Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

https://www.idnes.cz/usti/zpravy/svatopluk-vyvazil-letecka-archeologie.A210429_132041_usti-zpravy_mendl

Pokračování... místo poplácání po ramenou stíhání...maximálně nefér.

zrovna jsem to četl a chtěl to sem přidat....to je strašidelný...

Na zmíněné výstavě jsem onehdá byl, jako běžný turista. Nebylo tam nic, co by se dalo nazvat zbraní, ale pokud někdo potřeboval výstavní prostory, či získat gratis onu sbírku, stačilo by poukázat na kus shnilé pažby pušky, nebo na vojenský knoflík, coby ostatek ukradený zcela jistě z válečného hrobu. A tak to medializovat. Teď mohou padnout další muzea, někdo si namastí kapsu. (To už v novinách nebude....)

Sry "wiky" , ale "onehdá" je dost matoucí.

V době, kdy ještě bez problémů fungovala, ne při jejím zabavování. Přesný datum návštěvy si žel již nepamatuji, načež se za to veleváženému publiku omlouvám.

Ty zbraně mu projdou si myslím..Ale má paragraf i na zatajení nálezu. Přitom tvrdíl, že muzea zájem neměla...Přečetl jsem si pozorně jak vyjádření "obžalovaného" tak vyjádření archeo ústavu...Ano, status válečného hrobu atd.
Jenže tech chlap na mě působí jako srdcař, co zachoval kus historie...a teď bude souzen, sbírka k vidění v tomto rozsahu už nebude, zmizí někde v depositech...
Nemám z toho vůbec dobrej pocit..
Co za tím je?

Je za tím to, že se šiml sere do věcí, ke kterým nemá žádné pouto, vazbu, vášeň... Je mi z toho k zblití. Přeji panu Vyvážilovi mnoho úspěchů, pevné nervy a upřímně doufám, že nakonec přeci jen zvítězí zdravý rozum.

Ale tady mají zdravý rozum poldové.Pokud ho obvinili,tak se drželi zákona.Neměl ty zbytky tahat do nějakého pseudomuzea,ale měl volat poldy.Od začátku chyba za chybou.A že se na tom přiživují ti posraní archáči,tak to se ani nedivím.Nebýt hledačů,tak mají prd a ne nálezy.Ještě ,že s archeo nespolupracuji a nikdy nebudu.

Policie tam přišla na podnět někoho .... Dělají jen svou práci. Jak píše Argill "zvítězí zdravý rozum" bych jim přál. Je to jako když lidé do záchranýchstanic nalezené mláďata. Kdo tomu nerozumí a není schopen prvně zavolat do stanice, tak může způsobit více škody než užitku, ikdyž to mysleli dobře. Tím nechci napsat, že spolek Aero Archiv Jirkov takto jednal, ale někdo na to může mít ten pohled.


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru