NĚKOLIK MAGICKÝCH MÍST

Typ místa: Magická místa

Znalci PIVA – a to jsou snad všichni hledači – otázka na vás: kterou značku piva vaří Šarišský pivovar v největším objemu?
Ale postupně na přeskáčku.
1. Magickým místem nejstarším při mých toulkách domovinou byl Šarišský hrad. Dobře zachovalý a je na co se koukat. I když pod hradem je vzpomínaný pivovar, nejdřív se vrátím na začátek cesty.
2. Je to známá HALUŠKÁREŇ v Terchové, odkud je vidět na stříbrného obra Jánošíka a par kroků za ním je soukromý pivovar Vŕšky. Dál kolem Sagana nekonečné řebříkvýšlapy na Jánošíkové diery. Magické, únavné, zničující – pak jsi nedej jedno!
3. Kousek bokem magický Oravský hrad – asi nejvíc známý, takže o tom pomlčím.
4. Nejvýchodnějším místem potulky bylo město Sabinov, magický postrach záklaďáků na vojně. Zajímavostí je Květinářství na korze, které vystupuje v Oscarovém filmu z roku 1964/1966.
5. Cestou domů je téměř povinnost se zastavit na Krajince – salaš za Ružomberkom opět na halušky a ještě lepší jehněčí ragů. Je tam vyhlášená pekáreň s vždy čerstvými pagáčiky, koláčky s čučoriedkami, tvarohom, malinami, …. Ale především s máloznámým muzeem starých traktorů a parnými lokomobily.
6. A dostali jsme se na Šarišský pivovar. Letos nejvíc vyrábí piva značky Plzeňský prazdroj, Velkopopovického kozla a to vše hned po značce Dreher určeno pro Maďarsko. Takže, když jsi dáte to své pivko, kde se to asi vyrobilo?

Fotografie

8 hlasů
8 hlasů
zobrazeno:
521x,
komentářů:
2,
nálezce:
nebet nebet
vyfotografováno:
26. července 2019,
vloženo:
26. července 2019

Komentáře

Docela dobrý typ na víkend. Pěkný příspěvek. Díky. ;-)

Paráda! Dlouho jsem nemohl přijít koláži na chuť, až poslední rok vidím její přednosti. Místo 6ti fotek je jich 36! To je správná ochutnávka, díky! ;-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru