Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Ahoj,lidi prosim poradte jak uplne zrusit svuj profil.diky

Ahoj. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví, nemůžu to nikde na netu najít, kde razili salzburští arcibiskupové svoje mince. Konkrétně v druhé polovině 15. století a během 16 století. Kdyby někdo věděl dík. Možná je to v salcburku ale nevím to jistě. Ale na stránkách seznamu mincoven a mincmistrů salzburk není.

v období které tě zajímá by se mělo jednat o mincovnu přímo v Salzburgu. Zde je nějaké info:
https://www.sn.at/wiki/M%C3%BCnzst%C3%A4tte_Salzburg
Ještě doplním že v článku zmiňovaná mincovna Laufen v Bavorsku ukončila činnost v roce 1200 a mincovna Friesach v Korutanech razila mince do roku cca 1340. Arcibiskup Eberhard II. (1200-1246) razil ještě mince v Pettau (dnes Pluj ve Slovinsku), v Rann (dnes Brežice ve Slovinsku) a v Reichenburgu (dnes Rajhenburg ve Slovinsku).

vyčerpávající článek, a obsahuje vše co potřebuji. Děkuji moc.

https://www.youtube.com/watch?v=JV1zCB4TZ_E

No když to říkáš tak asi jo ale obuvník by to mohl být ,na obuvnické kladívko to taky vypadá ;-)

Ahoj kolegové.Mám takový problém s určováním děl.granátů.Jak někteří víte,našel jsem v neděli 45 mm SSSR protitankový,ale když jsem vypsal novou kategorii,tak mi ho zařadili do kategorie Vše>II.Sv.>Munice>Děl.granáty.Nestálo by to za tu námahu tady,pokud se i díky a hlavně pyrotechnikům podáří určit druh a typ,tak jim přiznat tu novou kategorii a neházet to do jednoho pytle?U každého s prominutím přiblblého rozpadlého a kolikrát nečitelného knoflíku se tady handrkujem jestli patří do desáté nebo šedesáté osmé kategorie.Prostě mi to přijde dost omezený vůči tomu nebezpečnýmu svinstvu a nespravedlivé vůči těm například stopadesáti kategoriím u knoflíků. :-(

vari z toho si nic nedělej nedávno jsem zkusil navrhnout novou kategorii u tohoto artefaktu www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/len-ta-truba-247118/ a návrh mi byl zamítnut stejně jako prospektorovi :-D :-D :-D holt zdejší chytré hlavy budou i nadále na trumpetku pískat :,-( :,-(

Taky to tak vidím,některé kategorie jsou problé a přitom by to šlo.Dnes jsem si říkal,jestli se tady na to nevy.....u,už mě to tady nebaví.Platí tady dvojí metr.Proto už sem nic nedávám.Až ten granát,aby ,když byl tak pěkně zachovalej,tak aby ostatní viděli a dávali si pozor,kdyby jako já našli...Hele ,pěkná nábojnice.Než jsem to z pod kamene vytáhl.

příteli, to je moje práce - a kde jsi vypsal novou kategorii?? - však jsi to vrznul do WWII.
- kdybys zažádal o novou kat., tak by to tam - po jejím schválení, spadlo samo
- a nakonec je to tam v popisu určeno, tak nevím, jestli dělat novou kat.

A kdybych to vrznul do wwii,tak jsi určitě zjistil,že je u toho-sssr-45 mm-dělostřeleckýgranát-prititankový.A někdo chytrý tady to háže vše do wwii-děl granáty.Trochu málo na tolik různé munice z různých států.Je to hodně smutné,že se ty děl.granáty nedělí podle zemí.

Vari - na to, abych to dával do WWII. děl. granátů, na to sem chytrý dostatečně, ale víc už ne, abych to roztřídil dle typu a státu, na to by se musel najmout opravdu někdo móc chytrej.....
- a mi řekni, jak by to fungovalo, když je tu nějaká potvora vyhrabaná - vždyť se u nálezu dohadují, jestli je to vůbec munice, nebo kus roury z kamen - natož, aby se tu určilo, z čeho to vyletělo......a kdo by to z běžných určujících určil - jedině ten chytrej, což já zrovna nejsem
- a to bys pak měl např. rozdělit i WWII miny

A kdo by to jako pořád měl z běžných určujících určovat?Asi si nerozumíme.Já ten granát jsem sem dal až když mi pyrotechnik řekl co je to zač.Jestli sem někdo dává a zřejmě asi jo munici s otázkou co jsem to vyhrabal,tak je debil.Nápovědu publika u munice,pokud si myslím že je,tak nehledám a volám 158.

ty to myslíš tak, že co řekne pyrotechnik, tak tam se to přiřadí - na ty ostatní se vyprdnem a budem je dávat do munice
- tak jak sem pravil, zažádej o novou kat.

No není to tam,je tam vše, 2.sv.,munice,děl.granáty.To je trochu málo ,např.ruční granáty mají i zemi odkud jsou.SSSR,Německo a podobně.

to že se jedná o sssr 45mm, je popsáno v popisu nálezu a je to, jak pravíš, v děl. granátech - ve všech - z celé wwii
- to bys musel dělat na každej typ chlívek a rozdělit to na - německo, madarsko, itálie, polsko, sssr, .....a ještě na kalibr - a kdo se tu v tom vyzná, že by to bezchybně roztřídil?? - klarkon je pryč a mladý ani já to neumí......
- OK, tak navrhni novou kategorii - sssr - děl. granát - 45mm a budeš ho tam mít......

Pokud určí pyrotechnik zemi a období 1.sv nebo 2.sv tak to tam zařadit. Nic víc a když to bude nerozpoznatelné,tak do kategorie jen děl.granát.Asi tak.Jde mi o tu zemi a období.Pokud je to možné.Ruční granáty jsou taky rozděleny.

Zdar pánové ,mě osobně to připadá jako prsteny nějakých sedláku ,horní motiv je jako kosa no nevím ale ta postava mě to tak připomíná :)

ferry to je Baťa :-D :-D :-D

kolego, díky za napsání - opravdu těžko říci, je to takový hodně jednoduchý, ale zase u všech 3 prstenů stejný - ale taky myslím, že to má něco společného se řemeslem ;-) :-)

když se to určovalo,tak kategorie řemesla nebyla :-D

áno, to nebyla, ale o to tu teraz nejde, ide mi o ty symboly, které jsou na 3 prstenech - co je tam vyryto za podivnost ?? nikdo nic??

káčáku, Tobě sem pravil, ať se do teho nedrbeš, Ty jen hledej průsery, určuj a mlč!!! :-D :-D


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru