Máme to rádi :-)

Kategorie: Nálezy a záchranné výzkumy v ČR a SR , Hledačské povídky a příběhy

Za tu dobu bylo několik společných hledaček a jako solista se nejvíce činí člen Popolus, taky dává nejvíce nálezů. Čímpak to asi bude??? Jó já už vím, ale nechám si to pro sebe. Třeba to i prozradí sám ;-)

Asi se to bude zdát někomu i divné, ale snažíme se hledat na pozemcích s povolením majitelů. Někdy to jde lehce, se slovy "ano nemáme problém" a někdy třeba i za symbolický úplatek, třeba čokoládu 8-) někdy za protislužbu.

A věřte, že se mě stalo a hned 2x na různých místech (to jsem byl sám na hledačce), že přišel někdo a začal plašit co tu dělám co si to dovoluji a bla bla. Dokonce se snažil pozemek přivlastnit, že je jeho a ať vypadnu. No nechápu to, ale prostě jsem řekl jméno majitele a že mám souhlas a byl klid. No mám takové podezření, že to byli vždy asi nějací "hledači" a báli se, že jim to tam vyzobu 8-) Ale to se asi už nedozvím :-(

Také jsem jednou vyháněl z pole hledače, bylo to nedaleko Vysoké Libně na Mělnicku. Řádil v osetém, no místo aby přišel a vyjasnil situaci utekl do lesa :-/ A to jsem ze silnice jen slušně zařval Dopr...e vypadni z toho osetého pole. No vlastně poslechl o:-)

Díky členovi Populus máme i první nepěkný nález a to granát. A jsme rádi, že to dopadlo klidným odevzdáním i když zprvu přivolaná hlídka brblala, ale přivolaný pyrotechnik svým jednáním byl na jedničku s hvězdičkou.

Tímto chci říci opravdu se nebojte a volejte!!!! Jen pako to bude tutlat a velký blbec si to odveze domů.

No a co mě těší, že blízké okolí ví co děláme a díky tomu se k nám dostal meč, který hned mazal do muzea v Mělníce. No byl to takový fofr předání, že fotky sice nic moc, ale radost veliká. A součastně i středověký háček na ryby, který nálezce vyčistil dočista, že se blyštil jako psí kulky :-)

Tak Všem slušným hledačům přeji za spolek plno nálezů, které Vás potěší ať už to je plomba, 2 haléř, ostruha, nějaká tak zelenina nebo třeba zlaté hodinky :-)

Článek je zařazen v kategoriích:

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru