Velké Zklamání

Jak se hroutí sen

Řekl bych, že asi každý hledač má svoji vysněnou lokalitu, na které by se umával k smrti. Také mám jednu takovou...políčko nijak velké, ve vesnici na hlavním silničním tahu. Dříve tam samozřejmě vedla císařská cesta. Občas jsem jel kolem a říkal si, tady to bude bonanza. Ty bláho, tady bude halda nálezů, to se ani nestačíš od nálezů zvednout, to můžeš hledačku absolvovat kompletně v kleče... Díval jsem se do starých map a zástavba tam nebyla žádná. Roky jsem na to myslel, jestli to vzít legální cestou a pokusit se přesvědčit majitele, že nenadělám víc škody než krtek nebo si počkat na volný čas a pořádnou mlhu. Ta druhá možnost se stala skutečností, vyjel jsem si po setmění na jednu loučku a cestou přišla taková mlha, že by i Rákosníček záviděl. Okamžitě jsem změnil cílovou destinaci a vyrazil na dalekou mlžnou cestu a modlil se, aby byla mlha i na daném políčku. Tak, mlha byla, ale pouliční světlo bylo silný soupeř. Dvakrát jsem projel okolo a nakonec se rozhodl to prubnout. Taková příležitost, kdoví, kdy to zase vyjde. Jako velkou chybou se ukázalo opomenutí sluchátek, na silnici byl takový provoz, že jsem skoro detík neslyšel. A když nic nejelo, byl jsem zase slyšet moc. Ale statečně jsem pochodoval a máchal detíkem a nadšení ze mne vyprchávalo...Záblácený, mlha mě promáčela, vyštěkávali mě okolní psi (na ty jsem při svém okouzlení políčkem nepomyslel), kamiony vydávali děsivý lomoz a po stříbrňákách ani vidu ba ani slechu... Prošel jsem tak třetinu políčka, víc k silnici pod lampy jsem si netroufal. Přes nánosy bahna na rukavicích jsem skoro nepoznal, co jsem to vlastně vykopal. Ale tušil jsem, že bonanza bude mít název Velké Zklamání. Když jsem doma pod světlem čistil nálezy, skoro mi bylo do breku. Tak moc jsem měl velká očekávání. A pak h...o. Pro odlehčení bych chtěl poukázat na stav českého vozu (Škoda Favorit) v porovnání s německou kvalitou (Mercedes)... Akorát nějakej trouba nechal u meďáka pootevřená okénka a nejde mi vydolovat bahno ze zadních sedaček... Tak přeji krásné svátky a také aby vaše vysněné lokality daly více než moje.
9 hlasů
9 hlasů

Komentáře

No, a máš to za sebou :-D

Tak to já to měl teď naposledy přesně obráceně. Roky už jezdím okolo několika polí do práce a vždy jsem si tak nějak říkal, že by to stálo zato se tu někdy pořádně porozhlédnout. Postupně jsem některá z nich ozkoušel, ale nepadlo tu nic moc světoborného. No a jelikož některá z těch polí zemědělci zapomněli zorat, teď v sobotu jsme je s tatíkem a Aldem zas krapet otestovali... a byla z toho jedna z nejlepších hledaček, co jsem zatím za ty čtyři roky, co hledám zažil. Krabička na nálezy byla tak plná, že skoro nešla zavřít, padlo 14 mincí, z toho 3 silverka, nějaká brož, hrst knoflíků a plomb, Alda si kopnul parádní pečetítko a k tomu tuším odznak střelce kavalerie... no prostě paráda !! Škoda jen, že nás odtamtud vyhnal déšť, takže momentálně jsou tu všechna pole nechoditelná... :-(

to Emersonskej - tak to hluboká závist, pane...ale samozřejmě gratulace k pěkným nálezům.
Možná dám ještě svému políčku jednu šanci, říkám si, že není možné, aby tam něco nebylo...
Ať se daří ;-)

Prospektor : Určitě bych mu ještě šanci dal. Ono je to totiž všechno jenom o štěstí a i když to člověk zkusí za místě, kde už byl předtím x krát, stejně ho to dané místo kolikrát dokáže příjemně překvapit.

;-)dobrej autopark. :-)Na auta?tlkové mytí :-D :-Dvem injekční stříkačku a tryskej ;-)

Teda mistře, to mě nenapadlo...budu muset zkusit. Díky za dobrou radu ;-)

:-D :-D :-D :-D

Nezapomeň zavřít okna ;-)

Pánové, vy mě přeci jen trochu trápíte, ještě mě to nepřebolelo.. :,-(

Ale jdi ty. Tak to halt vyjde příště no... :-)

Čím víc plánuju, tím hůř to dopadá. Poslední akce byl kombinovaný prostor, kus proti vodě od keltského oppida a podle kronik místo srážky Rusů s Francouzi roku1813. Tak jsem se viděl, jak do jedné kapsy sypu statéry a do druhé zlaté dvacetifranky. No, zkrátím to. Hezké nábytkové kování a nejblíž ke zlatu byla stará dobrá sockačka. Ale bylo hezky. :-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na tomto webu účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru