Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

zdravíčko, nemáte někdo odkaz na ten milimetrovej ctvereckovej papir s meritkem? Nekde to tu bylo na webu, ale je to tak schovane, ze to nemohu dohledat.

Ahoj, za 20 min odjizdim, prosim odepiste :-D o:-)

ahoj, nevite nahodou jaky to je s detekrorovanim v Nemecku? Jede tam zitra. :)

V Německu?Tak tam to máš hodně blbý... o:-) :-D

Prý tam hned volají policajty, ti jsou rychlí.... :-/

Jak kde,pořád záleží na lidech,někde ti fandí a přijdou se ze zvědavosti podívat a popřejí ti štěstí,ale taky se nám stalo,že i když jsme měli povolení hledat od majitele na soukromém pozemku,je lepší to od něj mít písemně pro případné handrkování s úřady,zavolali na nás místní polici dokonce 2 x nezávisle časově na sobě, a pořád platí,že pokud najdeš věc archeo povahy řazenou do kategorie dle jejich zákonů,musíš to ohlásit, a případný zisk z nálezu se dělí 50 na 50, pokud o to nebude mít zájem zákonná zemská instituce,ale pokud nemáš povolení od majitele pozemku nebo místního úřadu, tak se nechytáš,důsledky jsou dost drahé i pro občany své země.. ;-)

https://www.novinky.cz/diskuse?id=496535&articleId=/krimi/446993-hledac-pokladu-nasel-kousek-od-turisticke-stezky-v-praze-stare-granaty.html§ionId=3

pro valečne lovce 8-)
https://www.facebook.com/marek.pieton/posts/1565624660142530

Kdo je od Hodonína,mohlo by ho zajímat http://www.masaryk.info/akce/761/

Tu je něco k těm cedulkám co se tu občas ukáží.
http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/v-holysove-nasli-tisice-identifikacnich-cedulek-veznu-z-druhe-svetove-valky--1748710

Ahoj Pilotk, nevis neco o tom komentu ktery jsem vlozil pred 10min?

nevím o co jde

Kolega Pantoflíček, který tady je registrovaný druhý den, nám tady dělal trochu paseku v katalogu, takže si vysloužil dočasný BAN a může si v klidu odpočinout od vkládání stranových klíčů a motyk :-D

Jak to řešíte? To mu dáte na nějakou dobu stop kartu a pak mu účet obnovíte?

Má ho jenom vypnutý, ne smazaný, uvidíme až se ozve.

Ahoj, v utery planuju jet z CR do Estonska pres Polsko, Litvu a Lotyssko. Je to povoleny ve vsech techto zemi?

www.lovecpokladu.cz/forum/zakony-hledani-v-zahranici-1447
Polsko
Hledání s detektorem je zakázáno pod trestem vězení do 2 let a zabavením přístroje. Pro účely archeologického výzkumu je vyžadováno povolení krajského konzervátora. Vlastníci pozemků bývají pozorní a svou půdu si brání, policie je nekompromisní.
Litva
Podle zákona všechny nalezené movité kulturní památky patří státu. Vyhledávání těchto památek pomocí detektoru kovů jakož i jejich vykopávání musí být povoleno příslušným vládním orgánem. Náhodné nálezy je jejich nálezce povinen do 1 týdne poskytnout stanovené kulturní instituci k prozkoumání. Pokud mají historickou, kulturní nebo archeologickou hodnotu, nálezce obdrží odměnu. Porušení zákona je zpoplatněno vysokou pokutou.

Diky moc, nakonec tam jedu za 3 mesice, takze docela zklamavaci informace. :,-( :-)

Ahoj kluci,
Zítra jedu do Chorvatska - je tam povolené hledat ?

Tak to je krásný nález . http://zpravy.idnes.cz/kanda-prsten-mrkev-0n7-/zahranicni.aspx?c=A170818_082321_zahranicni_aha

Ahoj, tak asi nikdo nevi, to nevadi, jeste bych se rad zeptal jestli nekdo nevi kde je to velmi dobre hledat po Ceske Republice (tedy hlavne Vychodni Cechy a Vysocina), Polsku, Litve a Lotyssku. Diky moc a prosim o odpoved, Tom :-)

Dobre rano, prosim podivejte se na moje artefakty, potrebuju poradit co je ten knoflik. Diky Tom :-)

Dobry večer jak čistíte mince :,-( :,-(

Dobry vecer, stribrny krehky mince jsou nejlepsi cistit s vatovou tycinkou a jarem, a ty klasicky se taky daji cistit s kartackem a jarem. Jinak existuji i treba metody s Vaselinou a paratkama. :-)

Jarem ? to je chemickej koktejl jak sviňa :-D

nesmysl, kolik si čistil stříbrných mincí jarem a jak to dopadlo? Vazelína? :-D

Je to tak, jar na stříbro je blbost. I na ty feniky a krejcárky ze stříbra používám vatovou tyčinku namočenou ve vymačkané citronové šťávě. Lehounce potírat, dokud téměř všechen povlak nezmizí, zbytek nechat pro vyniknutí kontur a minci samozřejmě omýt v mýdlové vodě kvůli neutralizaci citronky....

Děkuji za odpověď ale mám spoustu mnedenich a ty sem dělal kyselinou citronovou a moc to nedopadlo �

Tím se mince znehodnotí. Podobně končí měděné mince, když je borci dávají do octa. A nechají pár dní, krusta a hlína sice sleze, ale vytáhnou z octa pak jen červené ohyzdné kolečko. ;-)

na měďáčky je špenát, nebo přímo kyselina šťavelová, která ve špenátu je...

Mě to nikdy nijak zvlášť nefungovalo. Používám ty náplně od leuchturmu i když je to pomalejší. Nejlepší "recept" co jsem ale tady viděl je návod od HAndrease. Odkaz sem schválně přidám :-)

Mě taky ne a oliváč už vůbec ne.

To je pěkný, je vidět, že dotyčný HAndreas ví, o čem píše. Mě by zajímalo, jak potom toho bronzového římana nějak konzervoval :-)

HAndreas je jeden z našich nejlepších numismatiků. Nevím zda má smysl minci nějak konzervovat. Hlavní je odsolit a pokud se čistilo citronkou tak samozřejmě minci zcela zbavit všech zbytků kyseliny. :-)


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky