Lunární kalendář-potvrzení

Zdravím hledači,
potřeboval bych pomoc při dohledání jedné věci! Našel jsem včera měděnou otočnou věcičku, vypadá to jako kalendář. Je na tom napsaáno ALMANACIO PERPETUO a další text. jsou to 3 mosazné plíšky přinýtované k sobě a vzájemně se pootáčí vůči textu. Je tam italsky pondělí až neděle.
Může mi někdo pomoct?
Díky

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Vencakkk 29.4.2010 09:00

No píšu měděný a pak mosazný, nevím přesně, ale je to světlejší, tak snad mosaz!

http://www.uschovna.cz/vyzvednout1.php/Uschovna4bd93b809a05150
Tady přidávám foto!

http://vencakkk.rajce.idnes.cz/Almanacco_Perpetuo/

v průměru to má cca 3,5cm.

Ale nevím jak je to staré! Ale údajně je to pozlacené! a byl to přívěšek! Snad se mi to podaří rozchodit!:-)

Ahoj, našel jsem podobnej, jenom s německejma nápisama a asi trošku menší (cca 2 cm), je to něco jako "nekonečný kalendář", na jedné straně nastavils měsíc a na druhé viděls kolikátého je který den v týdnu. Ale zase tak moc jsem to nestudoval, asi to platilo jenom pro určité období ... ;-)

Ahoj tahle věc není jen tak obyčejný kalendář.Je to vlatně obrovské množství znalostí, které nám dává"summa" vědeckých poznatků a vírami šestnáctého století.

To není snadné, do několika řádků napsat k čemu všemu to bylo pro představu stručný obsah jako například:

tabulky pro výpočet fáze Měsíce a všechny konfigurace na měsíc v permanenci a jejich účinky na počasí

roční astrologické předpovědi, které jsou modernizovány každých 28 let podle slunečního cyklu

tabulky o struktuře harmonogramu a pohyblivých svátků

historii všech nejdůležitějších historických událostí z stvoření světa (!)

pojednání o fyziognomii

znalost anatomie a lékařské astrologii

vliv hvězd na zemědělství

pojmy geografie a Cosmography

pojednání o umění navigace a orientace

pojmy aritmetiky a geometrie s jeho aplikací do různých oborů lidské činnosti (dall'aritmetica obchodník vojenské umění)

a mnohem více ...

Je možné že se pletu chtělo by to někoho kdo tomu rozumí.Více info najdeš na interenertu.... ;-) ;-) ;-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben