Minelab Vanquish 340, 440, 540

Vlákno pro všechny uživatele detektorů Minelab Vanquish 340, 440, 540

Návod pro detektor kovů Vanquish 340: Návod Vanquish 340

Návod pro detektory kovů Vanquish 440 a 540: Návod Vanquish 440 a 540

Testy detektorů kovů Minelab Vanquish: Testy Vanquish

In der Kategorie Metalldetektoren, Erstellt von Elmara 3.10.2019 16:14

Elmara

Ahoj Máro
Dík za radu.Zkusíme 340 -ku chodit v All-Metal. Tak chodíme les,kde je ale podstatně míň cílů. Na poli si bude muset detik naposlouchat,a to chce čas. Obzvláště když je hodně zaplevelený odpadem. Já takhle kdysi chodil s Garettem. Ten se ale nedá s 340 srovnávat,ta je mnohem citlivější a jde víc do hloubky. Jinak s 340 spokojenost,je lehká,jednoduchá a dá se pěkně složit. Na škodu není ani ten futrál co byl v setu,plně ho využijeme
Dík taky za pomoc s vytvořením novýho profilu,teď už je vše vpořádku.
Ať se vám všem daří a zdravím do Jílového.👍🐱

Uvidíš, ž jak začneš chodit v All Metal bude to o hodně lepší :)

Tak mi to tam skočilo dvakrát,holt jsem kluk šikovnej 🤯🤦

Někdy se to stane, neodpovídásíť a ty to dáš odeslat znovu. Občas se to stane :)

Tak jsme to dnes vyzkoušeli na poli v All Metall a je to doopravdy lepší. Cíle se mnohem snáž rozeznají,průchod lokalitou je plynulejší bez přemýšlení co to pípá. Moc toho sice nepadlo,ale to je tím že prostě pod cívku nic kloudnýho nepřišlo.
Tak dikes,ať se daří🙂😸

Dobry den, co je ale lepsi? Chodim s 340 v all metalu, citlivost ubrana o jednu az dve urovne a pravidelne mi zelezo pipa v rozmezi od minusovych hodnot az klidne do 20. Jakekoliv vetsi zelezo vriska v plusovych hodnotach. Takze se to tvari, buhvi jaky tolar neni v dire, ale vzdy je to odpad. Naucil jsem se alespon prejizdet to krizem tak dlouho, ze obcas tam probrukne minusova hodnota. V takovem pripade asi nema smysl ocekavat stribro. I kdyz samozrejme neni vylouceno, ze tam mohou byt mince v plechove krabicce, z neuslechtileho kovu. Jeste vetsi problem jsou nabojnice, to je nejaka barva, mosaz atd a podle me ma to nejde vyzrat. Pipa to krasne 10-25 a je to jen patrona, nebo zrezla olovena kulka.

Mám teda zkušenost, že jak detík zabručí do mínusu, tak je tam železo, nebude se tedy jednat o minci. Problém jsou třeba prdelky od patron, nábojnice atd., to prostě nepoznáte. Pípá to hezké ID do barvy...stejně tak alobal, hliníkové úlomky, střepiny z granátu atd..

Zdravím, nevím jestli to někdo už řešil, ale je možné 440ku předělat na bezdrátové sluchátka? ;-)

myslím že jde , ale pokud nemáš bezdrátová sluchátka , tak to vyjde +- 10K :-)

sluchátka nejsou problém, a víš o někom kdo to dělá případně odkaz na stránky kde je o tom víc info? :-)

Tak se omlouvám , teď jsem telefonoval s Trxikem (prodejce) , a bohužel to nejde . Jsem si myslel že by šel použít modul ale nejde to. tak se nezlob ;-)

jo v pohodě :-)

Tak si pořiď Z-link, nebo něco podobného. Jen je nutné k detektoru přichytit další krabičku.

Přidám sem pár zkušeností s 540, třeba se to někomu hodí:
- Detektoru věřím. Je-li v zemi barva, neomylně hlásí barvu jasným audiem. Je-li v zemi něco jako mince, kulaté nebo oválné, ideálně s dírou, tak je audio čisté. Jde to naposlouchat.
- Chodit v allmetal-u mi přijde jako degradace funkce detektoru. Od začátku chodím s jedním dílkem otevřeného železa. Někdo to zde doporučoval. Ze začátku jsem přepínal pro ověření na allmetal, teď to již nedělám.
- Primárně jdu podle audia, železo nic, pokud se mi to zdá podle zvuku zajímavé, kouknu na stálost ID.
- Pokud skáče ID víc jako +-1, je to něco nepravidelného. Asi zmuchlaný obal nebo drát. Ale co kdyby …
- Nejvíc zdržuje signál, který si detektor rozmyslí. Barva, asi barva, železo. Asi důsledek automatické země.
- PP používám pouze občas. Zaměření do kříže je přesné. Až moc. Začít kousek od cíle. Používám dohledávačku.
- Pokud není signál jasně ohraničen, tak se hodí PP. Pokud na PP reaguje větší plocha, tak to rozhodně není mince. Ale co kdyby jich bylo víc …
- Nevím, jaké stříbro může jít do železa. Nejmenší olámaný hubeňoučký stříbrňák mám tak 6mm, dává ID 7, dosah max. 10cm
- Audio bez ID jsem na 540 snad ani nepozoroval. Ale umí to Cortes a čínská G2. Jsou to hraniční signály slabé na vyhodnocení. Trochu odhrábnu, ID se objeví. Stará Delta to nedělá/nevidí/neslyší.
- Dvojití signál je povrchovka.
- Nekopu zákopy. Max 35cm, pokud je signál pořád v díře, jde na věc dohledávačka. Pokud to nechytne na dně nebo stěně, tak konec. A nebo převáží zvědavost a pak si nadávám.
- Jinak bezdrátová sluchátka jsou skvělá věc. Používám SB Jam V2.
- Na současné mince k lavičce do parku doporučuji detektor tak s dosahem 4 cm :-)

Tak třeba u maličkých AG je ID kolem 4 , dvojitý signál není vždy povrchovka , 35cm je celkem málo!!! , pokud je to čistý signál , tak kopu dokud není venku , zvláště v lese. A na současné mince s vypnutým železem ti nepomůže ani dosah 4cm :-) , rozsah ID +-1 je zcela běžné i u mincí , odznaků a podobně , zmuchlaný obal se většinou právě hlásí pěkně , ale záleží na materiálu. U drátu je to těžší , ale stále se takové signály kopou. Používání Allmetal tklačítka je běžná praxe . A jak píšeš barva , železo , barva železo , většinou se jedná o hlubší předmět , většinou kované železo , ale také to není pravda , mě se tak ozívají i hloubš položené bronzy. a Audio bez ID tento detektor též umí :-D :-D

Dobře jste to sepsali :) zajímavé. Mám hodně nachozeno s 440 i 540.
Jako přidal bych svůj postřeh, velké kusy bordelu odfiltruji tak, že zvednu detektor o 10cm vejš a pokud ihned signál mizí je to velký bordel.
Jinak co není na dva rýče nazdar, dál nekopu. Bacha často kopu hluboko a ono je to ve stěně. Rozkolísanost ID, běžně na pěkném stříbře 15-18, takže stabilita není všespásná.
Dvojitý signál bývá i ideální kruhový tvar.
Přepínání do ALL moc nepoužívám, chodím na šperky a v zabordelovaných oblastech na 15 a vejš, protože mezi 15-25 mám nejvíc festovních mincí.
Ale bacha, stojí za to po změně terénu, podloží, vypnout a zapnout / zkalibrovat.
Jinak 540 je ideální s V12, ale delší hledačka jdu raději s V10, mnohem přesnější a na malém stříbře jen 1-2 cm dolů.

zdravim, rád bych se posunul dál, mám VQ 340, vzít 440 nebo jít výš? díky za rady




Ahoj, jestli se chceš posunout dál tak to nemá cenu brát 440 a šel bych do řady equinox. Pak už jen záleží na financích. Také jsem měl VQ340 a šel jsem do noxe 600. Je spokojenost, jen mi nevyhovuje ergonomie, hůř se mi drží a pocitově mi připadá i těžší. Rád si vzpomenu na 340.

Ahoj, já udělal stejný posun. Z VQ340 na NOX600. Připlatil jsem, ale stálo to za to. Jinak je zajímavý tvůj poznatek. Já to mám úplně opačně. Když si půjčím bráchův VQ340, tak mi to je po chvilce až nepříjemné to mávání oproti NOXovi :-D. Asi jiná technika mávání. Ať se daří!

Ahoj všem :-)
Mám dotaz jestli někdo z vás nemá zkušenost s Vanquish 440 s cívkou V12. Teď tam mám základní cívku V10, tak jestli tam ta V12 bude fungovat a jestli to bude mít nějaký větší benefit oproti té V10.
Díky za rady a ať vám to pípá o 106 ;-)

Ahoj, brácha má k VQ340 hloubkovou cívku V12. Je to poznat na hloubce dosahu, pár cm to přidá. Naučil se s tím chodit i na poli. Má zanedbatelně horší diskriminaci a je těžší. Na chození do lesa je ale úplně super. :-)

Díky za radu ;-)

Osobně chodím pouze V12 , za mě to je pěkný hloubkař , ale nemá problém i s brokem :-) , oproti V10 pujde o kousek hloubš , ale není to nějaký velký rozdíl.

Díky ;-)

Chodil jsem 440 s V12 i V8
V12 o hodně hloupěji , na malém stříbře tak jen 2 cm, ale bacha, na velkém kolečku i 10 cm
Ale u 540 je docela jedno, zda V10nebo V12, stabilnější signál má V10, větší hloubku V12
Pecka je přesnost 540+V8, je to chirurgicky přesná kombinace, s nižším dosahem

Tak dnes objevim

Tak dnes objevim v e-shopu položku "Kompletní sada ochranných krytů LP CAMO pro Minelab Vanquish 340/440 a 540" a zrovna včera jsem dodělal změnu barvy na 540 :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben