Chat der Schatzsucher (Lovci Pokladů)

Das könnte Sie interessieren: Forum über Metalldetektoren und Suchen

Beiträge werden nach 14 Tagen automatisch gelöscht und sind von den neuesten geordnet.

Zahl der Beiträge im Chat: 106

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

Marku, koukal jsem pro zajímavost do bazaru na Tesora. To jsou skutečně všechna ta Tesora na cestě, nebo si je tam nechal vystavená na - večnů památku-? To by bylo od tebe hezké 👍

Ahoj. No musíme to už změnit na nedostupné. Dlouho se čekalo, zda to někdo koupí. Mělo probíhat nějaké jednání, ale evidentně to nedopadlo.

Vie niekto ake budu realne ceny (CZK,EUR) doplnkovych cievok pre manticore M8 aM15? tu som našiel ceny ... tak neviem či budú podobné... ;-)
https://metaldetectingstuff.com/collections/manticore-collection

500 doláčů za větší i menší, tak to je slušný ;-)

hmm + DPH 8-)

Bych se s tím bál mávnout, abych to neškrábnul :-D

musiš zajet do OBI a udelať nejaky porichtung :-D
https://www.youtube.com/watch?v=MyHGdZWjmZY&ab_channel=O.B.I.

Mě by spíš zajímalo, kde jsou ty videa z polygonu a všeobecné testování a porovnávání Mandragory, půl roku od uvedení a ticho po pěšině 8-)

Pár drobnůstek si tady odložím.

1. Jak jsme tak trochu proflákli a neměli jsme.., detektor dostane s upgrade češtinu. Tudíž vše budeme včetně instruktážek točit znovu, v čj. Tak trochu čekáme až to bude, jelikož to v Aj teď nemá moc cenu dělat.
2. Porovnávky s řadou EQ nějaké pak uděláme. Ale v podstatě se to dá shrnout do několika bodů.

Manta je citlivější a hlubší především na ty nejdrobnější cíle, tam je ten rozdíl opravdu velký. U "velkého" cíle jako je třeba 1 kčs, se zcela objektivně dostaneme na rozdíl cca. 4 cm. S tím, že se tedy bavíme o situaci, kdy oba detektory budou nastavené na citlivost 22. To že se dá Manta "šťavit" dále nebereme v potaz, jelikož v nějakých nastavení 25+ se všude chodit nedá.

Manta má výrazně lepší separační vlastnosti. Tam jde opravdu skoro čarovat. Měli jem natočené video s hřebíky a mincemi, ale i v nastavení rychlosti na 1 detektor odmítal nějaké cíle vynechávat a dále vehementně sigalizoval všechno. To se pak fakt blbě točí. :)

U Manty je úplně jiný svět co se týče audia. Tam vlastně nejde porovnávat, jelikož z pohledu Manty toho třeba 800 stovka opravdu moc neumí.

3. Ceny cívek zatím neznáme. Doufáme, že by mohli spíše kopírovat ceny cívek EQ ale je možné že to bude spíše na úrovni CTX. Ale opravdu nebyla cena nikým zveřejněna a pokud ji někdo používá, cucá si to z prstů :-P

Jsem opravdu na tu mantu zvědavej.Kdyby každý nový detektor od doby co hledám uměl těch 4 cm(to tvrdí skoro každý) + tak jsme dnes tak na metru:-DJasně že to tak asi nebude.Ale přiznám se že na skrejvce v dvojkovím režimu beru i grafitovaný střepy a kousky grafitu(Nox id 1-3).Tak se mi hlásí i drobný/tenký bronz drobci i Ag.95%hledání chadím jedničku a dvojku jen na dohledávkách.No ještě pár videí a zkušeností kluků z terénu a možná do ní půjdu.Tak to sem hrňte.

to jiva: není problém si to u nás otestovat s vlastní EQ 800 :). Navíc pokud se budeme bavit o cílech pod 1g... tam je t věru ještě úplně jiný příběh :)

Díky za info, tomu rozumím.

Kedy budú prosím na sklade doplnkové cievky manticore? Viete aspoň to?

Konec druhého čtvrtletí. Ještě nemáme ale ani ceny. :,-(

tak jsem si dal tento test z autoškoly a asi půjdu dobrovolně vrátit řidičák,5 otázek dobře a 5 špatně :,-( :,-(
hlavně otázku č.3 nejsem schopen tak nějak pochopit :-D :-D :-D
https://1url.cz/erPpf

Tak z prvnich 6 sem měl 5 špatně 😂😂😂
Pak už dobrý 😁
Ta třetí otázka je hodně zavádějící...

:-Dno jestli na přípravě pracovala evropská komise,tak jde i logika stranou :-D :-P

Přesně tak.
Jak jsem vypozoroval mimo EU, je to nepoměrně jednodušší a na všech křižovatkách platí jenom dvě pravidla:
Přednost má ten kdo je v křižovatce první, případně ten kdo má větší nebo levnější auto :-D :-D

Bude to ještě lepší, až začne platit euro7. Přednost bude mít ten, kdo bude mít alespoň nějaké auto :-D

a nebo budeme brzo jezdit tankama,otéčkama a podobně :-D :-D

Kdepak, stroje budou přežitek. Chtěl sem stavět garáž, ale raději to bude stáj. Abych byl připravený. I když koně a skot produkují bioplyn, takže je asi zakážou taky :-D

to neva ale dají se v případě nouze sežrat :-D :-D :-D

No jenom, aby to bylo na čem uvařit :-D

o:-) :,-(EU komise,je jako patologickej hráč.Hodím tam ještě stovku a určitě to začne sypat.Zastavím hodinky,to už musí padnout a furt přihazujou a přitom všichni víme ,že ten automat nedá.

Pánové, nechci do vás nějak dloubat, ale možná by jste tu politku mohli řešit na nějakém webu o politice.

my neřešíme politiku ale test pro autoškoly :-D :-D :-P

Zajímavý, já viděl unii, euro 7 atd.

a už jsi si test zkusil? ;-)

Ne, řidičák mám 33 let, tak doufám, že už nebudu muset. :)

zrovna mynulej týsen proběhl návrh,že by se od šedesátého roku chodilo na přeskušování o:-)

Tak to ještě mám 10let na to, abych se ty kličky ve správných odpovědích doučil :-D

Otázkou je, jestli v 60ti letech budu schopen ty chujoviny ještě pochopit. :-D :-D :-D

když odbočuju doleva a jedu pohlavní, tak nedávám přednost nikomu, ale když je tam semafor, tak není žádná hlavní a vedlejší, ale řídím se dle zelené a červené a při odbočování doleva dávám přednost, i když je značená jako hlavní, takže tahle otázka je o nadřazenosti semaforu nad dopravním značením

tohle jsem si taky přečetl když jsem tu otázku odkliknul špatně :-D :-D
když se na to podívám z pohledu auta co stoji naproti,tak i když budu mít zelenou tak bych stopro dal přednost autu co jede po hlavní :-D 8-) :-P

To ano, semafor je nadřazený značkám, ale zamýšlím se zda jsem někde viděl světelnou křižovatku kde by byla zelená na hlavním a vedlejším tahu současně. To by byla dost zmatečná křižovatka. S výhledu bych tedy očekával že vozidla na vedlejším tahu bude stát.

semafory se dávají tam, kde je nadměrný provoz, aby se i z vedlejší dalo vyjet, to máš vidět, jakej je u nás chaos, když se občas semafory na hlavním tahu poserou a jezdí se dle značek, to bys vůbec neměl šanci z vedlejší odjet, to se vjíždí z vedlejší natvrdo do křižovatky, občas se těm z hlavní zželí a pustí ty deset minut čekající chudáky, ale policajta řídícího dopravu sem tam ještě nikdy neviděl :-D

U nás ve vidlákově se semafory instalují taky, ale jen proto aby zhoustla doprava. Ideálně v rovné části obce :-D

No jeden takový nasrávací semafór znám, má hlídat 50 ale jak jedeš víc jak 40 hodí červenou :-D a v Kraslicích je také super světelná křižovatka, tam mají cirka vteřinu zelenou úplně všichni :-D

Taky 5 :,-( u otázky č.3 si taky nevím rady :-D a v č.9 bych měl na svědomí 2 lidské životy, jeden za chůzi po silnici v černém a druhý za nejpomalejší chůzi po přechodu :-D

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben