Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Potřebuji poradit od čeho jsou takové ty malé, asi AL víčka s dírkou. Pořád to na polích nacházím. Na EQ800 to má ID 15-18. Myslím, že to je od lékovek, nebo postřiků, ale nevím.

Hlásím první letošní klíště :,-( :-/ No to je brzo :-O FUCK

Nám tady začali lítat mouchy.... je čas na repelenty 8-)

hlídejte se chlapi, ta zkurvená borelka dokáže člověka pěkně dostat do kolen a léčba u nás žádná není... vím o čem mluvím, neboť vás ti již půl roku sleduji jen z postele a podle všech doktorů jsem absolutně zdráv.....našel jsem po letech jednoho doktora u nás a snad mě z nejhoršího dostane ven, tak jak se léčí v německu...
Dříve jsem byl v terénu i pětkrát týdně na hodiny a hodiny a také kilometry, dnes ty hodiny a hodiny proležím a jsem rád, že dám pár metrů...
Tak si držte ty mrchy od těla. jak se ukáže flíček, rychle zaléčit ATB. V pozdním a chronickém stádiu z vás udělají jen hypochondra...

https://www.borelioza.cz/cs/ke_stazeni/?

A rekord mám třicet za dvě hodiny a jednou osmnáct za průchod loukou s vysokou trávou :-/ :-/
Naštěstí přisáté žádné, všechny jsem sundal včas...

Já včera dvě, ale už se zase pravidelně kontroluji, tak jsem je sundal hned z nohavic :-/

Ano, uz před 2 tydny jsem ho sundaval ze psa... :-/ Jen doufam, ze jich nebude zase tolik jako loni, to jsem jich chytnul asi 8. Pritom kazdej rok max 1-2.

Já loni cca 6kusu :,-( A to si při kopání dávám pivo, potírám se hřebíčkem,octem,nenosim už ani kraťasy a nosim jich čím dál víc :-/ A když jsem marodil s podezřenim na boreliozu tak mě v práci měli za simulanta a to jsem příznaky měl.

Vyzkoušej ještě fenykl. Nosím v každé boční kapse u kolen jednu ponožku a v ní nasypaná, nadrcená semínka. Než jdu ven, pořádně je promnu aby voněla, během sváči je promnu znovu a loňského roku ani jedno. Může to být náhoda, očkování to nenahradí, ale znechutit jim savost a cestu do ráje žranice je nutností. Je dobré i na konci nohavice u bot, nosit gumičku, třeba hajzl leze, ale nemůže dovnitř. Na povrchu se dá ještě chytit nebo setřást, jak už je uvnitř, radostně se mrcha zakousne. Pokud ho chytím, ne do holé ruky, ale do papírového kapesníku, má hned zaživa kremaci, aby si ještě užilo alespň trochu radosti. Proč a k čemu je Bůh stvořil, jsem za celý život nezjistil, je to záhada. K čemu jsou klíšťata, komáři, klošové a další podobné mrchy dobré, prostě dodnes nevím.
;-) o:-) o:-) o:-) :-D

Bůh netvoří z dlouhé chvíle, ale z předem dané příčiny.
Tudíž: klíšťáci jsou zde proto, aby jiné živočišné druhy hladem nezhynuly. Např. různé druhy hmyzu a všelijaké ptactvo nebeské i pozemní.

Bůh je rafinovaný!
(Albert Einstein)

Kdo by takové svinstvo žral ! Možná se jedinci najdou, ale k zasycení to nebude a kolik hnusných noh to má, příšera zlá. :-( A k tomu výroku Alberta Einsteina bych doplnil : Ale ne dokonalý ! Nechci ho urazit, ale podívejte se kolem sebe, kolik neřádů se zde najde, nejen mezi zvířaty a ostatními živočichy, či hmyzem. ;-)

Jsou čím dál víc agresivní. Nikdy jsem žádné klíště neměl, prtze chodím do lesa většinou řádně namazaný a loni v létě dvě. Notorici nepříjemní brrrrrr :-D

Máš pravdu, není to vůbec žádná legrace, následky jsou fatální. Nikdo je nemá rád a pokud je někdo vlezlý jako klíště, je to skutečně nepříjemná osoba. Na ty ale, fenykl nezabere. :-/ Přeji všem, aby vás minulo nakažené klíště. Opatrnost a ochrana před nimi, jsou na prvním místě, léčení, jak popsal Somira, trvá a nemusí se to podařit zcela. Švagrová pracuje v laboratoři a ta by mohla vyprávět velmi smutné příběhy. Tady neplatí : malý, ale šikovný ! Tady platí : malý, ale svině neskutečná ! Cucflek od tohoto tvora znamená jediné, průser s následky ! Bojujte ze všech sil a chraňte se všemi způsoby. Najít klíště, může být to poslední, co jste kdy našli. A to se může lehce stát každému z nás, chudý, či bohatý. Naprosto jedno ! Prachy jsou vám pak taky k hounu. Není to strašení, je to holý fakt. Tak do nich !!! ;-)

Máš recht. Vždy je lepší být zdravý a bohatý než chudý a nemocný ;-)
Nechci to zakřiknout ale na mě nelezou.
A to trávím v přírodě mraky času neb všechny moje zájmové aktivity jsou spojeny s pobytem v přírodě (pes, ryby, houby, detektor, 1x ročně vandr a nocleh v trávě).

Rozhodně je tu řešení ve formě B-vitamínu.
Je prokázáno, že zvýšený obsah „Béčka“ v krvi klíšťata odpuzuje a proto:
Pijme pivo s bobkem, jezme bedrník - nebudeme stonat, nebudeme mřít.

Klíšťata jsou potvory nepříjemné, loni jsem díky nim přišel o psa. Dalšího už nechci, je to celkem šílené :-/

Taky jsem to zažil, snad horší už je jenom, přijít o dítě. Obrečel jsem ho tak, že už to nikdy nechci opakovat. :,-( :-(

Nestraš, Coural jsem dnes v lese celý den. Jestli se ty potvory přisály, budou mít dnes levnou opici 🐒

Ahoj Enrico, dovolím si poznámku k mladým kokotům, pře měsíce jsem vyhazoval z osetého pole manželský pár 55plus :-)

55 plus je končící puberta a začínající demence :-P :-P

:-D :-D a oni Tě poslechli? -- asi jsi jim něco překazil. :-D :-D
Teď vážně. Včera jsem objížděl pár polí a na jednom zasetém, kde už bylo obilí asi 7.cm. vysoké, byli 3. kolegové, každý měl na rameni rýč. Od polní cesty a svého auta byli vzdáleni cca. 300.m.
Já měl oblečené monterky a šel jsem jím naproti, jen ze zvědavosti.
Když mě spatřili, jak se k ním blížím, odložili detektory i ty rýče a čekali asi, co se bude dít.
Pokračování později, už tak je to dlouhé psaní.

Hale byl jsem nabitý pejorativy, a potom jedna věc je hledat na osetém a druhá je hledat na osetém u hlavní silnice kde za minutu projede dvacet aut. :D. Tak to pak jsou idioti na druhou.

Vrchol debility je se s tím natočit :-P :-P

Včera jsem viděl to stejný, odjížděl jsem z hledačky a kousek od místa, kde jsem hledal na louce, oseté pole a tam blbec hledá a kope, chtěl jsem zastavit a zmrdat ho, ale předjížděli mě policajti, protože nedalo byla bouračka. Fakt kreténi ty lidi :,-(

Všechny vás zdravím. Nemohu spát tak brouzdám po lovci a našel jsem tady nedavnou diskuzi. Chtěl bych se vyjádřit k tomu chození v osetém. Myslím si, že máte pravdu. Chodit v osetém by se nemělo a to ať už z etického hlediska tak z pověsti nás hledačů. To co tady napsal enrico si mohl odpustit. Jsme přece kolektiv lidí se stejným koníčkem a né nějaké babky ze sousedství, které na sebe nadávají přes plot. Když tady někdo udělá něco špatně, může se mu to normálně vysvětlit. Ano, já jsem byl v osetém také, a to asi 3x s tím že 2x to bylo po domluvě s majitelem (jsme malá ves, kde se zná skoro každý s každým a není problém se v klidu domluvit). Jsou na světě mnohem horší věci, než procházka po osetém poli.
Co třeba takoví pejskaři co chodí po osetém se psi, těm nikdo nevynadá, protože taky proč by to někdo dělal. Chudák pejsek, musel by být zavřený doma.
Jak si tak čtu komentáře, tak pro lukegosse je oseté pole asi posvátné místo, ale jak už jsem se zmiňoval, není nutné aby jsi hned ostatní urážel a dal jim "kopr" (také jako mě)
PS: Nechci si zde budovat nepřátele. Prosím neberte tento komentář nijak zle, děkuji ;-)

Na to je pozdě, kopr dostaneš. Zabijem tě :D

:,-( :-D

Nemohl jsem si odpustit,sem napsat doslovně:Že mladí kokoti hledají v zasetým a ještě si to natáčejí.Nelíbí se mě to.Hází se tím špína na nás na všechny.Nechodí se osetý prostě.A HOTOVO.KONEC-není se o čem bavit o:-) o:-) o:-)

martiine,
choditi v zeleni je špatně a když si pak "někdo morálně zaostalejší" někde - třeba zrovna tu - přečte, že to zase takovej problém není, že se do 10cm může pole devastovati a bude žíti v představě, že nic špatného nečiní - a to je zle
- i přes domluvu s majitelem - upřímně - jak se ti tam hledalo?? to zelený ti tam nevadilo?? užil sis to?? mě neříkej, že ani na vteřinu sis neřekl, že by bylo lepší hrabati někde na "čistým"
- a k tomuto - nevím, jak to nazvati - sdělení, postoji, argumentu, ....

"Jsou na světě mnohem horší věci, než procházka po osetém poli."

- z tohoto tvého prohlášení je tedy zřejmé, že je to pouze "malý zločin", je tedy jasné, že to úplně "košér" není.....
- a jestli šráká po zeleném poli pejskař, zedník, umělec nebo prezident, /můj názor na tyhle "lidi" znáš/ tak to sou pro okolí "jen" jakýsi "anonymní" osoby, kerý "nikam" nepatří, ale vidí-li někdo v osetém postavu s detektorem a rýčem, tak to má úplně jinej pohled přihlížejících a potom padá ta už i tak dosti neslavná "popularita" na naši celou obec
- a docela mě překvapuje, že názor - lízt do zasetýho - tu zazněl již několikráte a byl prezentován, jako zcela normální a běžný úkon
- asi tak jako choditi do lesa se sekeromotykou a podobnými zhovadilostmi

lukegoss: Však jak jsem psal, já to naprosto chápu, že je to špatně. Jen jsem chtěl říct to, že když sem někdo přidá nějaký příspěvek, z kterého se dá poznat, že hledal v osetém, tak je dobré mu to rozumně vysvětlit a nikdo se u toho nemusí nijak rozčilovat. Záleží pouze na něm, jak se k tomu postaví. Když to bude někdo rozumný, tak je vše ok. Když se k tomu někdo otočí zády a nebude to respektovat to už je jeho svědomí. Jak jsi tady psal, že když sem přijde někdo "morálně zaostalejší" tak lepší bude, když uvidí přátelské diskuze, než nějaké nadávky atd.
To přece chceme. Táhnout zde všichni za jeden provaz a ne za zrezlý řetěz, co se pomalu rozpadá.
Abych řekl, já jsem na mích posledních příspěvcích měl nálezy z osetého. Hledal jsem na louce, začalo pršet, ale nechtělo se mi jít domu, to bych zmokl a mému detíku by to taky moc neprospělo. Vedle mě byl takový remízek (v osetém poli). Schoval jsem se v něm, než přestane pršet. Když přestalo pršet, vykoukl jsem ven uviděl jsem tu nadhernou duhu. No a příběh už asi znáte. Prostě mi to nedalo. Jestli jsem tě tím nějak vnitřně rozhořčil, tak se ti omlouvám. ;-)

Martine...ty to furt nechápeš.Já osobně jsu hlavně nočňák,pole co jsem jsem chodil do teď je z půlky s podzimu oseté,je tam výrust cca 10 cm v řádcích něčeho a zrovna v těch místech mám pěkný stříbrný kolečka a teď musijou být další pěkně nachystaný na signál.Ale dojdu k tomu zasetému a prostě dál nemůžu.Za první mě brzdí moje morálka a za druhé jak to bude vypadat to pole až půjde někdo okolo...zaseto a volný fleky-Á řeknou si-zkurvení hledači.A tak to pude dál a dál,pak se provalí třeba nějaký vykrádání a tak dále a za chvíli tu máme zákon made in BUREŠ!! VŠICÍ KRADNÚ A TY KUJVY JEŠTĚ NA MOJIM.A jsme všici v řiti.A dopadneme jak na tomhle videu
https://youtu.be/aTtKtMljLZA

A co jako nechápu? Vždyť jsem tu asi 3x psal, že to moc dobře chápu. Ale jednu věc opravdu nechápu. Nechápu, proč by se měl nějaký kolemjdoucí starat o to, jestli jsou v poli volný fleky. A vůbec by mě jakožto kolemjdoucího nenapadlo, že je to od hledačů. První co každého napadne, je to, že to udělala zvířata.
Nevím, už mě to nebaví komentovat. Vím, že jsem tu diskuzi začal já, ale už mi to přijde trapné, vždyť vlastně ani nevím, jaký to má smysl. Vlastně ani, nevím proč se tu stále dohadujeme. Vy říkáte, že je to špatné, i já říkám, že je to špatné. Tak o co jde? o:-)

Teď je doba že první co je napadne je hledač.Bohužel...Už to nebudem řešit to nemá cenu.Ať se daří.

Já osobně si to nemyslím a vím, že nejsem jediný. Už to také nechci řešit. Ať se daří též. ;-)

no, zrovna mě se omlouvati nemusíš, vo mě tu přece nejde...
- a vysvětlovati rozumně těm nepřizpůsobivým, že se do osetého neleze, to mi přijde jako rozumně vysvětlovati, že když ide z hajzlu, že si má utříti řiť.....

Zdravím priatelia, tak hlásim, že Gallienove antoniniany sú už zlúčené do jednej kolónky www.lovecpokladu.cz/detail-mince?id=4350 , zároveň sa ospravedlňujem, ak boli niekomu odobrané body za hlasovanie (mne tiež zmizli body), ale inak sa to spraviť nedalo...

Dobrý počin pane kolego!!Ale ty body to je neodpustitelné!!! :-D :-D

jelikož se v tom vůbec nevyznám, tak jsem o žádné body nepřišel :-D :-D :-D :-D :-D

Řekl bych, že spousta lidí tady je na tom stejně, ale o body přišli :-D :-D :-D

p. Tovarnik - :-D :-D :-D
- než ste tu nadatloval tu Vaši nehoráznost, už je měli 3x zpátky :-D


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru