Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

přátelé, teraz sem dělal pořádky v sekcii - "pamětní medaile" , které spadají pod církevní předměty
- bylo tam zepár /asi polovina/ medailí "civilních" , které patří do "pamětních" a "výročních" medailí novověku
- pod ty církevní pamětní medaile spadají pouze medaile s nábož. tématikou a ne např. medaile za uzdravení MT z neštovic
- problém jest v tom pojmenování duplicitním ve více kategoriích - takže po zadání do vyhledávače je třeba dbáti zvýšené pozornosti při výběru patřičné kategorie - když vám něco vyběhne, podívat se, v čem je to řazeno
- toť vše, díky za pozornost

Ahoj všem :-)

ahoj ;-) 8-)

Ví někdo kam se ztratil Marcano? Nemůžu ho najít :-(

Odhlásil se z rozčilení.

asi slabší povaha :-D

Není to tak dlouho vážený kolego, co si byl taky nalomenej, že už to tu zabalíš 8-) :-D

A stále jsem.....

Vyděěržaj pijaněěr ... ;-) :-D

Nevím, nějak ho to semlelo.

Celkem jasne vysvětleno 8-)
https://youtu.be/Tk93LlJy8dU

Archiv K. H. Franka nalezen na zámku v Týnci u Klatov - https://ibb.co/HK2Hgts

Co je to historická cena? U nálezu z těch Králíků, se všichni ohánějí historickou cenou. Týpek dostal cenu zlata. Ale ještě nikdo, z těch co se jim to nelíbí nedefinoval historickou cenu a jak ji určit a kdo. Cena v aukci je spelukativní a ne historická. Stát by nálezci třeba i vyplatil víc ale kurňa kolik? A když najdu kel z mamuta nebo bronzovou sekeru, tak taky dostanu historickou cenu? Všichni se totiž baví jen o mincích! A co ostatní nálezy? Ty nemají cenu? Jejich cena je taky podle toho co kdo zaplatí na netu? A ještě jsou dobré hlášky typu" stát nic nevyplatil, všichni jsou zloději a tak my nic odevzdáme. To většinou píší lidé co stejně nic nikdy neodevzdají a používají vše jen jako alibismus. Ale hlavně je nikdo nenutí, že. K pozemku. Tady s Tucem souhlasím.Majitel pozemku, by něco dostat měl. S tím souhlasím.

.......Kapitolou samu pro sebe jsou vzácné historické unikáty, u kterých je hodnocen zejména jejich stáří, stav, počet dochovaných exponátů, historické a politické okolnosti vzniku numismatu, atd......tak v tom Národním muzeu bude asi banda blbců že to ohodnotili na 6 mega co? Tady furt plno lidí dává za vzor Anglii jak to tam mají vymakaný co se týče odevzdávání nálezů a odměn detektorářům a u nás aby to našinec odevzdal nejlépe bez nároku na odměnu a ještě byl rád že nedostane "klackem na hřbet" :,-( :,-( některé věci fakt dost dobře nechápu,třeba takovej Namor by podle vás měl dostat asi za ten nález brekteátů tak 60 kč za hodnotu stříbra ne? Když už nic jiného tak nálezce těch dukátů "obohatil stát" o 6 milionů a nevím proč by mu z toho neměla být vyplacena náležitá odměna

Namorovi bych dal 50% tržní ceny(popř. kulturně-hist.). 50% bych dal majiteli pozemku.
Menší nálezy bych nechával nálezcům, nechápu tu mánii vše nosit do muzeí, který evidentně nezvládaj položky zařazovat a skladnit. Navíc depozitáře nejsou nafukovací.
Zavedl bych povinnost každej nález posílat k dokumentaci. Pokud by mělo muzeum o nález zájem, opět vyplatit 50-50. Žádný desetiny z ceny kovu, žádný pohádky o prasatech, což akorát vnáší lež do bádání pro další generace, který už nebudou znát pozadí.

Tuco: To je všechno krásnej nápad. Jako z pohádky. Jenže Tvůj systém bude fungovat, když bude hledat pár stovek lidí a ne 50 000, že? Dokážeš si to vůbec představit? A z čeho se budou ty nálezy vyplácet? Z daní, co se vyberou od všech lidí. A co když s tím zbytek republiky nesouhlasí a nemyslí si , že by někdo měl přiživovat neodborným kopáním artefaktů a mincí. Budeš se divit, ale mě přijde racionální, že někdo hledá, nebo chce hledat na kšeft, je v tom rozumné jednání, to pochopím, ale nechápu, když někdo hledá jen tak, nezajímá se ani o historii, není ani spolupracovník muzea, a jen si honí na poli a na lovcích svoje ego.A těhle lidí je drtivá většina. Úplně mě tečou nervy, když někdo napíše, že se jde s detektorem vyprdět a při tom prdění zprzní třeba nějaké osídlení z doby keltů.
V momentě, když vyplatíš prvnímu člověku historickou cenu, tak se připrav na to, že bude republika jako povrch měsíce. Uvědom si, že žijeme v čechách.
Ty třeba věcem co najdeš rozumíš.Dobře. Asi věci fotíš, tudíž máš souřadnice. Ale 90% hledačů nepozná vůbec nic. Nula. Jednao velký ho.no A tyhle lidi chceš vypustit do terénu s vidinou zisku. No potěš koště.
Já tvrdím, že se zákon taky musí změnit. I to nálezné jsem ochoten připustit, ale ne že bude hledat někdo kdo je v oblasti detekce či archeologie úplný howado. Proto, by měli být kluby, pod patronací odborníka, a ten rozhodne co dál s nalezeným artefaktem, a co teoreticky za něj. Ale taky musí vědět kde kopeš.
Musám jít do práce. Končím. Všechno jsem odevzdal a musím se kur.a živit reálnou prací. :-D

Nálezy vykupovat a vyplácet jen v případech depotů/ významnejch artefaktů apod. Menší věci stejně odevzdáváme všichni bez nároku na vyplacení.. (Momentální nucený lhaní nálezců a archeologů o prasatech a kořenech páchá velkou škodu do budoucna a deformuje pohled na amatérskou archeologii). Kolik by to stát stálo? Je to přeci nejlepší možná investice! Navíc nebudeme si nic nalhávat, v zemi už je toho málo, v rozpočtu by to ani nebylo znát (což zní naivně sic!)..Přílivu dalších duší bych se nebál, vyplácení není věc veřejná přeci a těch pár případů navíc nemusí bejt na hlavní straně blesku, jako třeba Chýšť (Od archáčů velká chyba, každej to místo poznal a prej tam bylo nájezdů jak za časů Hunů)

Koukal jsem ná názory lidí (nehledačů) pod posledním depotem, je dobrý si to přečíst. Obecnej názor považuje za nehoráznost, že stát vyplácí nálezcům prakticky drobný. Lidi nejsou proti hledačům, ačkoliv se o to stát pokoušel (všichni známe ten návod na stránkách arch. ústavu, "jak udat hledače", už naštěstí zmizel)
Na mě taky kdysi z kraje pole začal hulákat chlap, ať táhnu, že jsem zloděj atd. Stačilo mu to vysvětlit face to face a byl klid.

Ano dělám si GPS, do literatury jsem dal hodně peněz i času. Dělám si klasicky vlastní krycí listy pro artefakty, o to větší zklamání, když pak archeolog nedbale zapíše jinou lokalitu a prezentuje dál..(ale kdo nedělá chyby)

Nelíběj se mi ani zákony z dob komunismu, že vše je státu, i to co najdeš na vlastním pod zemí..(Tady to pramení z minulosti, kde naší rodinu po revoluci rudejch stát o všechno připravil, protože praděd byl živnostník a tudíž škůdce lidu, stát z něho udělal žebráka, nemovitost pak po revoluci vrátil, kompletní vybavení už ne..takže je tam latentní odpor k zákonům socialistický republiky)

Na druhou stranu se to asi v poslední době zlepšuje, asi se už amatérská archeologie bere na milost. (spolupráce, "kartičky")
Možná by bylo dobrý si uvědomit, že bez zapálenejch amatérskejch archeologů by nikdo nevěděl, kde nechal Var svoje legie, nebylo by obřích depotů napříč evropou a dalších nálezů, který doslova hejbou historií..Dřív byla amatérská archeologie docela uznávaná, dnes se řeší většinou formou klacku. (když jsem nabízel spolupráci ihned jsem dostal od muzea nepříjemnej mail, že páchám zločiny.Nakonec se to urovnalo, pachuť a nedůvěra bohužel zůstala.)

Dodatek. Padli tady nedávno silná slova, jako, že LP jsou zlodejsky stránky a tak. Ale ono to bude naopak, protože X lidi stránky přivedli k odborníkům, plno artefaktů se díky Markovi zachránilo a navíc je tady pořád katalog, jen škoda, že málo lidí zadává lokaci do mapy, protože má paranoiu. Takže tak.

https://www.idnes.cz/pardubice/zpravy/poklad-kraliky-nalezne-pardubicky-kraj.A201126_141314_pardubice-zpravy_skn

Když už odevzdávám, tak ne pro peníze. Teď se budou handrkovat. Trapný...

nojo, klasická nátura člověka - vytřískat co se dá i nedá
- vlastně za "nic" přišel k 200 litrům a ještě mu to nevoní..... naložil bych mu klackem na hřbet a táhl by s prázdnou, akorát ty jelita by si odnesl, poctivec......

dukát co našel má cenu tak z bídou 8000 a to ještě musí najít kafku na parkingu u Lídlu. Za 60 mincí by na černém trhu dostal to stejný. Víc jak 200 klacků by mu nikdo soudnej nedal. No ale prý to byla mediální masáž s tím odvoláním. Že prý se neodvolal, že to zase vymyslela Borhyová a Poulíček. Tomu bych i věřil. 200 tisíc je od státu nezvykle vysoká odměna za pár koleček. Má pěkný vánoce, no. Si koupí nový baňky na stromek, určitě dí něco na chudé a za zbytek prikúpí marhulu.

Nejen, že to ocenili na 6 míčů, ale aspoň si zjisti, co tam v souboru bylo. Nemluv tady o černym trhu, když to můžeš po kouskách rozpustit normálně v aukcích. Byly tam i uherský dukáty atd. (s cenovou relací absolutně mimo tvůj odhad)

každá věc má svoji cenu na trhu. Ukaž mě jednoho jedinýho člověka, co si koupí uherský dukát za 100 000.

https://aurea.livebid.cz/auction/aurea_61/category/all
třeba..a milion odkazů na aukce.
Ano, i dukáty jdou do stovek tisíc. Stejně tak jako za pár tisícovek..Co v tom depotu přesně bylo nevíme nikdo,,ale tvůj odhad s bídou 8000/ks je vycucanej z prstu. Nálezce žádal nálezný dle znaleckýho posudku, tudíž asi ví přesně, jaký varianty mincí tam měl.
Na 6 míčů to ocenilo muzeum, pravda kulturně historicky, což není tržně.
On dostal odměnu dle váhy kovu/zlata (jak jí určil puncovní úřad). A cena těch mincí logicky musí bejt víc, než cena zlata.(Stačí jen 5-8 lepších a jsme úplně jinde)
Navíc se psalo o mimořádně špičkovejch stavech mincí, což taky hraje v numismatice dost důležitou roli.

Pokud se ale nálezce odvolává a chce víc, zepal bych se ho, kolik z toho dá majiteli pozemku..ale tam byla asi pohádka o prasatech, jinak by nedostal vůbec nic.

60 mincí za 6 mega? Ale no tak!"

kdo to ocenil na 6 míčů?

Zajímalo by mě, kolik peněz dostane majitel pozemku.

Souhlas.

Máš recht.

https://email.tiscali.cz/showAttachment/info_o_RNA_vakcinach.mp4?attachHash=oaCjMoA6PXhX407v5q/9tolN8A%2BEj6fXqPSv3GdtNtJrE%2BBhGBhhtdbuj2Wr7G%2BN2hSzNYFHCWBcrDpou1NHaf9CVm1Llpq%2BQ05ZPIeQ8KmmUkeIBs6SOTFnP2gGsQTvTZAQoBq7QTv6UDe7v/y3aIG5ySeVeesuEfApopt8xx9Nh95Bj8qkfkEAOH/NT/vNFJvLE

Není to tak dlouho tak tu byla zlatá protéza https://www.novinky.cz/krimi/diskuze/zavrazdeny-muz-lezel-v-remizku-na-vysocine-mnoho-let-nasel-ho-hledac-pokladu-40343364

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/zavrazdeny-muz-lezel-v-remizku-na-vysocine-mnoho-let-nasel-ho-hledac-pokladu-40343364#dop_ab_variant=0&dop_req_id=LUepHybEq2i-202011260917&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Jo, tohle je špaténka najít..zážitek na celej život.

:-O :-O :-O Hmmm smutné :,-( :,-(

Též jsem zažil, ale klid, jsou daleko horší věci.... Bohužel.... :,-(

naši italští bratři
https://fb.watch/1XLdJfPfpv/
:-D :-D :-D

Tak to nás čeká? :,-( :,-( :,-( :-D

jako blázinec myslíš!? :-) :-D

No hentaké legální hledaní :-D


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru