyselinu citronovou do deci vody pár krystalů na špičku nože. ;-) ;-) ;-)

Dobrý, zatím to máčím v tom olivovým oleji. Citronky se trochu bojím.

No nechci ti radit ,nebo zpochybňovat to nakládání do olivového oleje ,já to kdysi taky dělal :-D Do olivového oleje ,se nakládají ale jiní králové ;-) takzvaní hermelíni :-D.Nic nepokazíš , když si koupíš normální perlivou vodu neochucenou a do ní to vrazíš a zavreš ;-) Perlivá voda obsahuje malé množství kyseliny uhličité a ta rozpouští různé minerální usazeniny ,které bývají zažráné i v krustě třeba mince. ;-)Tohle je jen na ráda ,když se někdo boji použít citronku,nebo cokoliv jiného. Občas to jen vytahneš a kartáčkem na zuby ošušníš ;-) :-D funguje to i na bronz a neporuší to patinu ;-)

A jací králové se nakládají do oleje? Hermelíni mi nic neříká. To jsou starší než Karel VI nebo mladší? Ale řekl bych že starší, když hermelíni. Tu perlivou vodu vyzkouším taky.

Čím starší hermelín tím lepší,ale nesmí před tebou začít utíkat :-D Jo a už ho nech v tom oleji ,teď už je to zbytečně mastné ;-) leda až dalšího pokud najdeš :-D

:-D :-Djo,takovej živější hermelín,musíš před konzumací omráčit,ale šetrně,jinak po tobě půjdou ochránci :-D :-D

Docela jsem dostal chuť na naloženýho hermelína. :-D

:-D :-D :-D Kvasak má pravdu ;-) je vidět že je gurmán a k živému organizmu se chová humánně ,tak to má být :-D :-D Dal bych si fčíl grilovaného ;-) :-D

:-D :-D :-D

:-Dřídím se heslem,když se to hejbe,sežer to,když se to nehejbe,počkej až se to pohne a pak to sežer :-D :-D :-D

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru