Detektor kovů Golden Mask GM4PRO a GM4WCL

Nově založené vlákno pro všechny vlastníky nové verze GM4PRO

Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4: Návod GM4
Návod pro detektor kovů Golden Mask GM4Pro WD: Návod GM4PRO WD

Testy detektorů kovů Golden Mask GM4: Testy GM4

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 1.4.2014 12:49

Velká spiderka mi to dělá taky,není to nějak výrazné pípnutí ale je tam.Možná je to blbost ale třeba to souvisí se setrvačností,kdy se na konci pohybu prohne tyč a cívka zaznamená kabel nad sebou.9"spiderka to nedělá.Než jsem koupil GM 4,chodil jsem s 705 a protože mi originál tyč nějak neseděla,vyrobil jsem vlastní,spodní plastová trubka byla dost pružná a na konci pohybu mi to dělalo prozvuky taky.Pokud máš dole u cívky dost velkej oblouk na kabelu,je tu možnost že se při rychlejším mávání ta spodní tyč s cívkou trochu prohýbá a prostě bere kabel nad sebou.

Taky mám novou GM4 a ty prozvuky jsem měl taky.S citem jsem dotáhl kabel u konektoru cívky a prozvuky jsou pryč.Zkuste to. :-D

Diky za tip, dnes to dotahnu a zitra dam vedet, jestli to pomohlo.

Kabel a nebo také špatně odladěná zem. Pokud si přepneš do automatu a zkusíš to, hned zjistíš kde je problém ;-)

Vpravo kapsa s nálezy, plná, a nalevo lopatka? To asi ne, takže spíš chybný chod sondou, přízdvih na konci běhu sondy. Kejvání, se to jmenuje odborně. :-)

ahoj, prosím prosím, jaký cíle testuje borec v tomhle videu? díky :-)
https://www.youtube.com/watch?v=4pmwi8S71oE

Zdravim z trpane....tak ze slanou plaz dava gm-ko v pohode....ale slanou vodu neda ani nahodou
No vypada to na porizeni nejakeho vodnik,uz zvazuju o necem,ale budu rad jak mi poradite
P.S plaze dole jsou plne bordelu typu beskydsky jogurt,majka pribinacek atd....

Jde o to co myslíš za rudy,klasickej čedič,a spousta jinejch hornin obsahuje magnetit (Fe3O4),dál je to třeba ilmenit (oxid titanu),feroilmenit a jiný.To jsou rudy který se běžně těží.Pokud myslíš třeba rudy ze žil,nebo ložisek kovových minerálů,tak určitě je zaznamenáš.Zkoušel jsem projít s Tesorem po haldě plné zkorodovanýho pyritu (kočičí zlato FeS2) a bylo to sakra znát,i když většina pyritu byla přeměněna na Limonit (Přírodní rez Fe2O3 x nH2O). :-)

Může někdo vyzkoušet jestli po zasunutí nabíječky na ní problikne dioda?Minulou sobotu jsem ještě detík nabil ale dnes to nejde.Ještě pohledám měřák abych vyloučil chybu v detíku.

Při nabíjení svítí červeně.

Tak nabíječka je KO,po zastrčení do el.zásuvky na výstupu není nic :-/ :,-(

Ajaj, ale mas to v zaruce, tak to nebude takovy problem verim. Jeste ze se daji baterie menit.

Tak ji pošli, vyměníme za novou Je to banalita ;-)

Ok,někdy v týdnu ji pošlu.

Ještě by mě zajímalo zapojení drátových sluchátek u GM 4 PRO W (sice má bezdrát) ale výstup na drátové taky.Na 705 jsem používal sluchátka a mám točenou šňůru s pozlacenýma mono jackama 6,3mm.U 705 to fungovalo bez problémů ale u GM musí byt jack zasunutej jen do 3/4,jinak jsou sluchátka skoro hluchá.Samo že v této poloze to nedrží a chvilku jdou sluchátka a chvilku repráček.

čau lidi,mám chuť na sondu spider 30.cm.
zajímá mě jakej má kryt,aby to nebyla hrachovina jako u 30x25cm..... dík za odpověď.

Kryt mi vydržel asi 5x sundání,abych vysypal prach nebo vylil vodu a bylo po něm.Chodím bez krytu i na ostatních cívkách.

už dělají silnější kryty na cívku,kupoval jsem golden mask4 o prázdninách a opravdu když jsem to porovnával s kamarádem kterej má starší typ detíku tak opravdu na spiderce je kryt silnější bytelnější.

dík za odpověď. ;-)

Jo,je.

Dobrý den,
koupil sem si sodnu 12" na gm4 dneska sem jí testoval mam i tu 28cm základní cívku ... nejprve jsem zkusil tu starou citlivost na kraji červeného políčka s číslem 8 ... v pohodě bez problémů ... pak jsem ale zapojil tu novou .. nejprve také no problem ale pak asi na 5 sekund cívka začala šílet pak se zase sklidnila na chvilku a pak znova po zhruba 10 sek ... poradte prosím čím to může být

Těžko takhle na dálku hádat. Ta sonda je nová? S toho co popisuješ bych řekl že má utrženou zem ;-)

Dej bacha na napětí na sondě, rozhodně nedoporučuju pokud tomu nehovíš se v tom hrabat :D

Zdravím všechny majitele GM a samozřejmě i ostatní :-) . Včera mi začal blbnout detektor . Zhruba každý čtvrtý krok mi zahlásil barevný signál tak tak to přejedu znovu a nic . Jdu dál a za chvíli zase barevné pípnutí ,přejedu znova a nic . A tak pořád dokola . Sem tam se do toho ozval i železný tón . Občasné prozvuky poznám ,ale tohle se nedalo . A hlavně to dělalo i po přepnutí do automatu. Kdyby měl někdo nějaké rady dejte vědět . Díky

U ohradníku mi to asi každých 5 sec.pípne,v jednom místě v blízkosti el.drátů hledat nemůžu,všelijak vřeští furt,o kus dál přímo pod stejným vedením bez problému.Mobil tomu taky vadí ale to je jinej zvuk.

volnej kabel cívky, vybitá baterie, vnější rušení, mobil, ohradník, VN...Zkus rukou dotáhnout lehce koncovku kabelu u cívky, těsněji omotat kabel kolem tyče. Je dobrý kabel upevňovat těma páskama na sucháč....

Díky něco z toho zkusím . Je pravda ,že baterka asi bude slabší ( ale ještě nesvítila) tak ji nabiju. A zkusím dotáhnout kabel . Jinak v okolí nebylo vedení ani nic podobného . Občas když to někde sem tam blblo tak jsem přepnul na automat a tam to bylo v pohodě ,ale teď blbne i automat tak mi to zarazilo .

Jakej máte dosah s GM 4 PRO s cívkou spider 9" na vzduchu při citlivosti 0(úplně stažená citlivost) na sockačku?Mě to bere furt na 20cm.

To docela jde, že jde detektor i v minimálním nastavení stále velice slušně vím, ale že to bude tolik bych neřekl ;-)

Na zahradě hledám zbytky zabetonovaných trubek (sloupky plotu) aby se to nechalo poorat a nezničil se při tom pluh.Je tam i různej bordel a zbytky rozpadlého pletiva a tak to není žádná sranda.Našel jsem 8 trubek z asi 20.Stáhl jsem teda citlivost na minimum a furt to řve všude.Budu muset asi nastartovat 705,tam to snad půjde stáhnou daleko víc(potřebuju aby to bralo jen větší kusy).Navíc ten plot někdo dělal od oka,takže +-metr na sloupku je úplně normální. :,-(

To je normální, co se oplotí to je naše. Terra na tom alee bude podobně. Bude to o nervy ;-)

Proto všem říkám, že nemá cenu šponovat nad 9, jen se rozhodí detík, klidně chodím 8 a klid.

Chjó. :,-(

Já běžně chodím na 7,max.mezi 7 a 8.vejš to cpu jen když je slabučkej signál a chci se ujistit.

Zdravím má někdo tu dvoufrekveční 4 a jakou sní máte zkušenost?

Ahoj odlaďujete v audiu nebo multitone?

V audiu 8-)

Tak sotva jsem zauvažoval, že bych svou GM4 prodal a šel do dvoufrekvenční tak se mě snad mstí :,-( Po zapnuti jen piští a píští a tak jsem dal druhou cívku a stále piští o:-) dal jsem jiný baterky a furt to samé tak ji budu muset asi poslat do Jílového at ji domluví.

Prosím vás, kde přesně je umístěn reproduktor na GM4 Pro W? Viděl jsem fotky detektoru ze všech stran a nikde jsem ho nezahlédl. díky

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben