Špitální bratrstvo

Když už jsem našel už asi pátý křížek tohoto bratrstva, řekl jsem si, že by nebylo od věci se o nich také něco dozvědět. Na internetu je toho dost a strejda google ví všechno. 8-) Hodně z Vás už určitě našlo alespoň jeden tento křížek. Napadlo mě, že by stálo za to vytvořit nějakou typologii těchto křížků a popř. i časové zařazení. Když jsem našel ten poslední, všiml jsem si, že je odlišný od těch ostatních co mám. Tímto bych ty z Vás, kteří už tento křížek vlastní poprosil o pomoc. Všiml jsem si rozdílnosti v textu na horní části křížku. Na jednom je: SS SALVA AD SS(pod sebou), na druhém: SALV ATOR(taky pod sebou). Také jsou rozdíly ve vyobrazeních na křížku. Sice drobné ale jsou. Byl bych rád, kdyby ti z Vás, které by to taky zajímalo, a mají tento křížek taky, napsali co mají za typ křížku, nějaké postřehy, nebo cokoliv, co se týká tohoto tématu.
Díky za pomoc. :-)
Michy

In der Kategorie Jäger der Geschichte, der Erkenntnisse und der Entschlossenheit, Erstellt von Michy 7.8.2011 19:32

Taky by bylo zajímavé zjistit podle těchto křížků výskyt tohoto bratrstva v našich zemích.

Taky nějaké mám,tady v okolí je to docela častej nález :-D odkaz na foto www.lovecpokladu.cz/klub/a/svatostky-1449 ale mám ještě doma nějaké nezveřejněné

Ještě doplnění. Ti z Vás co už tenhle křížek našli, prosím Vás, pošlete mi detailní fotku a napište, v kterém kraji jste to našli na výše uvedenou mailovou adresu. Díky moc. :-)

Našel jen půlku, máš to v emailu ;-)

nazdar...mám jen půlku

Nevadí, kdybys byl tak hodnej, pošli mi fotku z obou stran na mail, díky. ;-)

zdárek, též jsem ho kopl, na bývalem poli, fotku a podrobnosti ti mohu poslat na mail ;-)

Jestli bys byl tak hodnej, byl bych rád. Staćí foto z obou stran a kraj nálezu, díky. ;-)

Ahoj Michy poslal jsem ti foto meho krizku. 8-)

Vím o tom, díky. ;-)

Rovněž se mi ho podařilo dvakrát najít ale nikdy vcelku oba jsou rozlomený,chybý ty vrchy kříže.Našel jsem je na poli na kyjovsku. ;-)

A poslal bys mi jejich fotky na mejla? Díky moc :-)

Tady něco velmi zajímavého, co vrhá úplně jiný pohled na danou věc.

http://detektory.hantec.cz/clanky/poznamka-k-chybne-zarazovane-svatostce-odznaku-bratrstva-300.html

také mám nějaký ale nějak měto nebere a jsou myslím pohozené v krabici :-)

takto já radši pěkně oroseného pullitra někde v hospudce s partou :-)dám jich jak kdy 10 a jemi fajn o:-)

Azaz:Díky za odkaz, je to opravdu zajímavé. Zajímalo by mé kdo s tím, že je to křížek Špitálního bratrstva přisel jako první. :-) A Lonere, radost mám. :-)

Beitrag hinzufügen

Um einen Beitrag hinzuzufügen, müssen Sie sich anmelden. Wenn Sie noch kein Konto auf dieser Webseite haben, registrieren Sie sich.

↑ Zurück nach oben + Mehr sehen

Nach oben