Detektor kovů Tesoro Cibola

Detektor kovů Tesoro Cibola , je tak trochu Vaquero, ale bez možnosti ručního odladění vlivu půdy (u Ciboly pracuje odladění v automatickém módu). Stejně jako s Vaquerem se můžete těšit na velkou citlivost a dobrý dosah detektoru.

Návod pro detektor kovů Tesoro Cibola: Návod Cibola

Detektor se již nevyábí. Výrobce Tesoro ukočil v roce 2017 činnost.

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 20.8.2010 10:41

Prosim o pomoc: odtrhli sa mi kable zo zastrcky z cievky je to tesoro DD (H.O.T) cievka 4 pin-ova. Mam tam 2 kable zeleny a cerveny a kazdy ma este vo vnutry tieneny kabel. Su tam cisla od 1-4. Ktory kabel kde ide vie, niekto poradit?Vopred vdaka za kazdu informaciu.

Peniz,detik som pozicial kamosovi,ktory mal snahu predlzit tyc a somar neodvinul kabel len tahal a tahal ... :-(

Tak tak jsem technickej tip .Na cibolce je origo koncentrika ale detík má několik úprav jako odladění manuál země,potenciometr na ztišení bez sluchátek,bateriový box na tužkovky sanyo enelop je jich sedm pro jistotu jelikož po nabytí by napětí moc vzrostlo . Baterky se takřka samy nevybíjí a vydrží strašně moc
a stabilita detektoru je větší než na drahé devítivoltovky pochybné kapacity.CStrojku jsem chodil málo je to záložní kousek ale chodí se s ní báječně ,nemá sice takový dosah jako cibolka jelikož má menší sondu ovšem odezva je prostě nádhera. Goldík kdyby byl lépe vyvážen to jest né tak těžký na předek tak je to úžasná mašinka která předčí vše co mám ovšem někdy to chce bagr .Půl metrové díry nejsou výjimkou až to někdy člověk zcela vysílen a zdecimován vzdá a pak si řeknu zlatá cibolka.U goldíka bych tu základní sondu hned vyměnil za nějakou lehčí ovšem citlivost je bomba najde i brok .Také proběhl drobnýma úpravama jako signalizace zapnutí pulzující ledkou nebo nahrazení tyčí s mizernýma zámkama za teleskopické z fotografického monopodu .
8-)

Slušný upgrády klacků, slušný. Venku by na to byla povzbudivá odezva, tam si to užívají.

zdravim vsechny hledače nejakej ten měsic mam uz tesoro cibola doma a dosel jsem k tomu ze bych ji chtel okrášlit nejakou větší sondou je tu nekdo kdo by mi s tím poradil jaka by byla idelani cenova hranice je do 4500 diky :))
:-) 8-)

Jednoznačně Ultimate 33 cm od Detechu ;-)

diky moc za radu :)

je to teda tak že se vydiskriminuje železo, to hází jeden tón a na bližší určení se používá pinpoint?

I tak se dá, přes VCO na pinpointu do středních hloubek, a potom máš-li DD sondu přes špičku a střed cívky. Střed dobrý, špička prská, je to železo nebo tak něco. A nebo to ještě uděláš tak, že se to nehlásí skoro na pinpointu, ale hlásí se to i když zvedáš cívku. Poměrně do nenormální vejšky, i přes patnáct nad terén. Zkus to vykopat, mělo by to být opravdu velký železo opravdu hluboko.

Zdravím všechny,
chodím 3 roky s CS1MX , jsem s ním spokojený, ale od té doby, co chodím s kamarádem, který chodí s Golden Mask GM3 jsem začal přemýšet, zda se neposunout o stupeň výš.
Při procházení různých testů a komentářů jsem na váškách mezi Tesoro EuroSabre II nebo Tesoro Cibola. Je nějaký významný důvod, proč si připlatit a přiklonit se k EuroSabre II?
Předem děkuji za pomoc.

Dva, audio diskriminace a odladění půdy. ES II je detektor o třídu výše. Spíše bych tak porovnával s Vaquero, to vychází s Tesoro Lobo a je takovou jeho očesanou zmenšeninou s audiem Tejona. Pokud se ti tak líbí chodit s jednotónkou, jdi do Vaquera. Pokud chceš audio diskriminaci kup ES II ;-)

Tak jsem dal na tvoji radu a pod stromečkem mě čeka ES II. Vánoční svátky nejspíš strávím na polích a pokud se nezmění počasí a nenapadne půl metra sněhu, tak se brzy podělím se svými zkušenostmi a nálezy. :-)

pokud se nezmění počasí tak doporučuji les ;-) a v zimě taktéž ;-)

Je to tak, les nepromrzá. Pokud neleží sníh, dá se chodit pořád ;-)

Les je nej ;-)

Je u Ciboly možné ovládání hlasitosti jako na Tesoro Silver µMax na ovládacím panelu ?

Nikoliv.

Dík tak jsem to vyčetl správně ... :-)

Zdravím, Cibolu jsem si z finančních důvodů pořídil z bazaru a tak jsem neměl možnost seznámit se se strojem z instruktážního DVD, které bývá součástí balení při koupi na LP.
Několikrát jsem si přečetl instruktážní manuál, ale i tak mám stále spoustu otázek. Podle manuálu bych si na ně měl odpověď najít sám po nějakém čase používání, ale mě to spíše přijde jako zbytečná absence potřebných informací, které mi značně ztěžují začátky.
Byl bych velmi vděčný za odkazy na články nebo nějaký text, kde jsou tyto témata zpracována, ale pokud se někomu bude chtít napsat delší odpověď bránit mu v tom nebudu :-D.
1.PINPOINT: Ten je pro mě největší záhadou. Původně jsem jej ještě před hledáním držel stisknuté během mávání, při kterém jsem otáčel thresholdem abych docílil stejnoměrné odezvy a odladil tak vliv půdy, což jsem později téhož dne zjistil že zřejmě Cibola má konstantně nastaveno.
Druhá doměnka byla ta, že slouží k lepší lokalizaci nálezu, ale nezdá se mi, že by se šířka odezvy zmenšila.
Momentálně se domnívám, že slouží k tomu, že při odezvě (která má vždy stejný tón, nebo se mi to tak alespoň jeví) můžu pomocí pinpointu podle tónu rozpoznat druh kovu.
2.THRESHOLD: Neboli prahový tón, mám nastavit na hranici slyšitelnosti. Tím se myslí, abych jím otáčel dokud neuslyším nějaký šum či slabí pískot? Jenže já ani při maximu nic neslyším, mám snad tuto slyšitelnost nastavovat při stisknutém pinpointu?
A k čemu vůbec slouží? Prozatím tomu rozumím tak že je to nastavení citlivosti pro odezvu.
3. DISKRIMINACE: V manuálu bylo napsáno „otočte do polohy ALL METAL“, což na detektoru není zaznačeno textem, ale předpokládám, že je to nejvíce vlevo.
Pak jaké kovy se při určitých bodech diskriminují? Je zde několik bodů bez jakéhokoliv textu. Podle anglických videí na internetu jsem si udělal alespoň trochu představu, nicméně stále by mě zajímalo jestli se dá diskriminace nastavit tak, že bych dostával odezvu pouze na cenné kovy (to spíše pro zajímavost, než pro skutečné využití)

Pokud mi pomůžete najít odpovědi na tyto otázky, velmi mi tím pomůžete.
Děkuji

Taky mam Cibolu a mam asi ten samy problem co Cato, neporadi nekdo? Nejvice mi vrta hlavou PINPOINT, postrehl sem ze pri zeleznem a jinem materialem je jiny zvuk, je mozny ze tim se pozna co je pod civkou?

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben