Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Zdravím mam dotas ako vymazat príspevky dá sa to niako dakujem

T musí admin. Mě není jasné ale proč? Nejseš sám, kdo o to žádá. Hledač něco najde a jak se ukáže, že je to přemyslovský denár, neolit, bronzovka nebo latén, tak hned, vymazat, prosím vymazat. To má nějaký důvod? Já doufám, že se v tomto případě pletu a chceš ty fotky jenom lépe nafotit do katalogu. :-)

Co ti na tom není jasné? Je ze Slovenska, a tam se za tohle může jít sedět natvrdo.

Jasně že je mě to jasné. Ale nechápu když je někdo ze svk a vyfotí nalez bronz a ještě ho vloží na veřejné stránky tak je tak naivní že už to X lidi nevidělo. To dotyčný nepozná sekeromlat? To je potom lepší nehledá.

A když už se mu stane taková "nepříjemnost, že vykope bronz a uveřejní ho, pak už je jediná cesta a to do muzea. A když v 0°52' začne spekulovat o vymazání, je z jeho jednání cítit cosi prohnilého a nadále situaci zhoršuje a poškozuje sebe, dotyčné stránky a ostatní lovce. A kdyby stránky smazali jeho příspěvek, podílí se na jeho zločinném jednání. :-)
V kuloárech se proslýchá, že na stole je připraven nový zákon o památkové péči. Určitě bude mít několik variant a jak známe náš pracovitý a poctivý zákonodárný sbor, tak bude několik variant.
Současný zákon zní jasně. Náš koníček je tiše tolerován, a z vlastní zkušenosti vím, že archeologové by Vám doma nějaké stříbrňáčky nebrali, přimhouří oko i nad středověkem pokud to nepřeháníte ale určitě je na.erete, když budete mít doma skříň bronzových seker.
A ještě k jedné věci. Detektorová prospekce se rozšířila masově. A z každou masovostí se snižuje kvalita. Stala se nám z toho módní záležitost, v současné chvíli umocněná korona prázdninami. Kope se moc a čeho moc, však víme. Odráží se to i na kvalitě příspěvků. Plno a já bych řekl, že jsou to děti, lovců vkládá šrot a ještě špatně nafocený. Jestliže je jim něco vytknuto ostřeji, tak si vyslechnete, že jsou to děti a máme se k nim tak chovat. Tak můj názor je, že děti nemají co kde lítat samotní s detektorem, už vůbec ne v noci a jestli je uvidím v oseté pšenici tak je pošlu znova do prdele. Odysseus.

8-) :-/ :-D 8-) 8-) 8-)


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru