Chat Lovců Historie

Chat o určování nálezů a vůbec o všem, co se děje v sekci Lovci Historie.

Příspěvky se automaticky mažou po 14 dnech a jsou řazeny od nejnovějších.

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na účet, zaregistrujte se.

Chtěl bych ze zeptat jestli bude letos v květnu Minelab day??? 8-)

Tady v noci -4 a i když odpoledne +7 tak ještě hodně sněhu, dokonce nejen na loukách, ale i v lese. Tak zatím doma pročítám nastavení od Mc Lennana, zda na NOX 600 by to také nešlo lépe nastavit až taky vyrazím.

Na Hané je už jaro, příroda skoro kvete, pole už jen vlhká. :-D :-D

U nás zatím kvete jen pašování fetu do rajchu :-D :-D :-D

... a což teprve na Brněnsku !! :-)

:-D :-D :-D :-Dbyl sem u přítelkyně,Ta taky :-D :-D :-D :-D

néže nani vytáhneš detektor :-O

V předšumaví už je všechno měkoučký , ráno -4 , ale sluníčko mělo sílu už od rána. ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

No jo Šumava - tam bude sníh ještě v červenci... :-P ;-) To u nás na slunném jihu je už po sněhu definitivně pá, všechno začíná bejt pěkně měkký a počítám tak tejden a budou choditelný i pole !!

:-D :-D :-D

Jsem z centra Šumavy a jde to ;-)Ale ne všude :-)

Tak ono se dá hledat i na sněhu, ale nějak není to ono. Já teda raději tisíckrát letní hic... :-D

Zima, nebo léto je gut :-D :-D :-D
Furt lepší, než ten chrchel, když jsou v sezóně plísně :-D

Zimní nálezy mají 2 fáze. 1) zlomil jsem v té zmrzlé hlíně lopatku, 2) ale našel jsem tolar (gold, dukát...) Mě by se týkala jen 1. fáze, tak neriskuji... :-)

Tak jak dnes venku, když byl ten první jarní den? :) Mám hezkou svátostku a jinak prd. Přesto, nádhera. Pokud by mi tedy při návratu k autu neklekla baterka v klíčích u auta. Naštěstí Zukloš nemá start/stop a tak jsem mohl vybrat ten jeho a ujet :)

Děkuji moc!!

Prosím o radu. Mám doma mince 1marka rok 1989 a 1980 a jsou na nich mincovni J a D. Poradíte prosím jaké to jsou?

https://en.numista.com/catalogue/pieces846.html
poštuduj ;-)

Je půda v hloubce ještě zmrzlá? Na poli. Střední čechy.

Tvl střední Čechy Poděbrady nebo Rožmitál pod Třemšínem o:-)

No řeknu ti to asi takhle-pole na východní a jižní straně rozmrzlé po kotníky bahno,severní a západní strany zbytky sněhu a zamrzlo.Louky 5cm povolené hlouběji na kost ;-) Tak si vyber :-D

Nevím jestli se to sem hodí, ale chci si koupit novou cívku na equinoxe, tak prodávám x-terru 705. Kdybyste věděli o někom kdo bude mít zájem :) ;-) 8-)

https://ostatni.bazos.cz/inzerat/100723716/X-terra-705-plus-velka-civka-detektor-kovu.php

FRAňo,tej je jak novej

No skoro jo :D

https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/501742-z-trencianskeho-muzea-zmizli-desiatky-historickych-zbrani-zistila-revizia/

viem že toto sa podľa správ asi dosť bežne deje v múzeách či už v SR, alebo ČR - nie som z toho nadšený, ale paradoxne na mňa pôsobí, ako sa bývalý najväčší odborník na kultúrne dedičstvo ministerstva, ktorý to tu vlastne celé "dodrbal" vyjadruje k týmto veciam. Keby sa tie roky bol zo svojej pozície venoval vytvoreniu nejakých mechanizmov efektívnej kontroly zo strany štátu voči múzeám, aby k tomuto nedochádzalo, asi by to malo väčší zmysel, ako jeho boj voči všetkému čo súvisí s detektormi. Ak má aj nejakú inú inteligenciu ako všeobecnú, tak mu to tiež nie je príjemné z tohto hľadiska.

Otec,když něco nese do muzea a ikdyž to najde třeba o 100km mimo Prostějov,tak zavolá svému známému PhDr. Filip Hradil z Vlastivědného muzea v Olomouci a on mu vždy někoho doporučí a nebo mu to předáme přímo v Olmiku osobně. Zde máš kontakty ... https://www.vmo.cz/historicky-ustav---kontakty

Ahoj, nemáte někdo kontakt na nějakého dobrého archeologa z Kroměříže? Občas něco najdu a nemuselo by to ležet jen u mě doma.
Máte někdo zkušenosti jak to chodí s archeologama doopravdy? Myslím tím, aby nalezené věci neleželi jen ve sklepě v muzeu...
Děkuji

Dříve známá archeoložka v Muzeu Kroměřížska Helena Chybová neměla v oblibě detektoráře. Dnes Mgr. Lenka Bartíková má možná vstřícnější přístup, chce to vyzkoušet. Druhá možnost je ÚAPP Brno kancelář v Kroměříži zde: https://www.uapp.cz/kontakty-kromeriz
Mgr. Mirek Popelka určitě po domluvě neodmítne, nebo pomůže.

Jestli není nic ECHT tak jim kolikrát stačí jen souřadnice,poněvadž odevzdávají aji ostatní a oni si z toho onoho místa vydedukují co potřebují ;-)

Muzejníci nevystavujů kdejaků věc a je potřeba naplnit aj bedny v depozitu ve sklepě aby další generace muzejníků mohla vysypat ty zbytky prachu co zbudů z toho co tam doneseš ;-) ;-) ;-)

Šlo by doplnit toto muzeum ? ...http://muzeumremeselkonickaossweb.webmium.com/kontakt

Všiml jsem si dnes debaty z minulé soboty, 72 vláken, u té plastiky ovce. Myslím že 95% nálezů je vlastně historický dárek našich předků. U mincí velká otázka. Tohle je samozřejmě velký nález a jestli neskončí v muzeu tak nálezce je dacan. Tohle je kulturní památka a dá se na jejím základě dál v dané lokalitě bádat. Jestli tohle už jednou nálezce zveřejnil tak snad nemá proboha nápad jít to tam rozkopat dál. To by bylo ne krajně nezodpovědné ale přímo katastrofální. Tito lidé vrhají špatné světlo na normální hledače a mohlo by to skončit špatně, třeba jako v Polsku. Tak to je můj názor a jdu hledat. Zdar. (nechovejme se jako na klondajku :-/ )


Zpět do chatu

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru