Skalní město

Typ místa: Zaniklá místa

Je to takové, no tajuplné opuštěné místo. Je to rozestavěný hradní komplex na kopci ve Žďárských vrších kousek od Jimramova. Napřed vylezete do obrovského kopce a pak Vám to vyrazí dech. Jak to v 15. století opustili, tak to tam stojí a leží. Celý den tam můžete sedět a nikdo se neobjeví. Je to plné prolézaček, tunelů a soutěsek. Ze zadní strany ve dvou úzkých skalách je vestavěná úzká zeď s bránou. No paráda. Na tomhle komplexu by se dalo bádat nad systémem budování středověkých opevnění. Více informací o historii místa:https://www.zdarskypruvodce.cz/hrad-starkov-skaly/

Fotografie

18 hlasů
18 hlasů
zobrazeno:
822x,
komentářů:
16,
nálezce:
odysseus odysseus
vyfotografováno:
7. srpna 2017,
vloženo:
4. května

Komentáře

Moc hezký místo 👍

Hrad Skály založen r. 1380 a v r.1456 pobořen a opuštěn. Při archeologickém průzkumu nalezena i penězokazecká dilna.

JJ, hrad Skály. Jseš z Pardubicka, to máš kousek. :-) Bylo tam za husitských válek až 500 husitů a nikdo s nima nehl. :-) A ta dílna tam byla. Možná ta dílna byla když prolezeš tou dírou na prvním obrázku a vlezeš doprava. Jezdím na dovolenou do Rokytna, každé léto už 15 let. A každý rok tam na celý den vyrazím.

A když je povalený nějaký kámen tak to tam trochu poopravím.. Loni poprvé jsem tam viděl výkop. Díra jako hrob. 4stopy hluboká, tak 2*1 metr. To šel někdo do velkého rizika. To musel být cyp jako ten hrad. Kopat na Skále to už musí být velká opožděnost. A ze Skály šup dolů přes Paseky do Jimramova na Poličské!!! ;-)

Skály zatím vynecháme, dnes je na programu výlet za partyzány do Srubů a Dobříkova - když jsou ty připomínky konce ww2.☺

To: odysseus
Ten výkop byla archeologická sonda. Na hradě stále probíhá archeo výzkum ;-).

Chválím krásné fotografie, neznám lepší místo na relax, když chce být člověk sám daleko od lidí :-).

Já jsem si myslel, že je to sonda! Ale dík, že jsi to potvrdil! :-)

:-)Máš to hezký
👍

Pěkné místo. Já jezdím do Jimramova za kamarády a na ryby. ;-)

Do Poličky? :-)

Ne, do Jimramova ;-)

Pocházím z Poličky a nedám na to město dopustit :-).

Neuvěřitelné ty vaše hradby!!!

Děkuji za pochvalu. Člověk se ani nedostane ke všem úsekům, protože jsou na zahradách obyvatel, tudíž pro návštěvníka nepřístupné. Jinak bylo celé město obehnáno vodním příkopem a vypadalo jinak, taková skoro pevnost :-), fortifikace byla opravdu vyvedená. Třeba se někdy potkáme na akci od Lovce, nebo na hradě Skály :-).

Jj polička je Pěkný městečko
. Občas tam jezdím pracovně do masokombinatu. ;-) a na hledacku po okolí 8-)

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru