Klubové příspěvky uživatele cybork

← cybork

Když se nedá hledat II.

Když se nedá hledat II.

cybork
12 412 15
Jelikož je v mém okolí země stále jako beton pokračuji pomalu se zpracováním starších nálezů. Třpytek jsem při prohledávání jedné vypuštěné přehrady našel přes 200, a jelikož je to vesměs mosaz, tak je vždy beru do kyblíku se šrotem. Nicméně když už se jich sešlo takové množství, tak jsem jich pár vybral a trochu si s nimi pohrál. Vše přijde do rámečků se sklem.  
Když se nedá hledat

Když se nedá hledat

cybork
29 475 17
Jelikož je venku značně nevlídně došlo k tomu, že jsem se konečně dokopal k tomu, abych roztřídil nálezy a využil rámky se sklem, které jsem měl připravené víc než rok.  
Staré papíry

Staré papíry

cybork
11 571 8
Před nějakou dobou mi v mailu přistálo několik fotek zajímavých dokumentů, tak jsem se rozhodl se o ně podělit.  
Přehradní sběr, aneb když zrovna nepadají prstýnky

Přehradní sběr, aneb když zrovna nepadají prstýnky

cybork
14 425 8
Při brouzdání po plážích upuštěných se občas podaří pípnout nějaký ten prstýnek, přívěsek či řetízek. Drtivou většinu signálů však, jak ví všichni, kdo to na přehradě zkusili, tvoří olůvka třpytky a jiné "zajímavosti" po rybářích. A tady je pár kousků, které mi bylo líto zahodit, když už jsem je vydloubl ze země.  
Tak nevím, je to mince nebo není?

Tak nevím, je to mince nebo není?

cybork
5 407 9
Tohle kolečko jsem vykopal na štěrkovité pláži jedné upuštěné přehrady. Materiál vypadá na stříbro, průměr je 24,7mm, síla 1,7mm a hmotnost 7g. Tyto parametry by zhruba odpovídaly říšské 2 marce (mince č. 2822), stejně jako ražba na jedné straně. Druhá strana je hladká. Originál mince má také ražbu po obvodu, mnou nalezené kolečko má obvod hladký.  
Tak jsem našel pi..

Tak jsem našel pi..

cybork
27 723 11
Je to jeden z mých prvních nálezů. Druhou stranu jsem nefotil, protože je to jen hladká plocha. Rozměry 46x30mm.  
Včerejší trojnásobná radost

Včerejší trojnásobná radost

cybork
34 568 11
Čtvrteční hezké počasí bylo jasnou výzvou k hledání, kterou nešlo zavrhnout, takže jsem se domluvil s kamarády a vyrazil propípnout pláž na jedné přehradě v okolí mého bydliště. Přiznám se, že jsem nic extra nečekal, protože nízká hladina vody je na ní už víc než dva roky, takže odhalenou pláž již prošli snad všichni hledači ze širokého okolí, ale jak říkám, kdo nehledá nenajde a naděje je vždy, protože žádná lokalita není nikdy zcela propípaná. Po necelých čtyřech hodinách jsem odjížděl nejen s hromadou olova, ale i se třemi Ag prsteny, které mě velmi potěšily.  

↑ Nahoru + Zobrazit další nabídky

Nahoru