Falsum Zikmund Vasa?

hoj, vypadá to jako falsum korunního groše Zikmunda 3. Vasy, je to možný? Má to ještě dirku od přibití ke stromu.

Opis ve předu: SIG:III:DG REX.POL M.D, možná obrys koruny
A vzadu je letopočet POLO.161x, možná GROSS.REG, nějakej erb a orlice.

Angaben über die Münze

Identifizierte Münze: Zikmund III. Vasa (1587–1632) – Krongroschen (č. 2784) Zikmund III. Vasa (1587–1632) Krongroschen

Ansichten der Benutzer

Gebiet der Prägung: Polsko (2 Meinungen)
Landesherr: Zikmund III. Vasa (1587–1632) (2 Meinungen)
Prägungsjahr:
Nominal: Krongroschen (2 Meinungen)
Material: Stříbro (Ag) (1 Meinung), Měď (Cu) (1 Meinung)
Nr. der Münze: Zikmund III. Vasa (1587–1632) – Krongroschen (č. 2784) (2 Meinungen) sikus2: 2784, Tovarnik: 2784

Melden Sie sich an und helfen Sie, diese Münze zu bestimmen.

Fotografie

Falsum Zikmund Vasa?
Falsum Zikmund Vasa?
Falsum Zikmund Vasa?
Falsum Zikmund Vasa?

Fundumstände

Lokalität:Středočeský kraj
Bodenzustand:Trocken
Fundtiefe:5 cm
Verwendeter Detektor:gm4pro, 12 spider
4 Stimmen
4 Stimmen
angezeigt:
1515x,
Kommentare:
5,
Finder:
asgardus_cz asgardus_cz
Fotografiert:
der 24. Mai 2015,
Eingefügt:
der 28. Mai 2015

Kommentare

Jj, je to možné. Podvodníci nejsou vynálezem současné doby. I když tehdy, když se jim na to přišlo, to pro ně byl podstatně větší průser, než dnes.

jojo byl sekec mazec--Falšování mincí – (padělání) je za závažný trestný čin považováno již od 11. století. Důvodem bylo ohrožování chodu ekonomiky státu. Trestem za takové konání bylo upálení.

Poprava uvařením-- V Nizozemsku a některých německých zemích byla tato forma trestu smrti vyhrazena pro padělatele a penězokazy a to především v průběhu pozdního středověku i raného novověku. Ve městě Deventer v Nizozemsku lze ještě dnes vidět kotle, ve kterých se v 15. století vařili popravení. Také ve středověké Francii se takto trestalo padělání peněz. Svědčí o tom verše básníka Villona, který v jedné ze svých básní napsal: "..tak mince šidíš, než tě kat pak za trest hodí v olej vřelý...".

to tactical: určitě na tom něco bude, už jsem na to hleděl dřív, že není možno, aby bylo u tohoto druhu mince tolik falz. Ale, když se ale podíváš na nálezy v tomto katalogu tak počty jsou takové: Jasné Ag - 3ks, určitě postříbřené - 2ks, defacto měďáky 11 ks. Nepočítám tento nález a jeden, co je tam 2x. A teď: jaké je resumé této statistiky?

Falsum to pravděpodobně nebude, tyhle mince byly ražené i z dost nekvalitního stříbra. Ve středověku uměli mince i bělit aby vypadaly jako stříbrné, i když v nich bylo mnohem víc mědi než stříbra. Ono pak v zemi, nebo když je mnce vystavena povětrnostním podmínkám ten stříbrný vybělený film na minci sleze a převládající kov tedy měď vytvoří krásnou měděnku. Padělky tehdy byly většinou dost neumělé a napadány byly spíš menší nominály, kde napodobení bylo o dost jednodušší. Dost známá padělatelská dílna z té doby byla v Koněpruských jeskyních. Jinou stránkou bylo dost běžné šizení mincí při ražbě, kdy byly ražené s nižší váhou a horší jakostí než měly být.

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben