Pražské groše....

Ahojte,
jsem tady tak trochu novej a tepr se rozhlížím....Máte pěkné stránky, to se musí nechat....
Já jsem velkej fanoušek grošového období a pražské groše se staly mou vášní....a rád budu nápomocen při určování grošů či jejich dílů.....aby jste si udělali představu co jsem vlastně zač....tak zde: www.grossi-pragenses.webnode.cz
;-)

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Bigger 17.1.2012 16:53

Mám sice koníčků více,ale pražské groše patří mezi ně,třebaže nemám vlastnosti skutečného sběratele.Pražský groš je krásná mince a jako i jiné dávné mince mnoho vypovídá o období,ve kterém byl ražen. Vždyť ražen byl 250 let. Ten první jsem před léty zdědil po dědečkovi a sám jsem postupně nashromáždil
dalších asi 200kusů. Poslední léta jsem k nim už další groše
nepřidal - stala se z toho zbírání snobská zábava a otázka peněz,nic pro mne.

Supr stránky. Mě se zatím povedl jen 3 x (2 x Václav II. a 1 x Jeník Lucemburský). :-)

Díky. Chtěl jsem jen dát dohromady o groších to, co se těžko shání......a zdá se, že se to povedlo...... :-P

Zatím nemám žádný za dva a půl roku hledání...

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben