Pamětníci

Pamětníci jsou pro nás velmi důležití,ale zatímco někteří kolegové potkají náhodou v lese staříka který jim řekne ochotně spoustu zajímavých věcí a ještě k nim vleze do auta a lokalitu jim ukáže na místě,já od pamětníků slyším jen větu -já nejsem zdejší,nebo - ty vojáci byli všude a mávnou rukou okolo horizontu.Máte štěstí na kouzelné staříky,nebo potkáváte děduly co si ani nechtějí vzpomenout ? :-D

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Tokaj 19.5.2010 21:29

To já se setkal s těmi nej.... s těmi, co to zažili na vlastní kůži.Poslouchl jsem vyprávění posledních 3 žijících velitelů tanků čs. tankové brigády, kteří se účastnili bojů na ostravsku. Přeji každému, neskutečný zážitek.

Mě se stalo,že jsem jel za jedním pánem,kterýho znám a ptal jsem se na místa kde se říká tak a tak všechno mě řek a pak následovala otázka od něj.A proč to chceš vědět já mu říkám ,že mám detektor a chodím hledat začal se smát a říká můj vnuk ho má taky a tím mě dostal :-D

No on není pamětník jako pamětník......... Kouzelného dědečka, co by mi poradil a ukázal bonanzu jsem ještě nepotkal.
Ale zase jsem slyšel vyprávění dvou lidí, co přežili koncentrák. A zprostředkovaně vyprávění jedné paní (nevím jestli ruska, nebo ukrajinka), která prošla váelečnou vřavou, zažila zajetí a koncentrák, přežila pochod smrti. Z tohodle mi běhal mráz po zádech.........

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben