Staré lahve

Lesní nálezy po nezdařené očistě

Nedávno jsem žádal kolegiální rady, jak vyčistit nalezené lahve. Zkusil jsem leccos, ale je to marné, resp. s kolísavým výsledkem. Vzdal jsem to, abych se nestresoval.... Tak jsem do lahví nalil nějaký modrý koncentrát na čištění oken, aby nebylo vidět, jak se mi to pucování ne-povedlo.

První lahev je tzv. mělnický kalamář. Tvar lahve má dlouhou tradici. Tahle lahev bude zřejmě poválečná, z tzv. Školního statku Mělník. Víc se mi zjistit nepodařilo.

Druhá lahev je od Griotky. Vyráběl ji Ludvík Vantoch v Nymburce, podrobnosti jsou k dohledání na netu, tak je sem kopírovat nebudu.

Třetí lahev je z již neexistující královéhradecké likérky Kord. Nápisy jsou v angličtině, tak tipuji nějakou poválečnou vývozní šarži. Pro jazykově nevybavené přidám i překlad horního nápisu - Federální zákon zakazuje prodej nebo znovuužití této lahve. Čertví proč...

Poslední dvě fotky jsou z dnešního rána, v noci lehce nasněžilo. A když se tu tak probírají ty fotky, tak tyto vytvořil objektiv 40-150mm, ohnisková vzdálenost 150mm, clona 4,5, ISO 100. Postprodukce - pouze ořez.

Mělnický kalamář
Mělnický kalamář
Vantochova griotka a.
Vantochova griotka a.
Vantochova griotka b.
Vantochova griotka b.
Hradecký Kord a.
Hradecký Kord a.
Hradecký Kord b.
Hradecký Kord b.
Hradecký Kord c.
Hradecký Kord c.
Dubnová květena a.
Dubnová květena a.
Dubnová květena b.
Dubnová květena b.
3 hlasy
3 hlasy

Komentáře

Lahvičky krásné, příspěvek moc zajímavý ale já myslím, že bez toho Listerinu by to bylo lepší. Ať jsou jakkoliv poškrabané - můj názor.
Ta sedmikráska nemá chybu ;-)

Romane, ty lahve mají uvnitř takový šlem, že to bylo na fotkách fakt hnusný. A mě se to prostě nepodařilo odstranit, no... Přišlo mi to s nějakým "nálevem" lepší, když už jsem si i pohledal, co jsou lahve zač. Tak omluva pro tvůj jemnocit
:-D

Jasně, já to chápu Honzo. Jinak moc pěkný, včetně textu, zajímavé.

pěkný,za palec ;-) 8-) skoro jakékoliv skleněné lahve jsou jako objekt vhodný k focení naprosto na pič* :-D :-D :-D

Lonere, díky... Oceňuji upřímnost :-)

;-)pěkný lahvinky,na toho mělníka bych měl mít někde etyketu. ;-)

Do lahve strč kousek namydleného hadříku. Poté vyndej z orchidee nebo odjinud bambusovou tyčku. Tou tyčkou přitlač hadřík ke skle uvnitř a vyčisti. Uvidíš, že půjde, neznám láhev, která by nešla, sám jsem to vymyslel. ;-) pouze u hrdla to je těžší, bambus. tyčka se neohýbá.

Kolego cumlavý :-D :-D Já to šťoural vším možným... Nejlepší byl hadřík na svářecím drátu. Ten pak v lahvi ohneš, jak je třeba. Jenže ty lahve mají takový bílý povlak. Některá víc, některá míň. Zkoušel jsem i ocet s pískem. Kdykoli jsem šel do kotelny na cígo, šejkroval jsem. Marně. Tak jsem to vzdal, vyplácal jsem mrtě různé chemie. Možná jsem být víc trpělivý, jenže jsem cca po čtrnácti dnech "nálev" vylil a zkoušel jiný...
A vono prd :-(

Aha, já jsem nekoukal, kdo napsal příspěvek! Tak to asi nic, no. Není ten bílý povlak od mrazu, jak ležely venku? S tím nejde nic dělat. Já mám na sklo smůlu. Vše, co jsem našel bylo poválečné nebo max. neznačené lékovky.

Nevím, že by mráz takhle poškodil sklo?? Spíš mi to přijde jako nějaká usazenina, za ty roky v lese :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru