Detektor kovů Minelab Manticore

Vlákno, pro všechny majitele detektoru kovů Minelab Manticore

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 29.12.2022 10:04

Tak prvních 10 ks je na cestě a zítra by mělo dorazit ;-) Detektory budeme rozesílat v pořadí jak přišli objednávky. Další detektory začnou chodit v průběhu ledna v týdenních odstupech.

Zdravím, mám dotaz. Je možné propojit dohledávačku se sluchátky? A je možné hledat ve vyšší trávě bez omezení ( prozvuků) , kde u Noxe je s tímto problém. Děkuji za odpověď a přeji všem krásný Nový rok a radost z hledání :-)

Panbred: Dohledávačka ne, tráva, doubky zcela bez problému. Je to v pohodně i s Noxem, jenom tam nesmíš nacpat citlivost 22 a vyšší :)

https://youtu.be/CYrVL1q4Muw
co říkáte na tohle video? Mluví se tam o nepříjemném problému, kterým jsou falešné signály od železa, které jdou do barvy. Podle všeho Minelab už pracuje na update. Takže mě zajímá, jak se Manticore chová v našich půdních podmínkách?

Viděl jsem dobře, že borec má nastavení GB na 0? V čase 6:46. Tohle si měl rozhodně ošefovat líp. Manticoru chodím cca měsíc a rozhodně nemám problém se železem.

GM4PRO: no jo, má tam nulu, to jsem si nevšiml. :-o Takže nemáš problémy, že by se cíl hlásil zvukově jako barva včetně grafu a po vykopání to bylo železo? Co celková stabilita a odolnost proti rušení ve srovnání s Nox800? Dík za postřehy.

Takovej signál jsem ještě neměl, aby se hlásil jako barva a bylo to železo. Pokud jde o stabilitu a odolnost proti rušení, nic lepšího jsem zatím v ruce nedržel. Např. mám v mobilu pořád zaplý data a i když mám telefon v kapse, neruší mě to vůbec. Máme tu lokalitu " u vysílače", místní vědí, že tam prostě na určitém místě (poměrně širokém pruhu) na poli nejde s ničím hledat, protože ten vysílač to ruší. Mantu ale ne. Zatím všude, kde jsem byl pod dráty VN, nezaznamenal jsem ani píp rušení. Ohradníky ještě nevím, zatím jsem u žádného zaplého letos nehledal.

Dík za info. S jakou hledáš obvykle sensitivitou? Pole, louka, les? Na kolik to jde vyšťavit, aby byly prozvuky ještě snesitelné?

Zatím (pokud jde o defaultní nastavení) jsem chodil běžně na 24, občas i 25. Od 26 jsem už měl prozvuky. Byl jsem už na všech zmíněných lokalitách, i když málo, každou chvíli zasněžíno. 20-22 jsem používal na extrémně zabordeleném poli, kde na jedno mávnutí bylo mraky signálů.

Zdravím, mám dotaz. Většinu lokalit jsem chodil s NOXem 800 na senzivitu 25. Existuje propočet na Manticore?

Tak jsem pořídil Mantu... Po trakaři a CTX asi další logický krok. Jsem prostě minelabák. Zkušel jsem i jiné značky, včetně deuse, ale nesedly mi.

Manta by měla být následovník CTX. Moc mi to ale nesedí. CTX bylo přeci vybaveno o dost víc. Bezdrátový modul, GPS, externí aplikace pro trasy a nálezy...

S mantou se seznamuji, mám ji pár dnů. Oproti CTX to je pocitově párátko, mám strach, abych ji nezlomil. Ale na druhou stranu už mi rameno a loket neslouží na pravačce tak, jako před deseti lety a po pár hodinách se to CTX už dost proneslo. Takže spokojenost.
Na společnou budoucnost s mantou se těším. Nejdřív jsem se trochu bál, že XX-YY vyhodnocení, conduct tóny a 2D barevné grafy mi budou chybět. Ale 2D manty jsem přišel rychle na chuť, tónově si to taky sedne.

S čím se ale nesmířím, jsou sluchátka. Ty minelabí mušle mě neskutečně vadí. Poslední roky jsem se naučil chodit s bone-conduction sluchátky (Aftershokz, drátové, ne BT) přes CTX bezdrátový modul. Ty mi jsou teď jaksi k ničemu, dokud nekoupím něco jako je Z-Lynk od Garreta, nebo MD Link od Marsu. Řešení Minelabu se už neprodává, co jsem koukal. Tohle si myslím, že se Minelabu moc nepovedlo. Zlaté řešení u CTX.
Používáte někdo k mantě ta bezdrátová řešení? Co Vám funguje / nefunguje, resp. na co si dát pozor?

Byl jsem zvyklý na otíkovky, takže pro mě to takový šok nebyl. Jinak pokud přes to nejede vlak, dá se elektronika ze sluchátek vykuchat, zavřít do krabičky a připojit libovolná sluchátka přes 3,5" jack konektor.

Dřív nebo později mě to čeká taky. U Noxe jsem takový problém neměl, protože sem s nim moc nenachodil, navíc ten krabičku měl, ale u CTXa jsem oddělal sluchátka troje. Ty dostávaly pořádně zabrat, protože sem chodil za každého počasí a tahal je pod kapucí, takže sem celkem uvítal, že se lidi těch UR-30 časem zbavovaly.

Pavle já jsem si k Mantě pořídil MD link. Koupil jsem lehoučká walkmanová sluchadla Koss a vyzkoušel jsem je na EQ800 přes modul a tam fungovala normálně. Na Mantě běží bez prodlevy to ano, ale i když je zvuk u detíku naplno a to samé na MD linku, je poslech poměrně slabý ještě to musím vyšpekulovat jestli je redukce zastrčena dostatečně, nebo zariskovat a starý konektor 3,5 zkusit vyměnit za origo od MD Linku a to mne přivádí k "dodo" MD linku! Musíš koupit dvě redukce 3,5 na 6,2 a druhou obráceně. Tu z 3,5 na 6,2 z detíku jsem musel ubrousit aby se vešla do té zapuštěné zdířky. Origo bezdrátová sluchadla jsou ještě obrovštější než u 8-stovky, v tom se fakt chodit nedá. Také mi vrtá hlavou, proč u EQ 800 byl bezdrátový modul součástí a u Manty není. To je opravdu velká škoda. Vím, že spousta lidí sluchátka nechce vůbec. Pokud má někdo větší kebuli jako já, tak má ušní lalůčky za chvíli otlačené až to bolí. "Krabičkáři" to řeší lehoučkými sluchadly, přes které se také ještě dobře dají vnímat zvuky okolí, ale tam se drátům nevyhneš. Kdo ale sluchátka používá, ví jaký je rozdíl s nimi čí bez nich. Ve sluchadlech prostě slyším i nejjemnější nuance zvuku signálu.

Díky moc za odpověď.

Já ten MD link teď taky koupil. O víkendu to snad stihnu všechno vyzkoušet. Obě redukce jsem doma už měl. Obrousil jsem tu redukci z malého na velký jack, ale moc se mi to nelíbí, trčí to z detektoru ven tak, že si to koleduje o uražení. Tak jsem objednal trochu jinou redukci, která má malý jack propojený s velkým přes krátký kabel, tak doufám, že se nebude muset nic brousit a zároveň to nebude moc čouhat ven. Kabely nějak smotám a svážu, to by mohlo vyjít. Ten vysílač MD linku snad rozumně na záda manty přidělám, přinejhorším nastoupí oboustranná pěnová lepicí páska.

Přijímač ještě vyzkoušený nemám, protože redukci a sluchátka mám na chatě s jiným detektorem, ale tam jde jen o zasunutí velkého jacka do krabičky MD Linku a to mám vyzkoušeno, že to funguje, na krabičce CTX. Sluchátka používám bone conduction od Aftershokz. Mám ještě ta s kabelem a malým jackem, takže nemusím používat BT a nehrozí tak další zpoždění. Já potřebuju mít uši volné a chci slyšet, co se děje kolem. Na ta kostní sluchátka jsem si rychle zvyknul a už bych neměnil…

Pavle díky také. Ta redukce která má malý jack propojený s velkým přes krátký kabel, by to mohla řešit dobře, ten obroušený kolík je fakt naprd a trčí to. Můžeš prosím dát odkaz kde jsi objednal? Moc díky a ať ti to vše fachá jak má.

Hlásím, že kabel dorazil a s MD linkem funguje bez problémů. Do detektoru se dá zasunout bez problému a bez nutnosti jakékoliv úpravy. Zdá se mi, že i doraz je lepší než u té velké redukce.
Můžu poslat fotky, jak to zapojené vypadá.
Jsem sám se sebou spokojen :-D.

Také jsem jej už obdržel, tak jsem zvědav jak bude makat. Fotek s bezva nápady není nikdy dost ;-)

Jacka jsem kupoval tutoho:

https://www.avcenter.cz/redukce-sennheiser-jack-3-5-m-jack-6-3-f

už je na cestě ke mně (už jsem ho měl dostat v pátek, ale trochu mi pomotali objednávku a přišla mi zásilka pro někoho jiného). Tak snad bude zítra. Tak ještě s objednávkou počkej, jakmile mi dorazí, tak ti nafotím, jak to vypadá, jestli si nějak pomůžeme.

O víkendu jsem vyzkoušel, že MD link funguje s detektorem i mými sluchátky (i přes ten hnusný vyčnívající jack), ale byly to pokusy jen doma. No tak se nemůžu dočkat víkendu. Zítra bude jack, hned to vyzkouším a o víkendu půjdu na nějaké to svoje "prohledané" místo. Doufám, že tam ještě něco vyškrábnu :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben