Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Nejdou nahravat nalezy, problem zjisten vcera :( :,-(

Nemáte někdo problém s nahráváním fotek do nálezů? Včera mě to nešlo s kompu a dneska už mě to nejede ani z telefonu. Píše mi to, že nevyplňuji povinné údaje, což samo dělám. Nemohl by být v spíš problém ve velikosti fotek? Mám je 5 mega je to moc? Ale to jsem měl vždycky, tak nevím.

áno, je nově spuštěný filter kvality fotografií, kdo nafotí v raním oparu, lebo letecké snímky, pod vodou, s klepetama, 2h, atd., ten nenahraje ani prd

Já fotiim iba rypáky ošípaného.

Taky mi nejdou nahravat nalezy :-(

Píše to bludy o povinných údajích, že?

pokud je to mince, je tam nově povinný údaj - průměr po očištění. taky jsem to přehlédl...

Mě nejdou nahrát artefakty

Dneska mi od Minelabu přišel email a mame nové video detíku Vanquish

Ano mě taky.. ale rád bych aby mi někdo vysvětli jak se soutěží, má se sdílet obrázek s tagem ale nevim jak má vypadat a skym sdílet s minelabem? Může někdo vysvětli dííík :)

To bych taky rád věděl...

Chtěl jsem se zeptat, jestli mám jenom já divné zážitky z hledaček, nebo máte taky podobné zkušenosti. Včera večer se nade mnou vznášel dravec a v zobáku se mu houpal had, a dnes mě v lese oslovil člověk, měl dřevěnou nohu, byl silně na plech a zeptal se mě jestli bych ho neodvezl do Vizovic. Podotýkám, že jsem z Ivančic. Nevím, kde se v tom lese vzal, ale vzal jsem ho do Bránic na vlak a jako správný křesťan jsem mu dal na vlak, i když si nemyslím, že by následně nějakým vlakem jel. Dřevěnou nohu měl, ukázal mi ji. Tyhle divné věci se mi stávají jenom když zapnu detektor, co s tím mám milá Sally dělat?

No to já jeden mám, a to dost hardcore, byla to moje první společná hledačka, seznámil jsem se s pánem co údajně je zkušený hledač, jsem dost militantně založený a často u sebe nosím pistoli , ten den jsem jí u sebe neměl, pán vypadal jako

padesátiletý němec z filmu pro dospěle až z něho šel strach, hledáme hledáme proběhla hodně divná konverzace, z jeho strany až dost úchylná, najednou se ohnu k signálu a když zvednu hlavu tak vidím jak mi míří revolverem na hlavu, v hlavě jsem si odříkal zdrávas maria, a asi po deseti sekundách ticha mi řekl ˇˇKoukej co jsem si koupil na sebeobranuˇˇ no já jen mlčel, snažil jsem se zachovat dekorum, odvezl ho zpátky domů a už jsem ho nikdy neviděl, s detektorem mohl jít tak 2x za svůj život protože byl úplně mimo a nevěděl základní věci co každý hledač zná po dvou měsících hledaní. Já to říkám jen tak že nikdy nevíš na koho natrefíš,..Jsem docela rád že jsem neskončil mrtvej nebo ošoustanej....

:-O :-D :-D

Tvl. to jsou vjeci! :-O :-D ;-)

Odcházím po setmění z lesa, když za mnou se vynoří srnec. No, srnec to nebyl, byl to chlápek, co potmě šel mezi stromy cestou-necestou. Před časem jdu po téměř zaniklé lesní cestě, opět se již setmělo. Náhle vidím na větvi viset bundu. Nikdo nikde. Šácnu ji. Uvnitř mobil a pár věcí, vše mizivé hodnoty. Vše vracím do kapes zpět a mám se k odchodu. Za chvíli potkávám majitele bundy. Ptá se mě, co v lese dělám. Odpovídám. Ale jeho jsem se na účel pobytu v temném pustém lese, kudy už ani žádná normální pěšina nevede, raději neptal. :-)

Možná se chtěl jen v klidu oběsit, a tys ho vyrušil.

No, kdyby měl v ruce lopatu, tak je to jasné! :-O

Dobrý příběhy, já klokrát hledám v lese nebo na okraji i v křovích a někdy prostě vyběhnu z křoví na cestu a viděsim nějakou skupinu lidi no.

Ahoj chtěl bych se Vás zeptat mám LP zero 30ku a na cívce mám nasazen plastový kryt myslíte že to má vliv na hloubku nebo citlivost?

Na funkci inseminátora,to vliv má,na hloubku néééééééééé. ;-)

na funkci to vliv nemá .... ;-) ;-) ;-)

Ahoj

Kdyby se někdo chtěl mrknout na válečné nálezy, udělal jsem z dosud nepublikovaných další video...

https://www.youtube.com/watch?v=nA-oq-RDETQ

Pecka ;-)

yes sir ;-)

To můžu. Pěkný kousky Sire ;-)

Super nálezy Sire :-)

Ahoj, moc pěkné ;-)

Tak ako to bolo u tej Prochorovky? Čo je pravda a čo mýtus?
https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/16161262.2019.1606545
https://militaryrange.com/prochorovka-nebyl-nejvetsi-tankovou-bitvou-historie/
http://www.panzernet.net/panzernet/stranky/bitvy/zitadelle.php
https://defenceindepth.co/2019/06/07/in-pursuit-of-prokhorovka/

Ať už to u Prochorovky bylo jakkoli já souhlasím s tím že ne Stalingradem ale právě tady začal konec megalomanské myšlenky zvané třetí říše.... A že rudá armáda v této fázi války disponovala spíše kvantitou než kvalitou je známá věc :-)

Je to docela zajímavé. Co jsem vyčetl z tvých odkazů, tak dnešní spor je hlavně o to, nakolik šlo o nějakou strategii z ruské strany, zda to nebylo jenom prosté přečíslení bez ohledu na množství padlých vojáků a ještě se sporným výsledkem (poukazování na tohle se v současném Rusku zřejmě moc nelíbí).

Zdravím dámové a pánové. Dnes se mi při slučování panovníkú Friedrich August III.(I.) (Sachsen) (1763–1827) a Friedrich August I. (1806-1827) povedla nemilá věc. Omylem jsem zrušil zařazení u 1 pfennigů. Pokud máte někdo v nálezech, případně na to narazíte v neurčených na liště, zařaďte prosím pod č.4258. Ď. T.

Případně, pokud je tam hlas admina a nejde změnit zařazení, prosím o zaslání odkazu na minci do obálky.

Něco málo z "druhého břehu" -

http://www.no-detector.info/wp-content/uploads/2016/12/nelegalni_archeo_cechy.pdf
http://www.archeologickamapa.cz/downloads/BZO/BZO2011_12.pdf

Už to pobírám o:-) Čumim na to v telefonu a nějak jsem nerozlišil, že jsou to dva odkazy. Díky!

Nenalezeno... Zaplaťpánbůh :-D

Musíš označit každej vodkaz samostatně, tedy extra! Nejni to tak bolestivý. To pervní dílko stvořil asi nějakej archeoradikál. ...

Nedostudovaný archeolog, zneuznaný spisovatel, fanoušek living history, evident mobiliárních fondů, kastelán na Hoře osudu, samozvaný ochránce kulturního dědictví, bijec detektorářů, nositel řádu zlomené cívky I. stupně, první svého jména, pan Roman Abušinov. :-)


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru