Výheň?Pec?

Dnes jsem uplně náhodou narazil na toto malé stavení.Když jsem nahlédl dovnitř myslel jsem že jde o o ukrytou střílnu.Má to velikost cca jako kachlová kamna.Je to cca pul km od roztroušených samot u státní hranice.A od státní hranice je to pár desítek metru.Vede k tomu cesta která u stavení končí díky velmi kamenitému terénu.Zatím jsem nepátral o co jde.A bohužel mi ted nefunguje ani kontaminace abych mrknul.

Fotografie

10 hlasů
10 hlasů
zobrazeno:
450x,
komentářů:
13,
nálezce:
Hering Hering
vyfotografováno:
17. března,
vloženo:
17. března

Komentáře

;-)podle těch průduchů ,chlebová pec :-)

Kvasák dík.asi je to tak Nedaleko od tud se nachází jěště funkční kde pečou občas brot ;-)https://coloraaa.rajce.idnes.cz/Historicka_obecni_pec_Lenora/

No to je ale velice zajímavé. :-O

Krása kolego krása :-D

pěkný ;-)

To je paráda! :-O :-O :-O

....by mě zajímalo,kdy jí postavili......... :-) ;-)

Díky vám.pokusím se zjistit něco víc protože mi to samotnýho dost zajímá.Myslim že pecí v tomto stavu se dochovalo hodně málo a možná žádná.Prubnu to oznámit na patřičných místech pokud to teda už neví,ale pochybuju.Našel jste někdy někdo něco podobně zachovalého?Já ne a to prolejzam zaniklé osady a samoty téměř každý den.A proč byla takhle stranou od osady ukryta v lese pár metru od hranice?

To je jen nějaký výklenek ve zdi, nejspíš pro potraviny nebo na nějakou nádobu. Pec - jak by jsi v ní topil, když dole pod tím je zeď. A nevidím žádný komín nebo něco pro odvádění plynů. A jak by se tam ten chleba vešel. o:-)

Topí se přímo v tom a chleba by se tam vklidu vešel vždyt to ma na dylku cca 2metry.A komín zřejmě spadl.V Lenoře je stejná. ;-)

;-)pec se vytopila,pak se vymetly uhlíky na bok a vložily se chleby a zavřela dvířka a systém průduchů.tady už hot dvířka nejsou.Dvě takové pece sem už dvírky a záklopkamy vybavoval. ;-)

Já vám budu věřit, ale chtěl bych to vidět.

Kašli na kontaminaci, tam nic pořádně není, podívej se tady https://lms.cuzk.cz

Přidat příspěvek

Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit. Pokud nemáte na LovecPokladu.cz účet, zaregistrujte se.

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru