Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

zdravím vás.. prečo mi 25 halier stale z nálezov vymažu vie mi niekto poradiť? už som ju 2 x pridával.. :,-( :,-( :-/

Pretože nečítaš toto:Pokud vkládáte československé mince, ujistěte se, že se nejedná o: 1, 3haléř (1953-60), 5, 10, 25haléř (1953-90), 1, 2, 5 Kčs (1957-90). Tyto budou z katalogu odstraněny.

nechápem prečo niektore sú zaujímave , ale v dakujem ;-)

Některé jsou, takové lze dát do klubu. Například 25 haléř 1954, 5 haléř 1955, či vzácné chyboražby by mohly v klubu mít své čestné místo. Běžné sockohalíře, navíc v hrozném stavu, těžko najdou kladnou odezvu.

přátelé, tu něco na stažení - katalog -el. součástky- r. 1938, onehdá tu kolega kvasak dával v němčině tu "lustrsvorku", tu je její český název - svorka úhlopólová, pak tam sou nějaký další blbosti i stahovačky lustru

- kliknout na želvu "pomalé stažení" a pokud to bude chtít, tak opsat vygenerovaný kód

https://uloz.to/file/SNE9UIrjb3jH/katalog-pdf

- a tu ještě něco z trocha jiného soudku

https://uloz.to/file/dgrySyUuYGTO/avari-a-slovania-na-sever-od-dunaja-katalog-vystavy-pdfhttps://www.peticie.com/nie_vystavbe_multimodalneho_logistickeho_centra_v_holii#sign

zdravim...čadič alebo struska ukazuje na detektore nejaké čisla že o aky kov ide ?...našiel som kamen ktory ma odpudivý zvuk oneskorený,nie je magneticky a ani sám magnetizmus neprejavuje....na detektore sa neukáže vobec nič len ten odpudivý zvuk...dakujem

https://www.novinky.cz/veda-skoly/clanek/fantasticky-objev-u-pompeji-nasli-zachovany-obradni-kocar-40352442#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=GdiP0AL5qre-202102271955&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Tak dneska poprvé pořádné testování cívek Coitek na Equinoxe. Pilot s 10x5 a já s 15". Chodili jsme dvě takové hezky pískové lokality, aby se dalo snadno prověřovat cíle. Rozhodně mohu prohlásit, že nová cívka 15" od Coilteku je nejhlubší cívka co jde nasadit. Měl jsem tři natolik hluboké kopy, že na jiné lokalitě bych to asi vzdal. Padl i hrnec... bohužel smaltovaný.

I s tou 15" jsem dal bez problému celý den, samozřejmě detektor je těžší, ale pořád to není CTX. Sonda je skvěle přesná, vyhodnocení je stejné jako u základní 11" nebo 6"tky. Opravdu oceňuji dokonalou ne-mikrofonost. Sondou jsem jezdil v doubkách atd. a sonda je jako beránek. Jediným záporným poznatkem je horší vyhodnocení ukazatele hloubky. Navíc přinávám, že na to přišel Pilot, jelikož já jedu na uši a vůbec na to nekoukám :)

P.S: na lokalitě jsme potkali jednoho hledače. Bohužel si nepamatuji jméno.Každopádně máme ještě 8" na to tvoje Tesoro. Není nová, ale je ;-)

Ahoj, zajímavé, bude někde video z té hledačky? :-)

Ne, chtěli jsme si užít hledání před uzávěrou, jelikož tam se teď asi měsíc nepodíváme. Vlastně se asi legálně nepodíváme nikdo nikam. Tedy mohu si jít stoupnout do fronty v supermarketu a nakoupit nějaké dobroty od holdingu . To je ale samozřejmě podstatně méně nebezpečné, než vyrazit s kámošem na druhou stranu Prahy do lesa, kde široko daleko není ani noha.

No nic, jdu vymyslet jak se ze psem dostat na vrchol Pepře, když to mám 550 metrů. Asi budeme kakat někde na chodníky, na travičku ať zapomene psisko jednou ušatý. Alespoň, že je president pro co nejtvrdší postihy, už to bylo potřeba. Já bych za venčení psů dával rok na tvrdo.

Ahoj
Zajímalo by mě rozdíl dosahu na Pražský groš oproti základní cívce u Noxe 600...
Že bych ještě jednou zkusil místa depotů 8-) Tenkrát byli i ve 40 cm...
Kdyby se ti chtělo někdy nějaký zakopat a otestovat :-D

A jinak, můžeš co vím se pohybovat v katastru obce... včera hned za městem, kousek od silnice, po ní jeli cajti a nic... :-)

Toho pražáka budeme testovat. Podle testů na vzduchu... bude tam 10 cm navc jako prd :)

mrknu, jestli bude video ;-)

No, bude to velká zábava... Až mě v lese ve stráni zastrelej, že jsem překročil katastr Rewnitz...


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru